Bir yere gitmeden önce aşağılık kompleksi yaşıyorum, sizde de oluyor mu bu?

Şimdi İş bankasına vadesiz hesap açtırmaya gitmem gerek ama kafamda yine deli sorular. Bankadaki çalışanlar beni aşağılar mı? Yanlış bir hareket yaparsam ya da dediklerini anlamazsam insanlar beni aşağılar mı? Borsa için aracı kurum falan varmış beni aşağılarlar mı? İnternet bankacılığı falan varmış kaydolacak kadar yetenekli miyim? Diye soruyorum kendime ; kendimi bildim bileli.

0|1
21|3

En İyi Kız Görüşü

• ergenlik donemlerimde ben sendende daha kotu durumdaydim ya oyle yaparlarsa ya boyle yaparlarsa her seyi dogru yapmsya calisiyordum ki birileri yanlisimi yuzume vurmasin
    birisine bir sey sormaya bile korkuyordum ya sinirli olur ve ya beni yanlis anlar diye hata selam bile vermeye korkuyordum
    yasim ilerledikce azalmaya basladi
    her seyi kafanda coz ve kendini asagj gorme digerlerini de gorme ama gormen gerekli ki bundan kurtulasin
    cocukklukta aldigin travmalar anne babanin seninle olan yanlis davranislari seni boyle yapti anliyorum bendede ayniydi ne psikologa ne psikiyaridte gittim sadece
    bunu gulumseyerek ve garip dusuncelerden arinarak yapa bilirsin her seyi guzel gormeye calis ki guzel olsun

0|1
    0|0
    • Çok güzel bir yorum. Teşekkür ederim. Fakat ciddi olmakda önemli yoksa insanlar seni kaale almıyorlar.

• 3ay

Evet ciddi olmak gerekli ama yuzunde tebessum olmali birileriyle konusurken ve ya bir sey isterken.
      Her seyi yerli yerinde yapmak gerekli sinirlenmen gereken yerde sinirlenmeli gulunecek yerde gulmeli ciddi olunacak yerdede ciddi olmak gerekli
      Yani hic kimseden cekinmemelisin bir dusun bunu neden yapiyorum kendine sor bu soruyu cevabini tahmin ede biliyorum bunu istemeyerekten yapiyorum ve ya elimde degil
      Ama aslinda her sey kendi elimizde bunu gercektende yapmak istemiyorsan kendini zorla ve bu benim hosuma gitmiyor bu gercek ben degilim nasilsam oylede gozukmeliyim cunki her kes benim gibi
      Korkma eger bir yanlis yaparsan ve ya seni yanlis anlarlarsa anlasinlar bu onlarin problemi sen busun ve hic kimseyi kafana takma
      rica ederim 😃

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle düşünmeyin bence.
    Rahat olun; kimse dikkat dahi etmez tavırlarınıza.

Bende de çekingenlik var mesela; alttaki @Güzelgünlergelecek nickli kişiyi beğendim tanimak isterim ama nafile. Mesaj atamam; yorum da yazamam, utangacim iste :( herkes farkli malesef...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Oha :D üniversite aınavına girerken bile bu kadar panik olmamıştım :D bir şey olmuyor fırm veriyo dolduruyosun tamam diyo gidiyosun yetenek isteyen işler değil

1|1
    0|0
  • Çocukluk anılarına inersen ! muhakkak sebebini bulursun kardeşim.

0|1
    0|0
  • Ne kadar kasıyorsun kendini.
    Git ve vadesiz hesap açmak istediğini söyle tamamdır.
    Diğer konular Hakkı'nda da soru sor ve öğrenmek istediğini söyle onlar sana detaylı bir şekilde anlatsın

2|1
    0|0
  • Özgüven eksikliği zor alışman gerek bir şekilde yoksa çok zorluk çekersin oradaki insanlar tanımıyo öyle düşün ve yanlış anlasalar nolur anlamasalar nolur böyle bu tarz şeylere takılma

2|1
    0|0
  • sen onları aşağıla. iyi bişey değil insanları aşalamak ama kendini boyle yenebilirsin bir kaç kez dene sadece ama surekli yapma

0|1
    0|0
  • Of saçmalama ya sana hizmet vermek zorundalar aşağılanacak bişey de yok az önce ben de gittim geldim bırak böyle düşünmeyi

0|1
    0|0
  • Saçmalama git sor ancak oylr ogrenebilirsin

0|1
    0|0
  • Kimsenin senden daha üstün bir tarafı yok. Seni kim asagilayabilir ve ne hakla? Özgüvenli ol.. kucuklukten kalma bir şey olabilir..

0|1
    0|0
  • Anksiyete bozukluğu olabilir, psikiyatrik ilaçlar hakkında olumsuz bir düşünceye sahip değilsen bir uzmandan yardım alabilirsin.

0|1
    0|0
  • öyle bir aşşşşşşaaalama yapamazlar sende adam gibi anlatamadınız diye onlara kız bağır bence

1|1
    0|0
  • Sen iyice ezik bellemisin

0|1
    0|0
  • yok hayırda garipmiş yani bu kadar kasmaya gerek yok

0|1
    0|0
  • Bazen oluyor

0|1
    0|0
  • Herkesin bilmediği şey vardır muhakkak bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

0|1
    0|0
  • Aman ne takıcam be onları kimse beni aşağılayamaz.

0|1
    0|0
  • Ben de senin gibiyim malesef ki😢

0|2
    0|0
  • pardonda çalışan sen misin.. onlar kasılsın.. rahat ol.. hiç gerk yok buna

0|1
    0|0
  • bende de var ozguven eksikliğim de var

0|1
    0|0
  • Benn aynisiyim

0|1
    0|0
  • Benim de böyle korkularım oluyo bazen ama bunu aşabilirsin kendini en beğendiğin şekilde giyin anlamadıklarını sor ve sana yanlış yaptığında garip davranırlarsa sen de onlara garip davran onlar kendini düzeltsin sen kendinden emin olduğun sürece kimse sana bişey diyemez bankayla ilgili şeyleri bilmek zorunda da değilsin zaten benim internet hesabım vardı mesela şifresini unuttum kullanamıyorum çok da önemli bişey değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...