Ben ateistim fikir alışverişi yapacak varsa güzel dille yorumlara beklerim?

Lütfen youtube'dan bir iki video izleyip gelmeyin arkadaşlar bilgisi olan gelsin

0|0
7|13

En İyi Kız Görüşü

• mesela köşeye sıkıştığında veya seni kimsenin anlamadığını düşündüğünde bir tek kişiyle konuşa biliyosun onu görmesende onun seni dinlediğini hissediyosun inanmak ayrı bişey ama güzel bir duygu fikrine saygıda duyuyorum senin düşüncen sen istemessen fikrini değiştiremeyiz.

0|0
    0|0
    • 3ay

bugraaltasa aşağıdaki arkadaşa yazdım sorumu bakabilirsinordan yaz sende fikrini oraya

En İyi Erkek Görüşü

• Cahil cahil kafirlerin hepsi cahil :))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bir aşık ol bakalım hala ateistim diyebilecek misin, aşık olduğun insanın yüzüne bakıp bunu kim böyle güzel yaratmış diye düşünürsün işte o sorunun cevabıdır Allah 😊

1|0
    0|0
  • Ben agnostikim

0|1
    0|0
  • Neden yani neden diyorum ve merakla bekliyorum

0|0
    0|0
  • Görüşüne saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • Sorularını paylaş belki cevap verenler çıkar

0|0
    0|0
    • 3ay

bugraaltasa aşağıdaki arkadaşa yazdım sorumu bakabilirsinordan yaz sende fikrini oraya

• Ateist olunca kendini bilim adamı gibi mi görüyorsun? 😂

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Boşluğa düştüğün durumlar sıkça oluyor mu ve kendini nasıl toparlıyorsun mantığın seni doğru yola götürür mü her zaman (üzüntüden çökme durumlarından bahsediyorum dini değildir)

0|0
    0|0
  • Hangi konuda yapalım? Konu nedir? :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Mesela geçen bir fotoğraf gördüm yeni doğmuş bir bebeği çok çirkin olduğu için heralde şeytanın oğlu diye nitelendirip sokağa atmışlar bir deri birkemik zayıflamış çocuk ölmenin eşiğindeyken bir kanadalı kadın onu kurtarmış şimdi çocuk 3 yaşındave götlü göbeklişişkobişe olmuş sizin inanca göre bu kadın yanıcak sonsuza kadar çünkü müslümandeğil aynı zamandabir islam ülkesi kanadaya savaşaçsa ve kazansasavaşkurallarına göre okadını cariye edinebilir dışarı boşalmamak kaydıyla tecavüz de edilebilir alınıp satılabilir. Ama bir müslüman ne kadar kötü de olsa allahınızı inkar etmediği sürece günahları kadar yanacak sonra cennete girecek ne kadar yanarsa yansın sonunda giricek duruma baksana iyi birisi allahı kabul etmediği için sonsuza kadar işkence görecek diğeri ise kötülük yapsa bile allah yok demeddiği için enindde sonunda cennetlik? benim derdim bu

• 3ay

@PanzerGeneral iste o yuzden ilk önce allahı kabul etmeliyiz 😊 cok uykum geldi size iyi geceleer ✋

• 3ay

@Hsjfjfnxb ben zaten Allah ı kabul ediyorum :) bende burada ateist arkadaşın sorusunu cevapladım :) benim sorunum yok yani :) tartışmayı tam okumadığınız için benim bu soruyu sorduğumu sandınız bence :) bende zaten sizin gibi düşündüm :)

• sizde de ateistliği yayma olayı var mı? yani diğer insanların bir yanılgı içinde olduğunu düşünüp tanrının olmadığını düşünürsünüz ya hani bu inancı yayma gibi bir durumunuz var mı yoksa herkes kendisine mi ateist. Ayrıca ateist misin deist mi? tam olarak

0|0
    0|0
  • Soracağın soruyu sorsaydın direk daha iyi olurdu.

1|0
    0|0
    • 3ay

bugraaltasa sordum bakabilirsin ordan katıl konuşmaya istersen yaz fikrini

• Neden gizleniyorsun. Ateist olmak ayip birşey değil ki

0|0
    0|0
    • 3ay

ayıp diye değil de asıl hesabıma önyargılı olarak yaklaşılır sonradan ondan

• Hangi konuda yapacağız? Belli bir konu varsa konuşmak isteriz.

0|0
    0|0
    • 3ay

üstteki arkadaşa yorum yaptım gel ordan devam edelim

• 3ay

Yazdıklarını okudum ve yorumu buraya yazmam daha doğru. 3 kişi karışmasın. Yazdıklarının çoğu zaten hadis kaynaklı şeylerdir. Yine hadis kaynaklı cevap verilecekse , iman etmeyen birisi çok iyi bir insanda olsa cehennemde olması onun cayır cayır yanacağı anlamına gelmemektedir. Yaratıcı adaleti barındırdığı için , iyi diye nitelendirdiğimiz kişide cehennemde olsa bile onun mükafatını alacaktır. Diğer söylediklerin tamamen zayıf kaynaklı şeyler zaten. Dışarı boşalmadan tecavüz , cariye olarak alınma muhabbeti filan. Sanırım araştırma yaparken , tek taraflı değilde objektif şekilde yapmak daha doğru olur. Yani , bir ateistin nasıl olsa inkar edeceğim diyerek yaratıcıyı araştırmaması gerekir. Aynı şekilde yaratıcıya inananında , nasıl olsa ateistin söylediklerine inanmayacağım diyerek araştırma yapmaması gerekir. İlmi ve bilimi esas aldığımızda senin yaptığın kıyasa giriyor. Tek taraflı bir tartışmada taraf olmaktan öteye gidilemez. İyi geceler.

• Var ben hristiyanım beklerim

0|0
    0|0
  • Kafana takılan soruları sorabilirsin :) ve seni tatmin edecek cevapları da bulursun :)

0|0
    0|0
    • 3ay

• cevap veremediğin sorular nefir?

0|0
    0|0
    • 3ay

• Facade sayfanız var ona nuna laf atıyonuz sonra saygı bekliyonux

0|0
    0|0
  • öncelikle görüşüne saygı duyarım benim sorum şu kaç yaşında ve nasıl karar verdin ataist olmaya

0|0
    0|0
  • Burası muhocu dolu. Yanlış yerde açtın konuyu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...