Kafaya takmamayı nasıl başarıyorsunuz?

Bunu nasıl aşabilirim, çok kırılgan, alıngan, hassas ve duygusalım, herkesin söylediği küçük şeyleri bile kafama takiyorum stres yapıyorum. Nasıl kurtulurum bu düşünce yapısından, siz nasıl başarıyorsunuz... Ne olur bana hayat kısa, fani, rahat ol demeyin olmuyor, yok mu kesin bir formülü?

Güncellemeler:
Önerileriniz için teşekkür ederim. .
Üzüntümu, kırgınlıklarimi içime ata ata yansıtmak için uğraştığım gerçek kisiligimi de kaybettim unuttum. Sanki kimlik karmaşası yaşıyorum

2|0
30|3

En İyi Kız Görüşü

• Eee bu zamana kadar taktın da ne oldu ki? Her şey bir şekilde geçiyo sonuç olarak.

Sürekli mutlu olamazsın mutsuz da. Dolayısıyla insanlar dengesizlikleri severler yani çok mutluysan bir süre mutsuz olcaksın ki sonra yine dengeye ulaşacaksın. Sonuç olarak döngü bu şimdi taksan neeee takmsan neeee? her şey sende biter amaan demesini de sen öğrenceksin 💁🏻 ayrıca şu bir gerçek eğer takmak istiyosan sana kimse engel olamaz her şey snn içinde cevabı da.

0|1
    0|0
    • Ya psikolojik bir çalışma yasiyorsa

• Çok teşekkür ederim yardım için. ...

• Rica ederim işe yarar inşallah 💁🏻

Kızlar Ne Diyor 29

• Bende öyleyim. Kırılgansın bir de empati duygun çok gelişmiş. Kendine yapılmasını istemediğin şeyleri başkalarına yapmıyorsun çünkü hemen empati kuruyorsun onların yerine koyuyorsun kendini. Buna bu kadar özenirken karşı taraf seni çatır çatır kırınca da kafaya takıyorsun. Bunun tek çaresi kırılganlığını köreltmek bunu da ancak kırıla kırıla başarırsın. Daha zamanın var.

1|1
    0|0
    • Kesinlikle bni anlatmışsn ama vaktim kalmadı çünkü kisiligimi kaybetmek unutmak üzereyim. ..

• Eğer kisiligimi yansitabilsem çok güzel hayatım oldurdu diyordum 2-3 sene evvel ama şimdi o hayalimdeki kişilikten eser yok, sanki kimlik karmaşası yaşıyorum

• 3ay

hayalindekini def et, olduğun gibi kabul et öncelikle sonra sev sonra geliştir. Başkası olmaya çalışma

• kolay kolay sinirlenmem ve kafaya takmam. tartışmalarda o yüzden çok kudurur karşıdaki. sinirine karşılık bekler ve sakinliğimle alt ederim. bunun tadına varırsan artık takmaz ve gayet sakin biri olursun...

0|1
    0|0
    • Kufr hakaret edip bagirsa nasıl sakin kalacaksın

• inan kavga ederek kazanma ihtimali varken bu taktikle 5 kat daha kudurduğunu göreceksin karşındakinin :D

• Tahmin edebiliyorum o duyguyu insAllah başarırim

• Düsndügün vakit takmicam diyerek baska sey düsün zamanla azda olsa kötü insan olunmayi basariliyor. Iyimi bilmiyorum ama

0|1
    0|0
  • Yapimizda var.

0|1
    0|0
  • umursama bak cidden aynı kişiliğe sahibiz fakat ben umursanıyorum çünkü onların beş para etmeyeceğini biliyorum. gözlem yap onları gözlemle ve zavallılıklarını gör ama sakın yüzlerine vurma pişman olursun. onların sana söyledikleri şeylerin onların acizliği olduğunun aslında kendi acizliklerini gizlemek için böyle yaptıklarının farkına varırsan sadece küçük bir tebessüm eder geçersin

0|1
    0|0
    • Belkide çok kirildigimdam tebessüm etmeyi bile unuttum. . İşte herkesin yanında yapaniyosun savunmaya geçince heyecan terleme kızarma oluyor sonra sinir Susup içine atiyorsun kizginligin başını agritiyor kirginligin da kalbini. ...

• 3ay

üzüldüm senin için profosyonel destek alma şansın varmı?

• 3ay

Devlete gidiyorum üçüncü seansa gideceğim yakında ciprelax kullanıyorum ama duzelecegini zannetmiyorum çünkü devlete Güvenmiyorum pek profesyonel yardım içn de durumum yok gidemem ama devlette zaman kaybı ne olacak bilmiyorum sırf belki düzelir diye gidiyorum

• başaramıyoruz

0|1
    0|0
  • Ben de öyleydim ve sonra sunu yaptım aynaya baktım ve dedim ki kimse senden değerli degil. Sık sık bunu yaptım tamamen gecti diyemm oldukca azaldı

0|1
    0|0
  • çok kafaya taktigin zaman bir şeyleri hareketli bir müzik açıp dans et yani bir şeylerle meşgul olursan kafaya o kadar takmiyorsun

0|1
    0|0
  • Başardığımı kim söledi valla başaramıom bende :((

0|1
    0|0
    • Ne olacak böyle kalp kiramiyoruz diye kalbi kırılan oluyoruz hep...

• Bunun formülü yok... herkes icinde birseylerle debellesiyor... salim kafali olacaksin...

0|1
    0|0
  • erkelerde begendğim bir özellikti kafaya takamama bende cok takardım bir ara ama sonra umursamamyı ögrendim çünkü kendimi üzmek ve zaman kaybetmek için zamanımız yok hayat çok kısa

0|1
    0|0
    • Takmamak mı sevdiğin özellik

• bence psıkolojık danısma merkezine git ben sınav stesı için gitmişti senin gibi gidenler cok vardı belediyenın ve iyi ilgileniyolar

• Belediye ne alaka anlamadım ama psikoloğa gidiyorum yeni bakalım ne olacak

• başaramıyorum

0|1
    0|0
  • Rahat Olcan ya hayat güzel yaşamak güzel dicen mutlu olup kafaya takmicaksin :)

0|1
    0|0
    • Bu kadar basit değil soruda da belirtim

• Öyle ama biliyorum ciddi bişey ama ne insanlar neler yaşıyor yinede güçlü ve mutlular sende öyle ol şükür et pozitif bak dert tasa denen bişey kalmaz

• Kendine boş yere zarar vereceğin gelsin aklına geçiyor sonuçta bir süre sonra

0|1
    0|0
    • Denedim olmuyor yalnizken yaparım diyorum olay yasaninca yine aynı

• Kaygı bozukluğun olabilir. Doktordan yardım alabilirsin

0|0
    0|0
    • Evet gidiyorum ilaç kullanıyorum ama pek bir yararını görmedim henüz

• Belki de tek sebebi sevgisizlik...

• Olabilir sen daha iyi bilirsin

• Başaramıyoruz

0|1
    0|0
  • Yengeç misin yavru?

0|1
    0|0
  • Önceden her şeyi ben de kafaya takardım sonradan geçti nasıl bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Bu her insanda olabilecek bir şey değil zorlamamak akışına bırakmak en iyisi 👍

0|1
    0|0
  • Takmadıqımı kim soyledi.

0|1
    0|0
  • Kimseyi umursama salla

0|1
    0|0
    • Soruda belirtim salla demeyle olmuyor işte

• Bnde kafaya takan biriyim soyle yapiyorum bana biri birsey mi diyor karsiligini o an ver neden oyle dedigini dusundugunu sor etkili cozum dene

• Can alıcı noktaya degindin, sosyal fobi var kalabalikta diyemiyorum

• Boşver

0|1
    0|0
    • Kirildikca bosveriyor insan ama duzelmiyor

• Başaramiyorum.

0|1
    0|0
  • Doğuştan gelen bir yetenek bu

2|0
    0|0
    • Sanmam bence yaşam koşulları

• Ne kadar kafana takarsan tak olan sana oluyor bir yerden sonra dayanamaz hale geliyorsun takgin seyler yuzunden etrafindakilerde uzaklasiyor icine at ve kendime bunu yapmiycm de kendine guven ve her seyin guzel olucagina inan kotu dusunup kuruntu yaparsan kotuyu ustune cekersin

0|0
    0|0
    • Evet maalesef kötüyü üstüme çekiyorum yuzlesmekten korktuğum herşey başıma geliyor

• İsteyerek yapılan bişey değil. Zamanla hissizleşiyorsun.

0|1
    0|0
    • Demek ki hala hissizlesmedim

• Yokki his yok. İnsanlar seni psikopat olarak goruyor. İyi yanı ise hiçbişey hissetmemek

• Belki kullerinden yediden dogmak olabilir senin ki. Üzüldüm adına umarım güzel şeyler olur hayatında...

• zamanında kafaya taktıkların eger hasta etmeye başladıysa takmamayı ögreniyorsun

0|1
    0|0
    • Evet o derecedeyim şimdi ama hala aynı

• Kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin.
    Ama. en önemlisi özgüven. Sen ozguvenlı olduğun sürece kimsenin lafı sana işlemez.
    Bir de gerçekten rahat olmalısın😀içinden "siktir et, hadi ordan et, hadi ordan ett" şeklinde düşün.
    Ve bence meditasyon yap👌

0|1
    0|0
    • Evet özgüven olmayınca herşey zor

• Mesleğin ne?

• Henüz calismiyorum

• Ayni benn herseyi o kadar dusunuyorum o kadar kafama takiyorum ve cok hassasim kotu bisey soylendiginde hemen gozlerim doluyo bu cok kotu bisey seni anliyorum:/ ne yapabiliriz kurtulmak icin bilmiyorum

0|1
    0|0
    • Bende öyleyim kimseyi kirmiyorum ama hep kırılan taraf oluyorum bilmiyorum çaresi herkes kendinde diyor ama basramadm bn

• 3ay

Kim olduğunu tahmin ediyorum sanji

Erkekler Ne Diyor 3

• unursamayarak

0|0
    0|0
  • Kendini sev

0|0
    0|0
    • Sevemiyorun çok degersizlestiriyorum kendimi sorun burdan başlıyor aslında

• hadi ordan et diye bir kitap var oku kanka

0|0
    0|0
Yükleniyor...