Arkadaslar neden bu ayrımcılık?

Sitede bir şey paylaşıyorum paylaştığım şeyden çok Kürt olmama yorum yapılıyor. Hakaretler küfürler biraz saygı biraz edep lütfen. Ne çok öldük yaşamak için artık ölümler dursun!! Kavgalar bitsin. Her iki taraftanda kimsenin canının yanmasını istemiyorum. Sizin anneniz var bizim dayemiz var. Ne çok öldük yaşamak için. Artık barış vaktidir artık yaşam vaktidir. Kardeşçe ve özgürce...
İnadına Yaşam! İnadına Barış! İnadına kardeşlik! İnadına özgürlük!..
Biji Jîyan! Biji Aşiti! Biji Birati! Biji Azadi!..

BİJİ TİRK U KURD.. !! ✌✌

1|0
13|22

En İyi Erkek Görüşü

• Önce dürüst ol ondan sonra şikayet et. Profilindeki sarı kırmızı yeşil kalpler ne anlama geliyor bunu açıkla? Terör örgütü PKK'ya destek veren kötü kalpli bir insansın gözümde. Irkın ile alakası yok bunun senin karakterinle alakalı.

8|3
    1|1

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın! Ufak kuzucuktan bile kötü şey çıkardılar!

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Herkes yeterince özgür diye düşünüyorum ve kimsenin kürtlerle sorunu olduğunu veya kürtlerin bizden daha aşağı şartlarda yaşadığını sanmıyorum..

Size yapılan haksızlıklar yokmu? Evet bazı haksızlıklar ve bunlarda zaten zamanla siyasi kanallar tarafından çözümlendi..

Ve bu haksızlıklar öyle kan dökecek veya ülke bölmeye gidecek haksızlıklar değil..

Amerikalıların bir zamanlar zencilere ve halende yapmaya çalıştığı şeyleri biz sizlere yapmadık..

Mesela en basitinden otobüste iken bir beyaz geldi ve oturacak yer yok ise, zenci o beyaza kalkarak yerini vermeli..

Biz sizi böyle aşağılamıyoruz ve hiçbir zamanda aşağılamadık, ama siz hak ve hukuk adı altında, ülkeyi bölmeye çalışarak ve kan akıtarak bizi yeterince aşağılıyorsunuz..

Kürtleri severim ve çok fazla kürt arkadaşım var ama pkk ve hdp yanlısı kürtleri sevmiyorum ve sevmek zorunda değilim..

Bu yapılara karşı tavır almadığınız içinse malesef kürt deyince artık herkesin kafasında pkk beliriyor ve buda size olan antipati durumunu yeterince keskinleştiriyor..

1|0
    1|1
  • Her sorunda Kürt olduğunu vurgulayıp provakatörlük yapma

7|2
    1|2
  • Hewal kimseye birşey anlatmaya çalışma. Türkler iyidir. Ama günümüzdekiler değil. Şimdikiler tarih kitabını 1 kere bile okumamış. Ama her yerde benim atam böyle şöyle atıp tutarlar. Yapmadıklarından değil türkler çogu zaman dünyaya hükmetmiş. Ama şimdiki gençlik boş kafalı akp seçmeni hiç bir laftan anlamayan at gözlüklü insansı yaratıklar. Diyarbkr / bağlar

1|3
    4|0
    • kardeş sen rahat ol gerekince damarı tutacak çok türk var bizde !

• kardeşim güzel konuşuyosun ve doğru tartışıyosun ama yazarak zor oluyo çıkmam lazım eyvallah

• Eyw bilader. İyi günler

• Şimdi Kurtce yaşasın Türk kurt yaşasın özgürlük yazdım millet ırkçılıkla cevap verir ;)

1|1
    0|0
  • Can'ım sana kaç kere dedim. Kimseye bişey anlatmaya , kardeşlik aşılamaya çalışma ben bunu şok yaptım anlamsız. İnsan olanın zaten ırkı ne olursa olsun , Türk , Kürt , Ermeni farketmez insan zaten insandır. Anlatmana gerek yok. Herkese Allah akıl , vicdan vermiş. İnsan olmayanada ne yapsan boş. Onlar zaten hayatta iflah olamaz boşa yaşar boşa ölürler. Kimseye bişey anlatma keyfine bak.

