Tır şöförleri olarak ne yaptık biz sizlere?

beyler hanımlar iyi geceler ben üniversite mezunu bir tır şöförüyüm 1 senedir bu işi yapıyorum yaşımda 25 bugün kız görmeye gittik tır şöförüyüz diye yüzümüze bakmadı sevgilim felanda olması beklenmez çünkü uzun yol şöförüyüm fakat olurda evlenirsem şehir işi çalışacam. insanlar biz şöförleri neden hor görüyor? biz ne yaptık sizlere. akşama kadar bin bir türlü kazadan kurtuluyoruz. 60 bin liralık arabaya binen kişiler bizim araçları küçümsüyor bilmiyorki kullandığımız araçlar dorse dahil tam takım 600-700 bin tl biz ne yaptık sizlere anlamıyorum. geçenlerde bir bayanın lastiği patlamış indik yardım edeyim diye bildiğin küçümsediler beni. 2 oldu 2 defa şöförüz diye yüzümüze bakmadılar. hadi desem tipimi beyenmiyolar öyle bir durumda yok tipim ortalamanın bir tık üstünde. kafayı yedittirecekler polisten başlayın garsonuna kadar nefret ediliyoruz. neden bu nefret biz şöförlere.

0|0
1913

En İyi Kız Görüşü

• Şoför kızıyım önyargıların canı cehenneme. Babam tercümandı önceden sonra şoförlük yaparak para kazanmaya karar verdi ve inan ki küçümsenecek bir adam değil küçümseyenler ilah mı ki? Saçmalık takma sen, milletin ağzından olur olmaz bilip bilmeden çıkan cumleleri ve beyni olmasa dahi fikri olan insanların dediklerini düşündüklerini umursama yorma kafanı.

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam benim amcam da tır şoförü, Avrupa'da bir de ülkeler arası çalışıyor ben ondan bir kötülük görmedim, bizimkilerden de bir kötülük görmedim adam ekmeğini yoldan çıkarıyor bana neden zararı olsun ki? Kız istemeye gittiğinde ters çıkmalarının nedeni tır şoförlüğünün pek parlak bir meslek olmamasından olabilir. Lastiği patlayan bayanın sizi reddetmesinin sebebi de *bence* tır şoförlerinin hayatı yollarda geçtiği için cinsel yönden aç olduklarını düşünüp yolda ona bişey yapacağından korkmasıdır. Uzun yol şoförleri güzel insanlardır. Sen hiçbirini kafana takma.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 18

• şahsen ben severim uzun yol şoförlerini bende araç kullanmayı İstanbul gaziantep arası yolda bir şoförden öğrendim 2 defa büyük çaplı trafik kazası geçirmiştim birinin sorumlusu bir tır şoförü olsada kazadan sonra ilk yardımımıza koşanlarda o şoförlerdi eski komşularımdan biride bir tır şoförüydü tamam adam eve haftada 1 filan geliyordu ama bir kötülüğünü görmedim karısı çocuklarıyla filan sık görüşürdüm sevdiğim insanlardı

0|2
    0|0
  • yuzune bakmayacak insanlarin evine neye dayanark gittin? suc sende. tur soforluguyle alakasi yok. muhendiste gitse aile ayni sekilde davranacakti bana kalirsa.
    kizimi kim isteyecek diye mutlaka meslegini ogrenmislerdir tirla soforle alakasi olsa hic kabul etmezdiler. kabul etmediler de gittiysen de suclu sensin.

0|0
    0|0
    • sadece benmi? diğer arkadaşlarımdada durum aynı aileler bize sıcak bakmıyor

• hic oyle dusunmuyorum. suc sizde. sectiginiz ailelerin ne oldugunu bilmeden mi gidiyosunuz?

