Ateist biri şehit olursa cennete gider mi?

Ateist bir insan şehit olursa cennete gider mi? Düşüncelerinizi merak ediyorum :)

1|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ateist şehit olursa, şehitlik kontenjanından ailesindeki en yakın Müslüman kişi faydalanır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kuranı okurken defterime notlar almıştım, sorunuzun cevabı buyrun,
    http://i.hizliresim.com/gXz5WZ.jpg
    Yazım okunur umarım 😛
    Bakara Suresi 62. Ayet ve Açıklaması..

0|2
    0|1
  • Ateist te gide bilir bir cok dinci cok günah isler nasilsa namaz kilarim oruc tutarim günahim af olur niyetindeler Ateist lerin günahi daha azdir güvendigi bisey yok ne namzi ne orucu var o yüzde korkar günahtan

0|0
    0|0
  • Gitmez. Allah ve Ahirete iman tek şartır. İsterse dünyadaki en iyi insan olsun.

0|0
    0|0
  • Gitmez diye düşünüyorum şehitlik islama ait bir şey sanırım tabi emin değilim yanlış bilgi olmasın.

0|0
    0|0
  • Ateist nasil sehit olur 😂😂😂bide cennet 😂😂😂😂

1|0
    0|0
  • ateist ve şehit olmak? Ne yaman çelişki.

0|0
    0|0
  • allah bilir onu

0|1
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Imani yoksa hayir yani.

0|0
    0|0
  • Biz ateist ve spiritual satanistler öldükten sonra çok huzurlu olucaz😇😇
    Cenneten daha güzel bir yere gider😂

0|0
    0|0
  • Hayır gitmez arkadasım

0|0
    0|0
  • Sehitlik islama özgü bir kavram kardeşim ayette Allah yolunda öldurulenlere ölü demeyin buyruluyor ateist inanmadığı Allah yolunda nasıl ölsün

0|0
    0|0
    • 3ay

Halkı müslüman olan vatanını korumak için ölünce Allah yolunda ölmüş olmuyor mu? Ya da iki müslüman devlet savaşıyor ise hangisinin ölen askeri şehit sayılıyor? IŞİD liler Allah yolunda cihat ettiklerini söylüyor ve onların leşleri şehit mi sayılır? Çok soru sordum ama karmaşık bir durum söz konusu seni düşünmeye sevk etmek için sordum

• 3ay

Bence Atatürk ün sözleri şehitlik manası için güzel bir örnek bence.. "Mecbur kalmadıkça savaş cinayettir."
      İslama inanıyor isen ve vatanın için savaşmaya mecbur kaldıysan "şehit" sayılırsın.

• 3ay

@GülerYüzlüBiri tabi buda sizin görüşünüz saygı duyarım ama sehitlik mertebesi için müslümanlığın şart oldugunu da belirtirim.

Erkekler Ne Diyor 19

• Ateist olan birisi bunu düşünmez ki zaten. Allah'a inanmadığı için, cennet-cehenneme de inanmaz. Yanacağını düşünmez öbür tarafta yani. Sıkıntı yok o yüzden.

0|0
    0|0
  • Allah ile kul arasına girilmez ama bu şeye benzedi, yiyim yiyim ama kilo almayayim.

0|0
    0|0
    • 3ay

Aga ona benzemedi aslında. Ben yiyorum yiyorum kilo almıyorum? :D Öyle deli gibi spor da yok. Evde yatıyorum bir de, düşün. :D

• müslüman olmayan hiç bir kimse ne olursa olsun cennete gidemez lakin peygamber efendimiz (s. a. v) Miraca çıktığı zaman cehennemde bir adam görür ve Allaha rabbim bu adam kimdir? cehennemin ortasında kalmış ateş onu yakmıyor niçindir? Allah ise ;
    ya muhammed o kulum iman etmeyenlerden dünya hayatında çok lütufkar ve insanlara çok merhametli davranan kulumdu iman etmemiş olsa bile yarattıklarıma merhametinden lütufkarlığından dolayı cehenneme attım ama diğer cehennem ehli gibi ateşte yakmayacağım yalnızca sonsuza dek orada kalacak diğer.. demiş.. karşıdaki kafirde olsa dünyadaki ufak iyiliğine bile Allah karşılığını verir fakat Cennete asla giremez..

0|0
    2|1
  • Olmadığını sende çok iyi biliyorsun :)
    Kendisine inanmayan yaratıcı , inançsız birini mükafatlandırır mı hakkaten
    Yov yov

0|0
    0|0
  • bugda kalabilir

0|2
    0|0
  • Şehit olmak demek Allah'ın yolunda ölmek demek. Allah'a inanmayan kişi nasıl Allah'ın yolunda olabilir ki.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan kişiler şehit olmaz , dolayısıyla cennete de gidemez.

0|1
    0|0
    • 3ay

Sürekli şehit haberleri geliyor dini inançlarını bilmiyoruz o insanların televizyonlarda bahsedilen farklı şehitlik kavramı mı?

• 3ay

Vatan için savaşmak elbette çok şerefli bir eylemdir ancak müslüman olmayan biri şehit olmaz. Sürekli askerlerimiz öldüğü için literatür haline geldi , biraz da kültürel birşey tabii. Ancak dediğim gibi inançsız birisi şehit olamaz.

• tabikide hayır ALLAH KURAN'da Allah katında tek din İslam'dır demiştir bir insan 15 yaşının üstünde ise ve onatebliğ doğru bir şekilde gelip araştırmamış ve müslüman olmamışsa vay haline

0|0
    0|0
  • Atama beklicek gibime geliyor

0|0
    0|0
  • cennet varsa gidememesi gerekir elbette.

0|0
    0|0
  • :D bug bulmuş adam :D

0|0
    0|0
  • ateist insan nasıl şehit oluyor?

0|0
    0|0
  • Hayır. Cennet İslamın mükafatı ve bunun icin önce İman gerek

0|0
    0|0
  • ALLAH bilir biz birşey dersek yalan olur.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ateistler Şehit Olmaz İslami Bir Makamdır Şehitlik

0|0
    0|0
  • Imani olanlara sehit denir !!! Her olene dendigine ne bakiyosun :)

0|0
    0|0
  • cennete gider ama cennette sadece kendisi ve zebaniler olur. DD

0|0
    0|0
  • böyle soru görmedim ben iptal :D Gidemez tabi manyak mısın kardeş :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...