Kuran kıyamet alemeti yok diyor ehli sünnet mehdi isa a. s gelicek deccali öldürücek domuzu kıracak filan diyor?

bunlar kuranla çelişmiyormu?

Güncellemeler:
Muhammed suresinin 18 ayeti :Onlar kıyametin kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey beklemiyorlar. Muhakkak onun alametleri gelmiştir (ama öğüt almıyorlar). Kıyamet kendilerine gelip çatınca öğüt almaları kendilerine ne fayda verecek?

0|0
3|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• “Onlar kıyametin kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey beklemiyorlar. Muhakkak onun alametleri gelmiştir (ama öğüt almıyorlar). Kıyamet kendilerine gelip çatınca öğüt almaları kendilerine ne fayda verecek?” (Muhammed suresi 18)

Ayeti Kerimede “alametleri gelmiştir” ifadesinden yola çıkarak başka bir alametin olamayacağını, “ansızın” kelimesinin de bu manayı kuvvetlendirdiğini söylemektedirler
    (KIYAME SURESİ)
    6. “O kıyamet günü ne zaman?” diye sorar.
    7,8,9,10. Gözler kamaştığı, ay karanlığa gömüldüğü, güneş ve ay bir araya getirildiği zaman, o gün insan “kaçış nereye?” diyecektir... arastirma yapmamissin bir cok ayet yani kuranda alametler yazar.😊

1|0
    0|0
    • aletmet yazmıyor kuranda muhammed 18 yok diyor iyi oku

• sakal genektir dinle alakası yoktur ebu cehılınde vardı

• Yalanin daniskasini attin he neyse sen bir ogren gel uzatma sadece senin fikirkerin dogru olmayabilir kabul et

• Fitne cikarmak icin geldin sanirim

1|0
    0|0
    • senin kurana inancın gelenek okumuyorsun

• Şura 17. ayette evreni yaratan ilahi bildirimlerde bulunan ölçü ve dengeyi var eden yüce yaratıcının böylesine bir düzeni gayesiz boş yere kurmuş olması düşünülemez bilinmeli ki bu dünyada yapılıp edilenlerin ölçülüp değerlendirileceği ve sonuçlarının görüleceği bir gün mutlaka gelecektir birçok ayet bunu desteklemektedir.

• @nakres12 enbiya süresi 1. Ayet-i kerîmede insanlara bir çok nimet verildi insanların bu nimetlerden bir gün hesaba çekileceği ve o günün yaklaştığı haber verilerek uyarılmakta o gün için hazırlıklı olmaları istenmektedir ancak imtihan için yaratılan insanoğlu bu uyarılara rağmen hürriyetini yanlış yönde kullanarak nefsinin isteklerine uyup gerçeklere sırt çevirebilmekte ve kendine verilmiş olan bu sınırlı ömrü gaflet içinde geçirebilmektedir

Erkekler Ne Diyor 16

• Kuran' da kıyametin kendisi ve insanların kıyamet koparken faydasız pişmanlığı ile bekleyen sonu anlatır. Kıyamet suresi direk olarak vardır ve bunda alamet anlatılmaz. Muhammed 18 de artık gorunmuş bitmiş alametlerden söz edilir.

Öyle listeler halinde alametler , insanlar tarafından olsa olsa şöyle olurdu diye oturup hadis halinde yazmaları ve peygamber sözü diye de eklemelerinden ibaret. Ayrıca Kuran'da mehdi şeyh mertebeleri de yok. Alim kelimesi 2 yerde geçer , birincisi Tevrata yani ulvi kitaba inananlara uyarıdır , ikincisi insanların , allahı anlayan her kulunun kendisinin alim olduklarını söyler. Gidin kendini alim diye pazarlayan birilerinim elini ayağını yalayın da ogrenin demiyor , kendiniz öğrenirseniz kendinizin alimi olursunuz diyor.

Böyle peşinden şeyh alim diye koşturulanlardan söz etmiyor , ayrıca kıyamette Hz İsa'nın müslüman olarak geleceği deccal falan da yok.