1|0
    1|0
  • Her sorun da kürt oldugunu belirtmezsen daha az hakaret yersin sorduğun her soruya olmasa da coğuna yorum atmışımdır kötü niyetlideğilsindir belki ama sürekli kavga cıkıyor ayrımcılık oluyor insanlar bu şeyleri görmek zorunda değil neysen nesin zaten o beni ilgilendirmiyo da insanlar buraya kafa dağıtmaya eğlenip zaman gecirmek için geliyor yani bu siteye dediğim gibi soru soracaksan nasılım diye sor cekil aradan insanlar iyi veya kötüsün diye yorum atarlar zaten kürt oldugunu belirttiğin sürece bazı insanlardan hakaret yemeye de alışkın olman gerekir zaten hemen hemen her soru da böyle şeylerle karsılasıyosun zaten hedefin gerçekten kardes olmak mı yoksa bizi birbirimize mi düşürmek anlamadm gitti doğrusu

1|0
    1|2
    • Bence sizin hedefiniz insanları dislamak

• la bırak yazma ya allah allah kızın amacı farklı bilader

• @Gazozcu_Nuri sanane mq böyle oldugunuz için böyle olduk işte sen ne karısıyosun

• Her fırsatta özgürlükten bahsediyorsunuz. Doğudan batıya gelen bir gencin ailesi telaş içinde olmuyor. Çocuğum orada dışlanır mı, öldürülür mü diye ama Anadolu'dan doğuya göreve giden bir gencin ailesi gece yatarken rahat uyuyamıyor. Çocuğum kahpe bir kurşuna gider mi? Çocuğum kahpe bir mayına gider mi? Çocuğum kahpece yapılan bir saldıraya kurban gider mi diye uyuyamıyor. Kim faşist artık tartışmayalım.

2|3
    0|1
    • Doğudan batıya gelen dislanmiyormu yapma alles en sırf bu yüzden okul hayatım bitti

• Sen biji biııi diye ortalıkta gezersen biter tabi benimde var kürt arkaşlarım kürt tanıdıklarım hergün aynı sofraya oturuyoruz ama gel gelelim onlar olayın farkındalar akpye mhpye değilde hdpye oy versek bizden iyisi yok sizin gözünüzde

• kesinlikle yanlış düşünüyosun arkadaşım batıda eğer türklere de kardeşim diyosan kimse seni dışlamaz benim de var biçok kürt arkadaşım türklerden daha iyi olan

• Islam da ayrimcilik yoktur. insanlar dogarken nasil bir sekilde dogacagina karar veremez onu allah karar verir. Insanlarin renginden dilinden dininden irkindan soyundan vs ayrimcilik yapmak dogru olmayip islama terstir ayrimcilik yapmak ve bizim olayimiz asil insanlarin karakterleriyledir ve turk kurt amerikan israilli vs kim olursa olsun insan yasamina duzenine karsi birileri var ise ancak onu durdurmak gerekir yoksa ayrimcilik kesinlikle yanlistir.

1|0
    0|0
  • Türk milliyetçisiyim , Kürt ırkıyla bir problemin yok. Çok yakın arkadaşlarım var. Ülkenin yaramaz çocuğu gibi sürekli problem çıkartıyorsunuz, insanlar sıkıyor biraz.

Güney doğuya yapılan yardım ve suistimal diğer bölgelerde yok. İnsanlar fakir olsalar da devletinin yanında birlik mesajı veriyor.
    Geçinmeye gönlü olmayanlar sürekli problem çıkartıp sonrada tepki gördüğünde faşizm demesi saçmalık. Bu ülkede herkes yeterince , olması gerektiği kadar özgür zaten.

