Çarşaf giyen bayanlar?

arkadaslar çarşaf giyen kadınları merak ediyor musunuz? ben gercekten dusuncelerı merak edıyorum?

0|0
20|47

En İyi Erkek Görüşü

• Çarşafı şerif giyenleri görünce tuhaf oluyorum. Efendimiz Aleyhisselatu Vesselamın yolunu Allahı hatırlatıyor. Sitede gavurdan dönme çok olduğu için tahammülleri yok ama olsun sıkıntı yok. :) inşallah hakkıyla giyenlerden olur bütün mümineler.

3|4
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Bakın konyada yaşıyorum tanıdığım çok fazla aşırı mütevazi insan var hatta şöyle söyleyeyim bir erkekle tokalaşmaktan bile rahatsız olan çok fazla kişi var hepside baştan aşağı kapalı ama çarşaf nedir abi upuzun hat göstermeyen bir sürü elbise var ya da bu pardesü denen ferace denen şeyler var kapkara çarşafı giyip gözleri dahil olmak üzere tüm suratını kapatan insanlar görüyorum şok geçiriyorum ya sen kadın mısın erkek misin nerden bilelim biz ki bu tarz şeyleri kullanıp hırsızlık yapan çocuk kaçıran bir sürü insan oldu zamanında şimdide teröristlerin bunları kullanacağından korkuyorum ki kullanırlar yani yapmayın abi yine aynı bollukta ve uzunlukta şeyler bulursunuz kara çarşaf şart değil içinde kötü bir insan olmadığını anlayalım yeter

2|0
    0|0
    • Kesinlikle zaten el ve yüz gorunmesi gerekiyor islamda artı bu yüzlerini kapatanlarin çoğu Suriyeli ve tek seve töre diyotlar neler duydum yahu kadınlar yaşamıyor resmen

• Bende konyada yim :) yazarsan konuşalım istersen takip istedigi atabilirsin mesaja kapalı

Erkekler Ne Diyor 46

• Burada açık bayanlar için ne düşünüyorsunuz diye bir başlık açsam tüm üyeler saldırır ve yobaz diye söylemler hakaretler alırdım o yüzden ben daha bişey demiyorum.

2|2
    1|0
  • ben bir sacmalık anında carsaflı degil ama pardesülü ve ortulu bir kadınla yatmıstım. hemen hemen hic cekici degiller, erkek arkadasımla elleşsem daha cok tahrik olurdum. O imaj bir kadına hic yakismiyo diye düsünüyorum. Ama iyi kizdi,,,, Ama nasıl desem... Ben mesela disimi fırcalamadan ya da dus almadan bir kadına yaklasmam kendi prensiplerim geregi. Kadına saygımdan dolayı. Ama çarşaflı bir kadının o hali de bana karsısındakine saygısızlık gibi geliyor. Off tamam eleştirin beni, yanlıs ya da eksik ifade ettim ama, tad kacıran seylere dikkat ederim, karsımdaki de etsin isterim. ozetle bu.

1|0
    1|1
  • Neylerini merak ediyor muyuz? Yani içini hiç merak etmiyorum. Kimisi diyor sıcaklarda içlerine bir şey giymiyorlarmış. Ne kadar doğru bilemem. Zaten garip geliyor bana onlar ya. Her yerini kapatması... Kapalı olursun tamam da, tek gözlerin görünüyor nasıl bir şeydir ya? Bazısı onu da kapatıyor. Görmesi gerektiğinde açıyor perdeyi. Hayret...