Efenim hadislerde var diyen yani peygamber öyle dedi diyenler ve buna inananlar aslında 1200 yıl öncesinin İNSANLARININ hayal gücü ile dizilen alametler gibi dini imajları günümüze korku unsuru olarak taşır. Ayrıca Kuran anlatmıyorsa o alametleri ; peygamber neden anlatsın?

Allah , geç kalmayın son pişmanlık kıyamette ve sonrasında işe yaramaz diyor.

Bizim sakallı cubbeli ticaret erbabı " alimler" ne diyor?

Siz kuranı anlamazsınız , bize geleceksiniz biz size anlatırız diyor. Millet de Allahı kuranı bırakıp beleş alimden feyz almaya çalışıyor. Böylece sırça cam iman ile yakayı kurtaracağını sanıyor. Ancak Allah kuranda kendinizle benim arama girenler diye lanet ettiği bölüm de var, hristiyanlar yaptı siz bari yapmayın diye serzenir.

Bakıyoruz ; nereyi sallarsan her yerde ulema alim hoca mehdi şeyh e çarpıyor , adamların bir de dinden aforoz yetkileri de var , sen dinden cıktın tekrar dine benim soylediğim şekilde girebilirsin diye pazarlama yapıyor.

1|0
    0|0
  • Okumuş gibi gelip burada da yok demen ayrı bir olay tabi.

1|1
    0|0
    • Muhammed suresinin 18 ayeti :Onlar kıyametin kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey beklemiyorlar. Muhakkak onun alametleri gelmiştir (ama öğüt almıyorlar). Kıyamet kendilerine gelip çatınca öğüt almaları kendilerine ne fayda verecek?

• ayet lüzümsüz dimi

• Tabi insan nasıl bakmak isterse öyle görürmüş. Allah'ın indirdiği ayete laf etmemi bekliyorsun, aklın bu kadar kıt işte senin.

• Kıyamet günü ne olcağı hakkında kesin hiçbirşey yok, bazı rivayetler var, ama çoğu din alimi cuma günü olcak falan diyor bunun dışında bişey diyemicem tam bir bilgi sahibi değilim yalan söylemek istemem :S

0|1
    0|0
    • cuma günü akşam olucaksa amerikada gündüz oluyor ne olucak peki

• recm tevratta geciyor

• yahudilikte ve islamdada var

• Hiç bilmiyorum kanka herkes bir şey ekliyor kitaba kafasına göre sanırsın Haşa yeni ayetler iniyor siliniyor değişik kafası var hepsinin çözemedim gitti neyse sen konuşma lan dingil çok mu biliyon diyecek insanlar olacaktır ben susayım :)

0|0
    0|0
  • Kuran nasıl kıyamet alameti yok diyor dostum? Açıklar mısın biraz

0|1
    0|0
    • Muhammed suresinin 18 ayeti :Onlar kıyametin kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey beklemiyorlar. Muhakkak onun alametleri gelmiştir (ama öğüt almıyorlar). Kıyamet kendilerine gelip çatınca öğüt almaları kendilerine ne fayda verecek?

• Haşr 7 cımbızla ayeti cekme oynama kuranla kuranla oynarsan islamı çökertirsin
      Haşr 7:Allah'ın fethedilen ülkeler halkından peygamberine verdiği ganimetler, Allah, Peygamber, yakınları, yetimler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Bu taksim, malların içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir devlet olmaması içindir. Peygamber size ne verdiyse onu alınız, size ne yasakladıysa ondan da sakınınız. Allah'a saygılı olunuz, çünkü Allah'ın azabı çetindir.
      Haşr 7 de ganimet mallardan bahsediyor hadis kitaplarıdan bahsemıyor
      nisa 80 peygamberin sünnetine degil kurana emir var
      peygambere kuranla itat edicegiz başka sorunvarmı

• Ulan ne canım adamsın varya hadi ordan ol git. Musanın kavminde ki çok sorgulayan yahudiler gibisin peygamber efendimiz zamanında mucizeyi görmeyen laflarına inanmayan müşrikler gibisin. Ne desem boş beyinsiz

• Güneş tersten doğup batmaya başladğında 200 sene zamanımız kalacak. Şu an sıkıntı yok :)
    Deccal zaten şu an dünyada bir adada. Kendini gizleyebiliyor. Biz göremeyiz onu.
    Birtek bunları biliyorum...