1|1
    0|1
  • Valla askere sıkılmadıkça, okullar yakılmadıkça, elektrik kaçak kullanılmadıkça biz zaten herkese kardeşiz. Toprağımıza kastetmeyen herkesin başımızın üstünde yeri var. Burası Türkiye bayrağımız Ay Yıldız. Yeni bir yapılanma söz konusu olamaz yeni bir devlette.

2|0
    0|0
  • :) :) :)

1|0
    0|0
  • sen bakma onlara cansın sen

1|0
    1|0
  • bir elinde molotof vardır bunun.. 😎

3|0
    0|1
  • Kürt türk ayrımı yapmak çok saçma bunları bir kenara bırakıp ülkemizi nasıl kalkindiririz diye düşünmeliyiz

0|1
    0|0
  • Ayıdan post türkten dost olmaz tabi bu lafım gerçek türkler için değil göçmen olan macar bulgar orta asya türkleri için geçerli

0|1
    0|0
  • Olur öyle sıkıntı yok 😀

0|0
    0|0
  • Zaten ozgur

0|0
    0|2
  • Biji Jîyan! Biji Aşiti! Biji Birati! Biji Azadi!..

BİJİ TİRK U KURD.. !!

Bunlar ne demek?

1|0
    0|0
  • Ah biji biji leblebici

0|0
    0|1
    • dediğin bu barıs en basından beri olsaydı zaten o kadarr kan dökmez o kadar askerimiz şehit olmazdı analar babalar ağlamazdı masum insanlar kalleşçe öldürülmezdi ama lafta hepimiz kardeşiz hepimiz biriz zaten hep lafta varsınız anasını satayım

• En iyi kurt ölü kurttur.

1|0
    1|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben de kürt kökenliyim. Ama inan aşırı ırkçısın sen. Ne zaman görsem kürt olduğunu özelikle belirtiyorsun. Ben gayet memnunum. Irkçılıkla da karşılaşmıyorum. Adamına göre muamele kusura bakma kimse bana sen kürtsün okula gidemezsin, şunu yapamazsın demedi. Önce insanlığıma ve vatan sevgıme bakıldı. Dün de keçi fotoğrafı paylaşıyosun altında da bir paçavra vardı. Kürt kökenli olarak diyorum asıl ırkçılar kürtler. Sürekli bunu belirtince antipatikleşiyosunuz!!!

3|0
    1|1
    • Sen kürtsen bende rusum mk

• Özele gelirnisin bir

• Buyur at mesaj

• Sizinle ozgurce yasamam. Profiline kurtce yazip pkk renkli kalpleri koyan benim kardesim olamaz. Batiyosa bukadar kendinize biji biji diye baska ulke kurun

1|0
    1|1
  • Ne Mutlu Türküm Diyene !
    http://i.hizliresim.com/l1onpB.gif

4|0
    1|1
  • pkk ya destek vermiyorsan sorun yok

1|0
    0|0
  • Saygi duymuyorum. Duymak zorundada degilim. Gordugum yerde engellerim.

2|0
    1|1
  • Benim de kökenim kürt ama ayrımcılıkla karşılaşmadım. Bu biraz da sana bağlı canım.

3|0
    0|1
  • Kürtler zaten özgür ben kürt türk ve göçmenim hiçbir sorunum yok

2|0
    0|1
  • O en sonda ne yazıyor
    Onu geç profil tam pkklı yım diye bağırıyor çok laf yersin iyi de oluyor

2|0
    0|1
  • Son yazdığın kelimeyi anlamadım türkçe biliyorum ben.

1|0
    0|1
  • seninki hak savunmak degil provakatorluk yapiyorsun sen. yoksa bizzat Türk olarak baska irka kufredenin anasini mikeyim

1|1
    1|1
  • Biz beraber ÖZGÜRce yaşıyoruz zaten merak etme. Bu vatanı bölmeyin yeter

1|1
    1|1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...