Devlet kadroları hangi cemaatle doldurulmalıdır?

Fethullahçı terör örgütünden sonra devlet kadrolarına nur cemaati ve menzilciler doldurulamaya başlanmış. Size göre devlet kadroları hangi cemaatlerle doldurulmalıdır?

• İsmail ağa cemaati
    16% (22)16% (21)16% (43)Oy Ver
  • Nur cemaati
    16% (22)17% (22)16% (44)Oy Ver
  • Menzilciker
    12% (16)12% (16)12% (32)Oy Ver
  • Dokumacılar
    4% (5)8% (11)6% (16)Oy Ver
  • Diğer
    52% (69)47% (63)50% (132)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|0
21|40

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Hak eden ve vatanını seven gelmeli. Solcu adam ne yapsın ölsün mü yani

2|5
    0|0
  • Ne devlet nede özel sektörlerde böyle cemaatçılar olmamalı diye düşünüyorum. Her başa gelen devlet kadrosunu bir yeniliyor. Peki o çıkan insanların suçu ne? Sonuçta herkes bir şekilde evine ekmek götürmek zorunda. Yok AKP başta kendi adamları, yok CHP başta kendi adamları. Bu işi siyasetten çıkartmak doğru olanıdır bana göre. Bir kişi işini gerçekten çok iyi yapıyorsa hangi cemaate bağlı olduğu ya da hangi siyasi görüşü paylaştığının bir önemi olmaması gerekiyor.

0|2
    0|0
  • Ayy yetti canıma artık. İlla bir cemaate mi mensup olmamız gerekiyor? Biz insan değil miyiz yahu!

3|4
    0|1
  • Herkes artık hakkıyla gircek diyorlardı. Bir cemaat gitti yenisi geldi harika. Nurla dolar kesin.

1|3
    0|0
  • Fast Food Cemaatler Odası

0|2
    0|0
  • Herkes nur cemaatini tanımadığı için saldırıyor. Nurcularla bu fetöcüler aynı kalıba konulamaz. Veya diğer cemaatler. Hepsine geçipte amaçları devlete sızmak diyemezsiniz. Aralarında bir çürük elma Abd maşası bir örgüt çıktı diye. Ki öyle bir devlete kadrolaşma gibi bir amaçları yok!!!

0|1
    0|1
  • A şıkkı

0|0
    1|3
  • MÜSLÜMAN CEMAATİ! Hepsi müslüman onların bir olsunlar hepsi! Ayırmayın.

0|3
    1|2
  • Devlete sızıp alttan alttan cemaat ideolojisini yıkcam. en azından çocuklara aşılanmasına izin vermemek lazım, takiyye yapcam

0|3
    0|0
  • Hiçbir cemaatle!

1|3
    0|0
  • Rte ye halife diyenler cemaati

0|3
    0|1
  • Tayyip yalakası cemaatleri ile onlara o yakışır😂

0|2
    0|0
  • Milliyetçilerle doldurulmalı!
    Vatanını, milletini, bayrağını seven birinden zarar gelmez.

0|1
    0|0
    • 3ay

Hele şükür mantıklı biri çıktı

• 3ay

Vatanı için milletini seven her kesimden alabilirler yeter ki önceliği vatana versin başka birine ya da kuruma ya da inanışa değil

• 3ay

Evet. Mühim olan devletin bekası, birliği, dirliği.

• Ankarada dayısı olmayanlar cemaatiyle

0|1
    0|0
  • Bülent ersoy cemaati

0|1
    0|0
  • Neden bir cemaat olmak zorunda kardeşim hak ve adaletle adam sokmak varken kul hakkı yemenin nelere sebep oldugunu görmediniz mi?

0|1
    1|0
  • Naksibendi

0|2
    0|1
  • Turkiye laik kalmali bence

0|1
    0|0
  • Topyekün bu din tüccarlarını kazımak gerek! Allah hepsinin hakkından gelsin!

