Bazı türbanlılar, açıkları kıskanıyor mu?

Bazı türbanlıların açık ve özgür olan kızları kıskandığını düşünüyorum.

For example: Bu sabah il dışına çıkmam gerekiyordu otogarda o heybetli sırt çantamla dolanıyordum aynı yerden bilet aldığım bir kız vardı babasıyla gelmiş. Bana dik dik bakıp durdu. Şansa da aynı otobüseyiz ve önüme otururken yine aynı bakış vardı. Anlam veremiyorum.

Dipnot: açık derken sadece başım açık yani öyle askılı falan giymemiştim.

Güncellemeler:
Hadi ama bunu bir tek ben böyle düşünüyor olamam değil mi?
Hayır yani beni anlamamak için elinden geleni yapan insanları görüyorum. Sanki bütün kapalıları kötülemişim gibi konuşmayın lütfen. Ben onlara saygı duyuyorum elbette bu herkesin kendi kararı ama bazıları öyle yorumlar yapmış ki bütün kapalılar melek sanki hiç günah işlemiyor ben böyle bir yorum yaptığım için kötü oluyorum. Ne yazdığımı ne demek istediğimi anlayamıyorsunuz.

2|1
38|45

En İyi Erkek Görüşü

• Bu olayin baş ortusunden kaynaklandigini nasil anladin peki? Ultrasonik sensorlerinle biyolojik abalizmi yaptin?

11|4
    1|2
    • :D aynen belki bahsettiği kişi kıskanıyordurda türbanla ne alaka zaten özgür bir ülke ayrıca türbanlı daha özgür bu aptal kaç yaşındaysa artık :D

• @Ertgft kiza soylediysne kendin yorum yapsana yabrubkurt ne dkye benim yorumun altina geliyn

En İyi Kız Görüşü

• Ben bir tesettürlü olarak cogunuzdan daha da özgürüm. Tesettur özgürlüğe engel degildir inan bana güzelim sicaklarda terliyor olabiliriz ama cehennim atesinin daha yakici oldugunu bilmek serin tutuyor yuregimizi. O kadar cahillesilmis ki kapalı bir insanin sana bakisini bile kıskançlık olarak algılıyorsun. Sen kiskanclik diyorsun, biz ise alcaklik kompleksi diyoruz.

7|3
    0|2
    • Konus kiz arkandayim

• Tamam siz kıskanmazsınız, siz üstün varlıklarsınız, en kötü biziz tamam.

• İnsanlari açık veya kapalı diye ayristirmadigim için kendimi en iyi gösterip egomu tatmin etme gereksinimi duymuyorum. Iyi günler ☺

Erkekler Ne Diyor 44

• Genelde bazı insanlarda haset besleme durumu oluyor onla alakalı olabilir açıklar cehennemlik kapalılar cennetliktir düşüncesini beynine beynine yerleştiriyorlar bazı kişilerinin o bakımdan her gördüğü açığa sanki şeytan görmüş gibi bakıyor çoğu (Burada geçen kelime tüm kapalıları kapsamamaktır içinde haset besleyen kesimi kapsamaktadır ona göre dengesiz yorum atmayın) bununla alakalı bir şey olabilir

2|0
    0|0
  • Bazıları değil hepsi kıskanıyor, çünkü açıklar rahat rahat giyinebiliyor türbanlılar ise başından ayağına kadar örtünüyor.

3|2
    10|2
  • Egoya bak egoya herkes özgür zaten isteyen açılır neden kıskansın ki?
    Ayrıca türbanlı daha özgür sosyal medya yok öyle her saniye fotoğraf ne giyicem derdi yok marka derdi yok

4|2
    1|1
  • Merak etme onların birçoğu (tam manası ile tesettürlü olanlar) senden ve senin gibilerden çok daha özgür. Çünkü erkeklerin gözlerinin kölesi olmayı giydikleri tesettürleriyle reddediyorlar. Kusura bakma ama açık giyinenleri erkeklerin birçoğu kişiliğine, karakterine göre değil dış görünüşüne göre yargılar...

1|1
    0|0
  • Haşlanmıştır senden güzelsen

2|0
    0|0
  • Bence açıkların kıskandığını düşünüyorum..
    Zira nefsine hükmedip tesettüre girmek, her yiğidin harcı değil..

Yapamayanlar, yapanlara gıpta ile bakıyordur..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Açık olmanı kıskandığını nereden çıkardın şimdi? Belki başka bir şey için bakmıştır. Mesela tüm soruyu Türkçe yazmana rağmen arada özenti bir şekilde İngilizce kullanman hoş değil. şu an bende sana ters ters bakıyorum. Sence başın açık olduğu için mi kıskandın seni?

