Ben bu mahalle baskısından nasıl kurtulurum?

Ben bu mahalle baskısından nasıl kurtulurum? Arkadaşlar otursduğum semt bir kenar mahalle ve insanları gerçekten çok tuhaf ben evde durmayı sevmeyen biriyim zaten tek çocuğum annem babamda çalışıyor tüm gün evde sıkılıyorum hem arkadaşımda pek fazla yok zaten. Bu yüzden bende genelde gündüzleri dışarı çıkıyorum hava alıp geliyorum manzaranın karşısında limonata falan içiyorum işte. Bizim sokaktaki insanalarda nerelerdesin be hiç görünmüyorsun bizide gezdir azcık hep geziyorsun gibi şeyler söylüyorlar oysaki ben sevgilimle gezmiyorum bişey yapmıyorum hem gittiğim yerlerden ailemin de haberi var artık bu durum benim çok sinirimi bozmaya başladı eve kapanmaya başlıcam resmen. Sizce ne yapmalıyım?

1|0
25|35

En İyi Erkek Görüşü

• Gece mahalleye benzin döküp ateşe ver

6|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Napacaksin beni gorup yahu sicakta cikip bir limonata icmekte mi çok geliyor de geç. Insanlar cok garip olabiliyor bebegim kimseyi mutlu etmek icin kendinden feragat etme. Birak naparlarsa yapsinlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Umursama derim bence sonuç olarak mahallelinin dilini bile kessen yazarak dedikodu yapar, laf söylerler. Erkek olarak bazen ben bile abuk sabuk şeyler duyabiliyorum senin gibi :) Sen doğru ol gerisini boşver derim insanları değiştirmek, hele ki mahalle kültürünü değiştirmek mümkün değil ne yazık ki

1|1
    0|0
  • ahhaha :D manzaraya karşı limonata demek :D

3|0
    0|0
  • Onlara de ki sizi de gezdireyim ama 2 şartım var. 1 erkek istemem bayan bayana gider bir çay içeriz. 2 ailenizin yanına gidip izin almalıyım vede 1 nci şartı onlara da söylemeliyim.

2|1
    0|0
  • mahalleni değiştir or hepsini tek tek evinde gece sinsi plan yap yataklarında gırtlaklarını kes ondan sonra çarşafları da bir güzel makinede yıka etlerini parçala bir baltayla bavulun içine goy ben memlekete gidiyom deyip bavulu sürüye sürüye en yakın ormana gece 3-4 sularında göm.

0|0
    0|0
  • Eşinden ayrımısın?

1|0
    0|0
    • 3ay

evli değilim

• 3ay

Valla gizli kullanıcısın istek atamıyorum. Zahmet olmazsa bir istek atarsan sevinirim :))

• 3ay

attım :)

• Eve kapanmana gerek yok , meraklılar her yerde vardır. Kötü birşey de yapmiyorsun. Tatlı dille davet edebilirsiniz öyle dediklerinde gelmezler , tesekkur edip geliştirirler konu kapanır

0|0
    0|0
  • evlen kurtul

0|0
    0|0
  • alo 140 ı arıyorsun, bunlar fetöcü diyorsun, alıyorlar kurtuluyorsun.. :)

1|1
    0|0
  • Mahallenin a. yav. sana bişey olmasın.
    Her yerde var öyle dangalaklar. takma kafana. insanların ne söylediği değil. Senin ne yaşadığın önemli ;)

0|0
    0|0
  • Bursada nerede oturuyirsun bende bursada otruyorumda merakbettim soglede bizde oturmayalim orada kenar mahalle dedigine gore ya emek ya araba yatagi cunku bursanin en varos yerkeri oralari

0|0
    0|0
  • umursama , gezmelerim tek kişilik de yoluna devam et

0|0
    0|0
  • ne yapiyorsan devam

0|0
    0|0
  • Aldırma, umursama cevap verme, bir süre sonra çeneyi bırakırlar.

1|0
    0|0
  • Oradan ayrılmalısın. Akşam dışarı çıkarsın kıçını gezdirmeye gitti derler, öğlen çıkarsın erkek arkadaşıyla gezmeye gitti derler, bir tarz oluşturursun arkandan or*spu derler. Oradan hemen ayrıl, kurtul o aptallardan.

0|0
    0|0
  • Aldırma bildiğin yolda devam et

0|0
    0|0
  • Milletin ne dediğini umursarsan ooo . İnsanlar söyler kulağından girip çıkması lazım, vurdumduymaz olmalısın boşver.