0|1
    0|0
  • Bileğinin hakkıyla kazanmış insanlar girsin bıktık artık şu torpillerden yok şunun oğlu, yeğeni, dayısı vsvs sözde Müslüman çoğunlukta bir ülkeyiz adam kayırmak torpil İslama yakışır mı?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• İnsanın doğası neyse insan daima ona doğru yönelir, bunu çoğu zaman kendisi bile fark etmez aslında ama yönelir, seçimleri hep bu yöne kayar, bu insanlar da böyle, çünkü kendileri değil yine halk ödedi kandırılmalarının cezasını. Ama sorun şu halk da akıllanmıyor, bir kişide siyasiler neden bedel ödemiyor demiyor? Hal böyle olurken cemaat veya başka bir yapı fark etmez, sonuç olarak iş ehli olmayan insanlar devlet içinde yine yer tutacak ve bir süre sonra da bu insanlar ile de aynı sorun çıkacak. Bu böyle devam edeer gider, ta ki halk akıllanana kadar. Her laf da ağızlarında peygamber hadisi, ama tek hadis diyorum "İşi ehline veriniz" diyen ve canını hicret sırasında gayrimüslüm bir insana teslim eden peygamberin ümmetine bunlar yakışmıyor. Kendine yakıştıranlar zaten yine dediğim gibi kendi özlerine dönüp aynı yanlışları tekrarlayıp sonra da pişkin pişkin naralar atacaklar ama ya halk? buna nasıl destek verilir ki anlamak mümkün değil. Benim gibilerin ise sanırım elinden gelen tek bişey var "Hakkımı helal etmiyorum" demek.

0|1
    0|0
    • 3ay

bir tanesi de cikip Özür dilemiyor sadece kandirilmisiz diyor bir tanesinin yuzu kzarmio haklisin sorun tavanda degil tabanda.

• 3ay

@Others91 Dün gece birkaç kişi ile tartıştık, sorun burada 20 li yaşlarda ve gayet modern giyimli insanlar Cumhuriyete sövüp keşke osmanlı olsa deyip sonra da bugün demokrasi mitingine gidiyorlar, sorun bu işte kimse neyin ne olduğunu, kavramları, tarihi bilmiyor, çünkü eğitim yok, bu tabanın seçtiği tavan ın düzgün veya sağlam olmasını beklemek saçma zaten. Sadece devletim adına üzgünüm yoksa halk sadece hak ettiğini yaşıyor bu bir gerçek.

• Ben Nur Cemaati mensubuyum..
    Fakat, haksızlıkla girmem.. Hakkım neyse odur!

Ben evlatlarıma haram lokma yedirmem..
    Bu hatayı yapanlar şimdi bedelini ödüyor..

#Vesselam

2|2
    0|2
    • 3ay

Kusura bakma ama hepiniz aynı şeyin lacivertisiniz. Bon nor comootondonum diye gezinmeyin ortalıkta. Ne kadar cemaat tarikat topluluk varsa tez zamanda sonu gelse de kurtulsak. Bu ne arkadaş biri bitiyor diğeri geliyor. Yeter lan artık.

• 3ay

Tarafgirlik tabiki de yanlış bir partinin siyasetçinin yaptığı yanlışları sırf senin düşüncende diye doğru gösteriyorsan büyük bir mesuliyet. Hırs , kibir , menfaatin hâkim olduğu bir şey olmamalı siyaset ama maalesefki öyle. Oysa ülkeyi, halkı temsil etmek içindir yönetim. Bunu yapabilenlerse çok çok nadiri. Nadiri olanların bile hatası var.
      16. Mektubu okudum lakin çok sizin kadar iştigal olmadığım için tam manasıyla anlamamış olabilirim. Ne diyim Allah anlamayı nasip etsin bana ve herkese.

• 3ay

@AdillDevrimci aminn

• Tüm cemaatlerin ve tarikatların alayı yıkılsın yok olsun. Başımıza ne geliyorsa sarıklılardan geliyor..

Ülkenin içine... tiler daha da edecekler. Gülen etti, sırada hangi cemaat var o piti piti.. Bunların hepsi, atilla ilhanın şiirindeki asılan yeşil yılanların soyundan gelme. biri daha dün demokrasiye laf ederken şimdi askerin de cb ninde dötünü yalıyor. Sonra da hepsi birbirini yalıyor (asker hariç) .
    Herifler, sarıkları geçirip devleti bölüşüyorlar.. bizim sığır millette bön bön bakıyor sonra da vatanseverlikten , milliyetçilikten, devletçilikten, cumhuriyetçilikten bahsediyorlar yetmiyor utanmadan bir de dinden bahsediyorlar.
    hitler gaz ile yakardı yahudileri , bunlarda halka gazı veriyor ve halk devletin yanışını izliyor gözleri kapalı.