1|0
    0|0
  • Bazilari evet.

1|0
    1|0
  • Olabilir. Belki aile zoruyla kapanmıştır kapanmak istemiyordur. Açık birini görünce kendisininde öyle olmasını istiyordur belki :(

1|0
    0|0
  • Sana hiç tip tip bakan türbansız bir bayan olmadı mı?

4|1
    0|1
  • Zorla kapatılmışsa doğrudur

1|0
    0|0
  • Aynen öyle :)

1|1
    0|1
  • Heee cok kiskanmis seni çatlamış ;P bence en başta türbanlı diye sen ona baktin dik dik o da sana bakti sonra :D

3|1
    0|1
  • Kıskanıyorlar

1|0
    0|1
  • Insanlar farklidir, Siz keyfinize bakiniz ve hayirli yolculuklar.

1|0
    0|0
  • bazıları evet ;)

1|0
    0|0
  • Ben de oyle dusunuyorum. İki turbanli kiz vardi. Siniftaki diger kizlara cok tip bakiyorlardi

1|0
    0|0
  • Kızlar ne acayip canlilarsiniz tanimadigin insana nasil kinlenebiliyorsunuz adami tanirdin sevmezsin ama ilk defa görüp sevmemek degisiksiniz 😃

0|1
    0|0
    • Yuh kinlenmedik o kadar da değil ne alaka

• Kızlar kızları kıskanır

0|0
    0|0
  • Dip not güzel olmuş

1|0
    0|0
  • Özenmistir belki de.

0|0
    1|0
  • Sen de yapmak isteyipte yapamadıklarını görmüş hepsi bu kıskançlık değil de fantazi diyelim

0|0
    1|1
  • Kadınlar kadınları sürekli kıskanır.. Sana türbanlının türbansızı kıskandığı versiyon denk gelmiş.. Tam tersi ya da farklı kombinasyonda kıskanmalar da görebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Öyle kadınlara kapalı falan demeyin asıl kapalı olan kadınalara hakarettir. Benim lisede bir arkadaşım vardı türban takıyodu saçın çıkmış bak dedim bişey olmaz ben zaten kapalı kızlar daha tatlı olduğu için takıyorum dedi böyle embesillerde var aslı türbanlılara laf getiren şerefsizler

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • evet.

0|0
    0|0
  • Oruspunun önde gidenidir bazı türbanlılar

1|1
    5|1
  • Ne alakası var? Bu mantığa göre ahirette sen kıskanacaksın tabi vakit bulabilirsen.

0|1
    0|1
  • Kapanmak tutsaklık, mahkumiyet değil ki açıklık özgürlük olsun. Baskı altında olduğundan kıskanmış olabilir ama...

0|0
    0|0
  • Kızlar genelde kıskanır birbirini

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 37

• Bir tesettürlü olarak şöyle anlatiyim. Normalde gerçek bir tesettürlü kıskanmaz. Kendi hür iradesiyle kapanmış biri açık bir bayanı kıskanmaz. Çünkü kendi isteğiyle kapanmıştır ve nedeninide biliyor. Tam tersine zorla kapanmış biri, sırf anası babası veya kocası istedi diye açık olan kişilere bakıp özeniyor. Keşke bende böyle giyinebilsem falan. Bir tür özgürlük onlar için.
    ya da güzel bir bayansın o yüzden kız bile gözünü alamamıştır senden 😊

2|3
    0|0
  • Bence senin kendinle sorunların var turbanlilara laf etme bosuna turbansizlara da etme kimseye laf etme kendinee et😁☺

2|1
    0|0
  • Hayır asla kıskanmıyorum o acik kadinlari gorunce sukrediyorum onlardan degilim diye Allahin istedigi gibi giyinmek bana huzur ve guc veriyor. Onlarada aciyorum dogrusu sehvetlerinin kolesi olmuslar erkeklere Allahin haram kildigi yerlerini gosterdikleri icin. Ne igrenctir ki sokaga ciktigi zaman Allaha isyanla cikiyor onu goren melekler lanet ediyor Rabbim sana siginirim. Allah islah etsin onlari

1|1
    2|0
  • Sen kimsin ki seni kiskanacak kendinizi lutfen bir b. k sanmayin

4|2
    3|2
  • türbanlılar acıkları dıye genelleme yapmayalım da, mesela ıstedıgı bolumu kazanamamıs bırı de o bolumu okuyan bırını kıskanabılır. belkı aılesının zoruyla kapanmıstır ve aslında o, sırt cantasını takıp dunyayı dolasmak ısteyen bır gezgın olmak ıstıyordur. bılemeyızkı.