0|0
    0|0
  • Ne umursuyon ya sevgilinle gezsrn onlara ne

1|0
    0|0
  • Küfür et hepsine

0|0
    0|0
  • Defanstan uzun toplarla çık

0|0
    0|0
  • Salla takma kafana milletin ağzı torba değil ki büzesin

0|0
    0|0
  • Mahalleyi değiştirmekten başka çaresi yok onun

0|0
    0|0
  • Taşın kurtul

0|0
    0|0
  • hangi şehir

0|0
    0|0
  • O semt den taşınmanız en makbulü olur bence :)

0|0
    0|0
  • Mahalleyi terk et...

0|0
    0|0
  • fazla nerak iyi degildir de anlar onlar

0|0
    0|0
  • Tek cevap ver onlara,
    Anne- babam biliyor gittiğim yerleri, geziyorum.
    Diyeceksin

0|0
    0|0
  • taşın oradan

0|0
    0|0
  • Takma ya da taşının :)

0|0
    0|0
  • verme

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 24

• mahalle baskisi degil ki bu.. senin abartin.

0|0
    0|0
  • Kimin ne düşündüğünü sorun ettiğin sürece özgüvenini de kaybedersin özgürlüğünüde. Sen kendinden eminsen boşversene onu bunu. Gıybetleriyle başbaşa bırak :)

0|0
    0|0
  • Öyle insanlar her yerde var. Boşver. Umursama. Canını sıkmaya değmez :)

0|0
    0|0
  • Umursama

0|0
    0|0
  • Sevgilinle bile geziyor olsan bu anne babandan başka kimseyi ilgilendirmez. Herkes kendi oğluna kızına baksın. İkinci eğer üniversiteye hazırlanıyorsan başka şehre git. Ya da bir işe girmeye çalış. Gerçi bu devirde iş bulmak da çok zor.

0|0
    0|0
  • Başkalarının lafına göre mi hareket ediceksin. . onlar için doğmadın boşver He diyip geç sen kendini bildikten sonra başkalarının senin hakkında ne düşündüğünün bir önemi yok

0|0
    0|0
  • kalasnikof ile tara mahalleyi.

0|0
    0|0
  • Umursama ağızlarının payını ver 😏

0|0
    0|0
  • Ben de öyle bir yerde oturuyorum ve hiç çıkmıyorum neredeyse ama onların ne dediğini takma bence önemli değil nerde oturuyorsun ki

0|0
    0|0
    • 3ay

bursa

• 3ay

Ben de istanbuldayım gerçekten öyle bir mahalle hani insanları hoş değil ki darpaça giyene bile insan değilmiş gözüyle bakıyorlar bence pek takma insanların ne dediğini ailen yanında olsun yeter

• Bizim mahallede evin yakınındaki komşulara isim taktım bitanesi ses kaydediyo bitanesi mobese kamerası bitaneside iki görevi yapıyo alıştık yani mobeslereee:))

0|0
    0|0
  • Boşver takma kimseyi gelin sizde gezin de birlikte gezin mis

0|0
    0|0
  • Ben olsam muhatap olmayı geç direk ters davranirdim ne söylerlerse ne düşünürlerse düşünsün ler hadlerini bildir pis cahiller ya

0|0
    0|0
  • Bende bir ara cok geziyodum hesap soruyolardı nereye gidiyon diye bnde açıkca seni ilgilendirmez sanane be diyodum kalıyolarfı valla kimseyi çekecek degılım dedikodu yapıp günahıma girmek istiyolarsa yani senin buyr girsinler

0|0
    0|0
  • Taşınarak

0|0
    0|0
  • Şakasına takılıyolar yahu insanları tuaf deyince ben de ileri geri dedikodunu yapıyolar samdım

0|0
    0|0
  • ailen dışında kimseye hesap vermek zorunda değilsin

0|0
    0|0
  • Neden önemsiyorsun ki kime ne

0|0
    0|0
  • aa şekerim sende nispet yapar gibi konuşsaydın onlarla rahatsız olduysan

0|0
    0|0
  • Eski mahallemizde benimde oyleydi ailenin haberi varsa takma duymazdan gel bir söylerler iki söylerler bu insanlar boyledir laf çıkaracak yer ararlar boşver kendi cocuklariyla ilgilenmezler bu kadar

0|0
    0|0
  • Milletin cenesi kapanmaz bazen böyle sanane kardeşim diyeceksin suratlarina ki sussunlar.

0|0
    0|0
  • takılıyorlar eğer çok üstü giderse bu siz ilgendirmez de

0|0
    0|0
  • insanlar hep konuşur ki bu olmazsa başka bişey en güzeli umursamamak bence

0|0
    0|0
  • Takma kafana cahil insanları.. bildiğin cahil işte sen sustukça onlar daha çok kudururlar.

0|0
    0|0
  • Hiç kimse umrumda değil seninde olmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...