İki Üniversite Birden Okunur Mu?

Ben ikinci öğretim felsefe okurken aynı zamanda aynı üniversitede ingiliz dili edebiyatı okuyabilir miyim birinci öğretim olarak?

Güncellemeler:
3ay tercih yapınca diğerinin kaydı silinmez mi bir fikir verin?

0|0
13|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Okuyamazsın.
    Çift anadal ya da yan anadal yapabilirsin
    ya da açık öğretim.
    Diğer türlü aynı anda iki üni okunmaz.

1|0
    0|0
    • 3ay

herkes evet okunur demiş soruyu mu yanlış anladılar acaba

• 3ay

Sanırım bilmiyorlar. Aşağıda biri daha yazmış, aynı anda iki örgün program okunmaz diye. Açık öğretim "yaygın eğitim" olduğu için okunabiliniyor.

• 3ay

çok çok teşekkürler. :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Okunur herhalde aynı fakültede alttan dersin olmadığı ve belli bir ortalamaya sahip olduğun taktirde çift anadal programı oluyor diye biliyorum fakat farklı bir şekilde tekrar sınava girip yerleşmekten bahsediyorsan olmuyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • İkimize birden yükleniyorlar ama sennn ağlamaa

0|1
    0|0
  • Okunur. Endüstri ve makine mühendisliği aynı anda okunuyorsa her bölüm okunur

0|0
    1|0
  • Ben okuyorum

0|0
    0|0
  • yav hehe

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• yandal olarak yapabilirsin o da universitene bagli

1|0
    0|0
    • 3ay

felsefe okurken olmaz mı peki? yani felsefe sosyoloji / felsefe psikoloji ya da başka bir yandal çift anadal olarak?

• Okunur. Silinmez hayir

0|0
    0|0
    • 3ay

bu sene ikinci öğretim felsefe okuyacagım seneye de ingilizce. Kayıt işi falan nasıl olacak bir bilginiz var mı?

• kendine güveniyorsan okunur

1|0
    0|0
  • okunmaz diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Neden olmasın bolumler Uygun bence

0|0
    0|0
  • Okursun ama şöyle okursun, okulunda çift anadal imkanı varsa. Her üniversite bu imkanı sağlamıyor ne yazık ki bir de senin ortalaman önemli iyi olmalı, diğer istediğin bölümün kontenjanı da önemli çap ile aldığı öğrenci sayısı yani

0|0
    0|0
    • 3ay

akdeniz üni. var diye bliyorum. Teşekkürler :) inşallah geçebilirm çok iyi olurdu. Felsefeden psikoloji çift anadal

• 3ay

Psıkolojiyle sosyoloji daha yakın ama sen daha iyi bilirsin, kolay gelsin 😊

• Okunmaz iki orgun egitim ayni anda olmaz cift ya da yan anadal yaparsin

0|0
    0|0
  • Okunuyor

0|0
    0|0
  • okunmuyor

0|0
    0|0
  • 2 örgün aynı anda olmaz

0|0
    0|0
  • Okunur

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim ikinci sınıftan sonra not ortalaman iyiyse üniversitenin belirlediği bölümlerde çift ya da yan dal yapabilirsin

0|0
    0|0
    • 3ay

felsefe de nasıl bir yan dal okuyabilirm ki mesela yüksekse psikoloji ya da sosyoloji gibi bir şey okuyamam mı?

• 3ay

Muhtemelen yan dal olarak o bölümleri okursun. Ama her üniversitenin değişik. Okuduğun okula sorup onların onay verdiği bölümleri okuyabilirsin

Yükleniyor...