Kadınlar mı hızlı yaşlanır yoksa erkekler mi?

"Kalsiyum kaybı kadınlarda erkeklerden daha hızlıdır ve 70 yaşına gelmiş bir kadının 20 yaşındaki haline oranla vücudunda kalan kalsiyum %55-60 iken erkeklerde bu oran %80 civarıdır.

Kemik ve kaslardaki bu kayıplar yaşlılık döneminde boy kısalması, kemiklerin kırılabilme riskinin artması, deri altı tabakanın incelmesi, diş kayıpları, bacaklarda eğrilikler ve kamburlaşma gibi sonuçlar meydana getirir."

Yaşı sizden büyük bir kadınla evleneceğiniz zaman bir kez daha düşünün beyler :(
Elimde olsa 10-15 yaş farkı olsun isterim.

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• ben onu bunu bilmemde bence ben en hızlıyım :DD

0|1
    0|0
    • 3ay

teyze olma yolunda ilerliyom diyon :D

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• erkekler

0|0
    0|1
  • cinsiyet belirleyici değildir

0|1
    0|0
    • 3ay

evet değildir fakat bunlar 2 cinsiyetteki ortalamaya göre çıkarılmış istatistikler sonuçlar.

• Yanlış düşünüyorsun. Bir kere şöyle bir durum var bayanlar hamile kalınca bebek annesini kök hücre görerek yeniler. Erkek daha çabuk yıpranır.40 lı yaşlarda erkeklerin saçları beyazlıyor, bayanlarını genelde renginde.

0|0
    0|0
    • 3ay

iyi de bu istatistik sonuçları ben söylemiyom hesaplamış adamlar aynı yaştaki 2 cinsiyetteki kalsiyum kaybını ve bariz fark var. %80 neresi, %55 neresi. birinde nerdeyse yarıya düşüyor diğerinde gençlik dönemindekine göre sadece %20 kayıp oluyor.
      saç beyazlama konusuna gelirsek, o biraz genetik biraz da stres. nolacak kadınların tek derdi güzellik makyaj yapmak. erkekler ev geçindirecem diye poponu parçalıyor. kafa sakin değil ki erkeklerin bir kere. hem bazı erkeklere bakıyom 20 yaşında full beyaz olabiliyor ama ciltleri genç tabi.

• 3ay

Sadece kalsiyum deposuna bakarak söylemek ne kadar doğru ki?

• 3ay

tamam haklısın fakat yaşlılığı en çok ele veren şey kemiklerdeki küçülme ve buna bağlı boy kısalmasıdır. hepsi kalsiyum kaybının eseri. kas kayıpları da var o yine sporla bişekilde halledilir ben 60 yaşına gelip sayborg gibi kas yığını olan adam da gördüm cildinde bir tek gevşeme yoktu gençlere taş çıkartacak vücut vardı adamda. cilt yaşlanmasına gelirsek, cildin yaşlanmasındaki en büyük unsur güneş ışınları. bir uzman genetik faktörlerin yanında güneşin cildi yaşlandırıcı etkisinin %80 olduğunu söylemişti. aslında yaşlanma teoirde durdurulabilir fakat pratikte uygun şartlar olmadığı için genelde işlemiyor. stres, hava kirliliği, beslenme en büyük etken. ben brezilyada yağmur ormanlarında yaşayan 70 yaşında bir adam gördüm adam yaşını söylemese abartısız söylüyorum 30 sanmıştım. adam insandan uzak sakin bir yaşam stili uygulamış kendine ve yaşını 30dan fazla göstermiyodu. saçında 1 tane beyaz yok cildi de gençti.

Yükleniyor...