Dini nikah gecerliligiyle alakalı bir soru. Sadece bilgisi olan cevap versin lütfen?

Gizli Üye
Bir arkadaşım su an boşanma sürecinde. Büyük bir tartışma yaşadıkları sırada eşi 3defa boş ol demiş. Kendisi duymamış arkadaşımın ama kızın annesi tyzesi ve kuzeni duymuş. Nikahları durumdadır. Zaten birlikte anlaşmalı boşanma için dilekçe bile verdiler. Adam boşanmak istemediği için o boşanma sayılmaz seni daha bosamadim diyo.
Dini nikah gecerliligiyle alakalı bir soru. Sadece bilgisi olan cevap versin lütfen?