1|1
    0|0
  • Bütün kadınlar diğer kadınlara dikkatle bakar
    For example;
    Ne giymiş, yakışmış mı, ayakkabısı güzel mi, bana daha çok yakışır mı, bir yerin de bir arıza var mı, kaşının üstünde gözü var mı vb.
    Bu olayı Nasıl kapalı- açık durumuna indirgediniz hayret yani

1|1
    0|0
  • Evet çok haklısın bu konuda. Benimde bir arkadaşım öyleydi , saçımdan tut makyajıma kadar özenirdi. Bu şekilde hem beni günaha sokuyor hemde kendini. Özenecek kadar hazır değilsen kapanmaya kapanma abi. Yazık etme başındakine.

1|0
    0|0
  • Bazı arkadaslarım var kapalı güya kendi istekleriyle kapandılar ama beraber alışverişe gidince ay ben acık olsam ne giyinirdim ya bide sana bak hiç özenmiyosun diye laf ediyolar haklısın

1|0
    2|0
  • Kıskanma değil de '' kafir niye açıksın '' gibi düşünceyle bakıyordur bence.

3|0
    4|1
  • Türbanın neresi özgürlük demişsin bir yorumunda.. o da onların özgürlük anlayışı.

Sende olanlar kapalı bayanlarda da var bil istedim.

2|0
    0|0
    • Çekin çekin konuyu istediğiniz yere çekin artık

• Özgürlügün açık ve kapalılık olduğu ilk defa duydum...
    İçki içmek ve uyuşturucu kullanmakta üst düzey özgürlük demek ki

1|1
    0|0
    • Evet biz açıklar her gün içkinin uyuşturucunun dibine vuruyoru. Party hard you know😉

• İçmeye devam Kuru kuru vur kubara
      Güzel dünyanın güzel kafaları 😏😏

• Bakması kıskandığı anlamına gelmez

2|1
    0|0
  • Kıskanıyorlar evet.

1|0
    1|1
  • Ağustos ayındayız, güneş bildiğin kavuruyor insanı.
    Belki o an senin rahatlığına özenmiştir. Buna kalkıp kıskançlık demek saçmalık olur.
    Ama tabii ki kimseyi göz hapsine almak gibi kaba bir davranışı yapma hakkına sahip değiliz.

1|0
    0|0
  • Olabilir.

1|0
    5|1
  • Sende bundan kıskandgni çıkaran öyle mi

2|1
    0|0
  • Bende benzer şeyler düşünüyorum. Kıskançlık değil de, büyük çoğunluğu erken yaşta aile zoruyla kapanmış insanlar. Senin ailenin sana böyle bir baskı uygulamaması açıkçası onlarda biraz kin gütmeye sebep oluyor bence.

0|0
    1|1
  • Sanmıyorum senin açık onun kapalı olduğu için kıskandığını. Ondan güzel olduğun içindir belki

1|0
    0|0
  • nıye kıskansınlar fesat bu ınsanlar başörtusu özgürlüğü için joplanmış yerlede suruklenmiş ınsanlar bas bas başörtusu özgurlugu duye aglıyorlardı isteseler o zaman ses etmez kıçı başı açıp gezerlerdı ne fesatsınız yaaa

0|0
    0|0
  • Kıskanmış bence. Banada oluyor bu.

1|0
    0|0
  • Zorla kapatıldıysa evet olabilir fakat tam tesettürlü kendi isteğiyle kapandıysa kıskanmaz oyle bakışlar atacağınıda sanmıyorum

0|0
    0|0
  • türbandan değil kişinin karakterinden -.-

0|0
    0|0
  • Bütün hepsi için söyleyemezsin yanlış olur. Bu olayda sana öyle gelmiş olabilir. Lakin toplumsal olarak bakarsak bu duruma bilinçsizlik

0|0
    0|0
    • BAZI kelimesini lütfen açıklayınız.

• Nasıl farklı konu? Ben bazı kapalılar diyerek yorum yaptım. Genelini kapsayan birm şey değil yani bir düşmanlığım falan yok. O şekilde düşündüm yorum yaptım ama sanki hakaretler etmişim gibi davranıyorsunuz

• Doğru düşünüyorsun. Kendi isteğiyle örtünmeyen kızların hallerinden bihaber değiliz. Kıskanç ezikler.

0|0
    0|0
  • Benim de basim acik ben kapalilari ozellikle tam tesetturluleri kiskaniyorum 😊

1|1
    0|0
  • He he olmuştur hasetinden

0|1
    0|0
  • Olabilir tabi. Benim de yakın arkadaşım böyleydi. Açığı kapalısı değilde kılardan korkulur 😄

0|0
    0|0
  • neden kıskanalım ki?

0|1
    0|0
  • Aile zoruyla kapanmışsa kıskanmış olabilir

0|0
    0|0
  • Zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam