Eski ve tarihi bir semtte mi yaşamak isterdiniz yoksa günümüzün yeni lüks sitelerinde mi?

Ben halihazırda İstanbul un çok eski mahallelerinden birisinde yaşıyorum. Doğup büyüdüğüm semt burası. Bir ara yeni bir siteye de taşınmıştım 4 yaşına gelen çocuğumun daha çok sosyalleşip yaşıtlarıyla oynayabilmesi için.. Ama şunu fark ettim. Bir semte hayat veren oranın tarihidir. Yaşanmışlıkları, yıllarca oralarda doğup büyüyenlerin oraya olan sevgileri.. En lüks siteleri de yapsanız asla bu havayı veremezsiniz o yaşam alanlarına. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Basit ve bakımsız da olsa eskinin ruhu mu yoksa lüksün konforu mu?

0|0
17|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Eski İstanbul mahallelerinde yaşamak isterdim dostluğu filan siper olur komşuluk vs

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Eski oturduğum bina çok eskiydi. Bizim aile apartmanımızdı. Dedem 99 depreminden sonra 4 katlı binayı 1000 YTL'ye almıştı. En üstte dedemler, orta katta ben ve ailem ve alt katta yengemler onun altıda kiracılar olurdu. Şimdi başka bir yere taşındık. Orayı çok özledim.

0|1
    0|0
  • Uskudar😌

0|1
    0|0
  • Eski tarihi bir semtte yasayip eskilerden kalan romantik bir roman alip onu hayalimde ve gercegimde yaşatmak isterim :)

0|1
    0|0
    • Süper.. Oralarda ne yasanmisliklar vardır kimbilir.. Eski semtlerin ruhu vardır sanki.

• Rica ederim asil ben teşekkür ederim😊

• Mesaj yazamadim size..

• Mümkünse eski taş evlerin olduğu bir yerde.

0|1
    0|0
  • Dogdugum buyudugum ve halen daha yasadigin yerde ama artik yavas yavas degisiyor fikrim. ve ben artik besiktas ta yasamak istiyorum 😕

0|0
    0|0
  • Tarihi bir yer

0|1
    0|0
  • Eski ve tarihi bir semt😍

0|1
    0|0
  • eskinin ruhu

0|1
    0|0
  • Eski ve tarihi bir semtte yaşamak isterdim.

0|1
    0|0
  • eski ve tarihi bir semt ama yavaş yavaş değişiyor gibi fikrim

0|0
    0|0
  • Tarih ve yaşanmışlık kokan çoğu şeyi seviyorum, evlerde de geçerli ama önemli olan kişinin kendisini rahat ve ait hissettiği yer. En önemli nokta bu ayrıntı. Bense ikisi arasında seçim yapamam ikisinin farklı güzellikleri var.

0|0
    0|0
    • Doğup büyüdüğüm eski semt ayni zamanda aidiyet hissettigim yerdir. Şanslıyım sanirim

• Şanslı hissediyorsanız elbette öyledir. Ait hissediyorsanız da ne mutlu size.

• Koyde..

0|0
    0|0
  • Ay hiç farketmez yasayayımda

0|0
    0|0
  • Her ikisi de değil

0|0
    0|0
  • günümüzün yeni lüxs sitelerinde

0|0
    0|0
  • Dohup buyudugum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• eski tarihi mahalleler daha samimi sanki
    duvarlar bile belki seni iyi hissettirir
    kutu kutu üst üste dizilmiş büyük binalarda oturmak istemiyorum

0|1
    0|0
  • Eski ve kaliteli bir semtte.

0|1
    0|0
    • Maalesef eski semtler bakımsız bırakılıyorlar. Kaliteden kastınız bakımlı olmasıysa.

• Insaninin kaliteli olmasi:)

• Anladım.. Haklısın. İnsan önemli. Ama yerleşik eski mühitlerde çok sorun yaşanmaz insanlar konusunda.

• Lüks konfor mis

0|0
    0|0
Yükleniyor...