Arkadaşlar kendimi çok kötü hissediyorum.. Bir boşluğun içine düştüm sanki.. din ile alakalı.. Sizce neyapmalıyım?

Ben namaza 15 yaşında başladım.. Ve çok huzur vericiydi ilk zamanlad devamlı 5 vakit kılardım ama şu an 19 yaşındayım ve bu zamana kadar aksatdığım günlerde oldu ama şu 1 aydır kılmıyorum namaz.. Tek tük kılıyorum.. İçimde hiçbir duygu yok.. Tabiiki suçluluk duyuyorum ama yapmıyorum.. Nedeninide bilmiyorum.. Eskiden içim içimi yerdi ama artık kılmasam okadar kötü olmuyorum.. Ama boş içim sevinemiyorum huzursuzum ama kılamıyorum çok zor durumdayım.. Boşluktayım.. Dışardanda baskı var. Atatürkü sevdiğim için bazı insanlar benim dinime bağlı olmadığmı dile getiriyor.. Akp li değilim diye ben dinsizmiyim? Herkezin siyaseti kendine ama resmen uzaklaştırdılar böyle insanlar beni gibime geliyor.. Tabiiki partilere suç atmıyorum herkezin hayatı kendine.. Herkez kendi bacağından asılacak.. Ama işte boşluktayım ağlıcam artık.. Kapdırdım kendimi dünya hayatına.. İyi değilim. Aslında iyiyim gibime geliyor her istediğimde oluyor ama içimde mutsuzluk var. Hayatın anlamı hayatı yaşamak değildi benim için hiçbirzaman.. Din önemliydi ama boşluktayım :( yardımcı olanlardan Allah cc razı olsun😞😞😞😞

0|0
10|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlara Atatürk ü din üzerinden o kadar çok kandırmışlar ki seversen dinsiz sevmezsen dindar gözüyle bakılıyor. Kuran-i Kerim i açtığın zaman kimin hangi koşullar dinden çıkacağını anlatıyor. Akp yi seversen dindar Kuran-ın hnngi ayetinnde yazıyormuş? sen inandığın değer için yaşa arkadaşım bopşver kimseyi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tekrardan başla samimi bir şekilde istekli bir şekilde. Kaybettiğin huzuru geri bulursun

1|0
    0|0
    • İnşallah.. Ama yine vazgeçersem diye korkuyorum..

• Sen bir başla da istekli hevesli bir şekilde Allah yardım eder. Hatta hemen şimdi başla çünkü kılmadığın vakit kazaya kalıyor biliyorsun 😊

Erkekler Ne Diyor 5

• Kimin ne soyledigi onemli olmasin senin icin sosyal psikolojiden etkilenme benlik. duyguna gore hareket et kilmak istedigin vakit kalk namazini kil vakti gelsiginde hicbirsey dusunme kalk yap sartlanma yoluna git belirli bir zamandan sonra alisicaksin ve rahatlicaksin huzursuzluk olmayacak kus gibi hafif ve huzurlu olacaksin. ac ellerini yaradan dua et allah yar ve yatdimcin olsun.

1|0
    0|0
  • birak islami

0|0
    1|0
  • Din insanı kör eder kör öyle kör eder ki gözünü açıp kapadığında bişeyler görürsün anlatırsın yanındakilere bir daha bakma derler , Yaratıcı beynini kullanamayan mal bir kul istiyo olabilirmi sorgula sadece sorgula

0|0
    2|0
    • Hayır. Ben dinimde kuşku duymuyorum. Sadece bu negatif değişimimi pozitif yapmak istiyorum eskisi gibi huzurlu olmak istiyorum. Çok şükür Allah dan dilediğim çoğu şey oldu.. Allah ı çok seviyorum.. Ama şu aralar boşluğun içindeyim

• Bak insanlar dislike atıcaklar yorumunu silecekler çünkü din kapalıdır aksini idda edemezsin boş ver insanları şunu bilmiyorlar ; Bir bizi yaratan tanrı var , bir de bizim yarattığımız

• Dostum.. Böyle olmaz...

0|0
    0|0
    • Biliyorum.. Kardeşim.. Neyapmalıyım:( iyi değilim

• Evet bende aynen öyle düşünüyorum. Allah cc bize boşuna beyim vermemiş.. Araştıralım brşeyler yapalım diye:)

• Bilemem artık. :) O konuda sana bir yorum yapmıcam.

• İnanmaya bilirsin. Huzura ermek için iyi bir yol.

0|0
    0|0
    • Nasıl inanmayabilirim? Tövbe töven

• İnanmayanlar gayet güzel ve refah bir hayat sürüyor.

Kızlar Ne Diyor 9

• Biliyor musun akp kısmına kadar yazdıklarını samimi bulup yardımcı olmaya çalışacaktım ama o kısımdan sonra bu yazıda bir art niyet sezdim yalan söylüyorsun gibi geldi

0|0
    0|0
    • Niye ben onları suçlamadığımı söyledim ama çevremde bir kısım bana böyle yaklaşdı. Bu olaylardan sonra böyle oldum gibime geliyor. Herkez kendisinden sorumlu. Bir çıkmazdayım. Ben akp yi de dinlediğim oldu mhp ve chp yide. Yalan söylemiyorum. Sadece atatürkü sevdiğim için onu güya peygamber olarak gördüğümü söyleyenler oldu. Haşa.. Tövbe.. Boşver ozaman. Yinede okuduğun için sağol.

• hevesmiş kaçmıs

0|0
    1|0
  • Herşey Rabb le senin aranda. Ben de sosyalistim diye allahsız dediler

1|0
    0|0
  • aha bir münafıklık daha tövbe numaradan kendi kafanda bir senaryo uydurup karşıt olduğun görüşü lekelemeyi düşünüyorsun git sinema televizyon oku hey Allahım

0|0
    0|0
    • İftira atmak çok kolay olmuş

• bu banada oluyo

0|0
    0|0
  • Ben de kilardim sonra inancim azaldi

0|0
    0|0
  • Kapalı mısın

0|0
    0|0
    • Hayır değilim... :(

• Nasıl hissettiğini anlayabiliyorum aynındurumu bende yaşıyorum çünkü

• Neyapcaz biz.. Hiç iyi değil.. :(

• Kılma zaten. Gerek yok. Istiyorsanda git kıl. Bizim ne yapmamızı bekliyorsun

0|0
    1|0
  • Ya bende ayni senin durumdaydim... Ve uzun suredir kilmiyrm.. Yalan yok.. Bazen arada.. Kimse bilmesin diye kiliyrm. Ama isteyerek degil.. Nwden bende bilmiyrm.. Gunah ama yapacak da bisey yok.. Icten gelmiyor.. Yalandan da olmaz ki bu isler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...