0|0
    0|0
    • yalan dolan sana kuranı oku demiştim :D

• cübbeli ahmet tambir sapıktır sakın dinleme

• Orası öyle. Dini sevdireceğine daha çok itici konuşmaları. Dinden soğutmakda günah bence...
      Allah sevgisi aşılayacağına, Allah korkusu aşılıyor yani fark bu. O yüzden sevmem ama sevmediğim bir çok insan ne diyor diye dinler birşeyler öğrenmeye çalışırım. Sevmesekde yinede bilgi birikimi var bayağı.

• Ansızın gelecek diye biliyorum. Korkunç titreşimli bir ses ve bir bakmışsın divandayız.

0|2
    0|0
    • Allahın bilmesine gerek varmı? namaz baş örtüsü oruc bunlar ibadet degildir diyen kafalar ozaman allah nyıe emretmiş din işi sakaya gelmez kardeşim

• O adamı bağlar. Ben namazı da orucu da ibadet olarak görüyorum. Beni bağlamaz.

• kardes ayetin tefşirini oku tefsir denen şeyi bilmiyonuz sonra 2 ayet okuyuop ateist oluyonuz

0|1
    0|0
  • zekeriya beyaz, yasar nuri, elmalili hamdi yani kurani turkceye ceviren. insanlar cok hepsi. farkli anlamlar. icerebiliyor. kurani kerimi elestirmek akil isi midir? Bu konulari bilgisi olmayanlara. sorarsan aldigin. cevaplara inanip sirke. kosabilirsin buraya yazmak. yerine. cami. hocalarina. sohbet hocalarina. sorabilirsin.

0|0
    0|0
    • zekeriya beyaz tambi zındık onu dinlemem yaşar nuriyi takip ediyorun kitaplarında kendısıne hak verdim allah rahmet eylesin

• öyle yapıyorum zaten kardeşim sagol

• Sende. sagol.

• Kur'anla çelişmiyor çünkü kıyametin en büyük ilk alameti Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin gönderilmesidir o ahir zaman peygamberi olduğu için onun gönderilmesi de kıyametin alameti olarak kabul edilmiştir.

0|0
    0|0
    • hz muhammed geldi alamet bitti ee?

• Haşr 7 de peygamber ne verdiyse alın derken buhari müslim tirmizi ebudavut ahmedi bin hanbel ebu hureyye deylemi beyheki telabani ibni maceyi alın demıyor sapıtma lütfen...
      sünnetin içinde ne varsa alın demıyor haş 7 ganimet mallarından bahsediyor

• Sende yorum yaptın işte 😀😀

• Mehdi'nin geleceğinden tüm din alimleri hemfikir. Alametlerini araştırırsanız çoğu gerçekleşti... Hadislerde belirtilmiş zaten, inkar etmeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • Kuran alamet yok mu diyor?

0|0
    0|0
  • Yaa tamam hadisler palavra tek gerçek ve güvenilir kaynak kuran.. Beğendin mi ;)

0|0
    0|0
  • domuzun ne günahı var hayvan kendi mi istedi yaratılmayı ki doğadaki leş pis çöpleri temizliyor. Bu dediğin ehli Sünnet değil şii uydurmasıdır. Sünnilere sonradan bulaşmıştır bu inanç. Mehdi bizim tembelliğimizdir demiş Aliya İzzet Begoviç.

0|0
    0|0
  • Kuranda kıyamet alameti yok? Kaç kez kuran meali okudun? Sünnet hadis vs safsatalarına inanmayın onların büyük çoğunluğu peygamberlere atılan iftiralardan ibarettir vesselam.

0|0
    0|0
  • Kuran değiştirilmiştir, Cs GO oyuncusu kardeşim. Hadi gel birkaç mm atalım, keyfimiz yerine gelsin!

0|0
    0|0
Yükleniyor...