• ne olduğunu bilmediğin aileye gitmessin emin ol

• Tır şoförü olmana sözüm yok, emeğinle para kazanıyorsun kimse bunu küçümseyemez. Ama üniversite mezunu insansın nasıl " beyenmiyorlar" yazabildin ben ona takıldım. :/

0|2
    0|0
    • ahahah istersen doğrusunu yazayım beğenmiyorlar. ya bilerek ağzımdan çıktığı gibi yazdım yoksa biliyoruz bizde. sonuçta yazdığım şey türk dil kurumuna gidecek değil yazdıklarım

• Tir Surenlerden uZak kaçıyorum resmwn makas atiyolar yolsa bir sağ bir sol Hayır bir de sinyal vermiyo beni gormuyo kafalarına gore

0|0
    0|0
    • Sen Almaya'da Bulgaristan'da bak bakayım nasıl kulanıyorlar!!!

• Üni ile nasıl bağdaştırdınız anlamadım Bir insanı üni okumadı diye aşşağılmak çok saçma bence. Kendimi okumuyacağım dedi Maddi durumlardan dolayımı nereden biliyorsun

• O da doğru da asalayan kendin wbaksin o manda dedim

• İnsanlar ön yargılı önemsemiceksin kardeşim biz de antalya yolunda annemle arabada sorun çıkınca yolda kaldık tır şöförü bir amca yardım etti Allah bin kez razı olsun sizlik bişey yok o insanların boktan egosu

0|3
    0|0
  • Toplumda bir algı var, özellikle tır şöförlerine karşı.
    Sanırım o algıda kolay kolay kırılmayacak.
    Elbet herkes bir değil ama gerek mesleğin ve buna bağlı çalışma saatlerin olarak açıkcası benden de kız istesen tereddütlü bakarım.

0|1
    0|0
    • herkes aynı olucak değil sonuçta adamlık önemli doktor olup ameliyatta hastasına tecavüz edenler var. doktorluk ayağıyla tacizde bulunanlarda az değil

• Haklısın, çalışma saatlerin günlerin çok sık.
      Bir evlilik çok zor yürür o meslekte, devir eski değil.
      İlgi alaka şart evliliklerde.

• Boyle ayrımcılık yapıp sizin duygunuz hayalleriniz yokmuş gibi davranan insanlara yazıklar olsun kardeşim.

0|1
    0|0
  • Bence hiç takma benım kendı akrabalarım hep uzun yol şoforu hepsınınde mukemmel evliliklerı var... normal ınsanlara gelince hepsinin canı cehenneme siz yolunuza bakın rabbm uzun yol soforlerını korusun uykusuz yorgun saatlerce direksiyon basındasınız

0|1
    0|0
  • Yanlış insanlarla karşılaşmışsın. Kimse kimseyi mesleği yüzünden küçümseme hakkına sahip değil, önemli olan helal para kazanıyor olman ;)

0|1
    0|1
  • Salla gitsin bunlarin hepsi önyargı

0|1
    0|0
  • Öyle kızı sende isteme.

0|1
    0|0
  • Babam da şoför be hiç başına böyle şeyler gelmedi.

0|0
    0|0
    • babanın evlendiği dönemin kızları ile bu dönemim kızları aynımı? eskiden kızlar babalarının karşısında sakız çiğneyemezlerdi şimdi öylemi?

• Otostopta çok yardımcı oldu bana amcalar severim ben şoför amcaların kafasını :)

0|1
    0|0
  • Adınız çkmş p. z. v. n. k e meslektaşlarına sitem et

0|0
    0|0
  • Ben tir soforlerini seviyorum
    Tir ehliyeti yapmayi dusunuyorum insallah onumuzde ki yil ve bende tir soforlugz yapmak istiyorum ama uzak yol deyil

0|0
    0|0
  • Ön yargılar. Tır şoförü deyince biraz tuhaf şeyler geliyor insanın aklına normalde Düzgün biri gelmiyor şahsen

0|0
    0|0
    • niye hayatında kaç tır şöförünün zararını gördün? yollarda gece gündüz kazalara sebeb olmayalım diye 4 göz geziyoruz

• Belki yani

• bölümüm lojistik yönetimi zaten bölümümün işini yapıyorum

• Toplum algısı yüzünden.