0|1
    0|0
  • Alkışladığım bir paylaşım. Adam çıkıp da cemaatler tarikatlar kötüdür hepsini kapatalım demiyorum diyemiyor yemiyor korkuyor. Biliyor ki oy alacak onlardan. Yarın bu cemaat gider başka cemaat gelir. Terbiyesizlik yapıyor ve şimdi milyonlarca kişi meydanlarda alkışlıyor onu. Kanıma dokunuyor.

https://pbs.twimg.com/media/CpLQBtUXEAEVvOm.jpg

0|1
    0|0
  • Hayır cemaate filan gerek yok. Dinim baş göz üstüne cemaatlere sözüm yok fakat bu haksızlığın giderilmesi gerekir. Cemaat mensubu olmayıpta müslüman olan insanlar çok işsiz insanlar çok onların işe alınması gerek. Yok şunu yeğeni yok bunun oğlu yok bu cemaate mensup Allah bunu kabul etmez işe torpille girenin maaşı haramdır her kuruşu hemde. Allah torpil yapanlara yaptıranlara sebep olanlar fırsat vermesin bana da dahil olmak üzere torpil nasip etmesin

1|1
    0|0
  • Hep derim zaten. Din kanser hücresi gibidir. Alevi cemaatinden başka diğer cemaatlerin ülkeye zararı kesin ve nettir.

0|2
    1|0
  • Cemaatçilik hiç iyi bir şey olmadığından diğer şıkkını işaretlemek istedim

0|1
    0|0
  • Kendi aralarında bölüşüyorlar devleti. Millet ayakta uyuyor hala.

0|1
    0|1
  • Akıllanmadı bunlar ya, cemaatsiz iş yapamıyorlar.

0|1
    0|0
  • Kim hakediyor ve o işin ehli ise o yerleşmeli. İlle cemaatçi, partici diye doldurursak haketmeyenleri her zaman böyle rezillikleri yaşarız.

0|1
    0|0
  • bu ülke kimlere kaldı ya şaka gibi... dokumacılar cok tehlikeli demedi demeyin...

0|1
    0|0
  • Devlet kadrolarını hak edenler doldurmalıdır. Cemaat düşüncesiyle hareket ederseniz, hiçbir zaman ilerleyemeyiz.

0|1
    0|0
  • Adnan Hoca'nın tarikatı olmaz mı?

0|1
    0|0
  • göt kılı cemaati.

1|1
    0|0
  • hepsinin ya. güçleri yettiğinde batıya hizmete koşarlar. Halı ne diye bölüyorlar? Kendi aralarında anlaşamayan cahil cühela tarikatler milleti mi yönetecek? Bunlardan bir cacık olmaz. En iyisi camideki saf siyasetten uzak cemaat

0|1
    0|0
  • Hiçbiri pls hiçbirinin gereği yok terörist oluyorlar sonra.

0|1
    0|0
  • Nur cemaati

0|1
    0|0
  • Ak cemaat

0|1
    0|0
  • Liyakat cemaatiyle

0|1
    0|0
  • Cemaate değil işe yararlılığa bakılmalı bence

0|1
    0|0
  • Ne kadar cemaat varsa topunun minakoyim

0|1
    0|0
  • menzil ismailağa falan sağlam tarikatlar

0|1
    0|0
  • hala akıllanmamışsınız mk

0|1
    0|0
  • Kul hakından bahseden cemaatler nedenle kul hakkı yiyerek kadrolaşmanın başını çekiyorlar..

0|1
    0|0
  • Anadolunun bağrı yanık helal süt emmiş yanlışla doğruyu ayırabilen uyanık düşünen birileri daha makul olur...

0|1
    0|0
  • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

0|1
    0|0
  • ihale yapsınlar hiç olmazsa devlet kasasına azıcık da cemaatçiler para koysun hep çal hep çal nereye kadar

1|0
    0|0
  • milli görüş

0|1
    0|0
  • Nur cemaati fettullahcilar zaten.. Sen nerden okudun bilmiyorum da..

0|1
    0|0
    • 3ay

Feto sadece bir kolu. yazıcılar okuyucular bir sürü kola ayrılıyor. Feto çok ses getirdiği için sende öyle bir algı oluşmuştur

• 3ay

Fetocular risaleye baglidirlar. Adi ustunze Risale-i Nur.. ilk liderleri de Said i Nursi dir.. Ac arastir bence

• 3ay

Başka kolları var mı yok mu bence onu araştırmalısın.

• Benim cemaatimle doldurulacak. Isteyen cemaatime girebilir. Lanetullah cemaatine beklerim.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    10
Yükleniyor...