0|0
    0|0
  • Hiç bsey😣

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kimsenin seni küçümsediği yok. Sen kendi emeğinle paranı kazanıyorsun. Ha bende tırcılara uyuz oluyorum, bunun seninle bir alakası yok, Altınızdaki arabanın cüssesine güvenerek yaptığınız hatalı sollama, şeriti ortalayarak gitmenizi düşünürsek sevmemiz için bir neden göremiyorum. Ha diyeceksin ki ben yapmıyorum ki, genelleme konuşuyorum :)

1|1
    0|0
  • vaktiyle karıya kıza tecavüz ettiler ya bisürü :) yollarda neler neler olmuyor. bir de gittikleri yerlerde yemedikleri halt kalmıyor.. sen de o dangalakların yaptığının cezasını çekiyosun bro.

1|1
    0|0
    • yine o haltı yapanlar yok değil

• yani.. mesleğinin eksilerini hayatına yansıtan insanlar oluyo işte.. bana da bakmıyo kızlar mesela :D

• Şimdiye kadar nerede bir toplumda tutunamayan İt kopuk tayfası varsa ya Dolmuş Şoförü ya Taksi Şoförü ya da tır şoförü olmuş toplumdaki algı bu şekilde oluşmuş zamanla senin gibi eğitimli insanlar da bu işi yapmaya başlayacaktır ve bu algı zamanla yıkılacaktır ama dediğim gibi zamanla...

0|0
    0|0
  • Büyük bir kesimi kro olduğu için bir genelleme var. sen üniversite mezunu olarak ve görünüş olarak farklı olabilirsin ama işte bu genellemelere yıkmak için hepsinin eğitimli olması lazım

0|0
    0|0
    • ama işte ben bu işi iş bulamadığımdan yapmıyorumki sevdiğim için yapıyorum. lojistik yönetimi mezunuyum ilk okul mezunu abilerim var hepsi birbirinden cömert

• Ama yokuş aşağı inmek için önce yokuş cikmalksin:))

• aynn öyle çıkması eziyet ama inmesi tam bir keyif :)

• Hor görmekten ziyade sürekli uzun yol yaptıklarından kadın evde yalnız kalıyor. Bu yüzden istememiş olabilirler

0|0
    0|0
  • takma kafaya sizler bu ülkenin bel kemiğisiniz. Ticaret olmasa ülke batardı

0|1
    0|0
  • Bende istiyorum tır şoförü olmak yalana gerek yok hayalim benim bu devirde karaktere bakmıyorlar cebindeki paraya bakıyorlar ne kafanı yoruyorsun arkadaş... Allah yolunu açık etsin kaza bela vermesin

0|0
    0|0
  • Tır şoförlerine hep gıpta ile bakmışımdır... Zor meslek...

0|0
    0|0
    • aynn öyle zor meslek ama bu işi severek kendim başladım küçük bir hatan insanların hayatına mal oluyor

• ahaha ozmn olmazdı dediğin gibi ama bnde yabancı dil nerdeyse yok ufak tefek cümleler biliyorum sadece

• Zor değil ya öğrenirsin dili :)

• Hocam Bulgardan şikayetçi misiniz yıl olmuş 2016 düzeltemediler bir türlü

0|1
    0|0
    • Yine Kapıkule çıkışı otoban rahatta Bulgarı çıktıktan sonra Niş'e kadar sıkıntı

• ben genelde asya rusya kısmı çalışıyorum ama 2 defa gittim aynn öyle polisleri tam bir rüşvetçi yollarıda berbat zaten hırsız çokmuş gece doğru düzgün yatamıyosun bile o yüzden genellikle gündüz geçerler bulgarfan

• Ben orada yaşıyorum çok hiç sevmiyorum ama Türklere kötü davranıyorlar

• Kardeşim şöför olma da ne olursan ol bildiğin tekstil işçisi yüzüne bakmazsa gerisi ni sen düşün

0|0
    0|0
  • Dostum cahil insanlardan siz kaçın ki cehaletleriyle canınızı sıkmasınlar

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
Yükleniyor...