1|0
    0|0
  • sonuçta insan
    kapalı açık dindar dinsiz kim olursa olsun
    beyin bu olumlu olumsuz herşeyi düşünebilir
    kim veli kim deli bilinmez

2|0
    0|0
  • Kinder supriz gibi.
    İçinden ne çıkacağı belli değil.
    www.kinder.co.uk/.../article

0|2
    0|1
  • İçinde erkek mi kadın mı olduğunu merak ediyorum sadece sdffkfldlls

2|2
    0|1
  • üzülüyorum onlara sadece

2|4
    3|5
  • Şükür Allah a Nene hatun u biliriz Şerife bacı yı biliriz hani onlar çarşaf giyerdi cesaretleriyle inançlarıyla bu vatani müdafaa ettiler bazı kaşar bozuntuları kalkıp ta çarşaf gıyenlere pis dillerini uzatmasın akıllı olsun

2|1
    0|2
  • Arap ulkelerinde giysinler
    burası Turkiye
    tahammül edemiyorum
    onlari gorunce Osmanli ya tekrar dönüş yaptigimizi düşünüyorum

2|2
    3|5
    • Kesinlikle

• @Bugraaltas benim yorumun kenarinda alt alta 3 nokta var bildirim almayi birak secenegi olmasi lazim
      ya da ayni sekilde sorunun yaninda olacak

• Bildirim alma diye bir secenek var kardeşim onu uygula almazsın

• arabistana gitsinler

1|4
    1|5
  • Bakışıyoruz kendileriyle

0|0
    0|2
  • Saygı duyarım. Öyle olmak istiyorsa kim ne diyebilir ki? Herkes özgür değil mi?

1|1
    0|0
  • Merak ediyo musunuz derken?

1|1
    0|0
    • Yani erkeklerin dikkatini çekmicek sekılde giyinmek gerekiyor dinimizce. bu yuzden vucut altları belli olmayan ınsanları merak edıyormusunuz

• Hayir yan gozle bile bakmiyorum. Onlar allahin emirlerini uyguluyo ve ben uygulamada eksigim bari onlara engel olmiyim diye duaunuyorum

• en dogrusuu...

• Herkesin inandığı bir değerler silsillesi vardır ben çarsafı uygun bulmam ama giyenede sonsuz saygı duyarım kişisel bir tercihtir sonuçta!

1|0
    0|0
  • onlar içlerine birşey giymiyormuş doğrumu acaba ?

1|2
    0|0
    • rahatlık acısından ıcıne tabıkıde ınce kıyafetler gıydıklerı oluyordur mutlaka ama cok ozen gosterdıklerı bı gercek

• umarım öburku dunyamızda temız olur haydı bb

• Helal olsun diyorum merakta etmiyorum, sözde laik ve çağdaş insanların neden zoruna gidiyo acaba bunlar herkes özgür değil mi yoksa.

1|0
    0|0
  • Ne merak edicem. Allahın moronları

0|1
    2|1
  • Etmiyorum biliyorum cunku

0|1
    0|0
  • çarşaf giyen kadına bakmam laf bile söylemem. kendi dış dunyasını kapatmıştır çunku. kendi dusuncesidir

0|0
    0|0
  • Ben hepsini kara çarşaflıların tamamını arap özentisi yobaz sözde müslüman kesin akpartili eğitimsiz vb vb görüyorum niye biliyor musunuz?
    Çünkü öyleler.

0|0
    1|1
  • kendilerini diri diri gömdükleri için hayır :D

1|0
    0|1
  • Onlar da giymeyenleri merak ediyor galiba. Herkesin kendi görüşü.

0|0
    0|0
  • hayır etmiyorum

0|0
    0|0
  • Sen mini giyerken o da senin düşüncelerini merak ediyor.

0|0
    0|0
  • düşüncelerinden çok bu sıcağın altında o çarşafla nasıl dayanıyolar onu merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Bence iclerine hc bise gymiyolar amiyüm ben donla geziym evd yanüm onlar kara carsfla hec bir bok olmü 😲

0|0
    0|0
  • Neden merak edelim

0|0
    0|0
  • Beyinlerinin olmadıgını düsünüyorum

1|3
    4|5
    • Ahh canım herkesi kendin gibi görme ilerde çok başın ağırır

• Kucukken korkardim coj

0|0
    0|0
  • etmiyormm

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Buyurun sorun o zaman

1|1
    0|0
  • ben bazen kadın olup olmadıklarını bile merak ediyorum, bir şey görünmüyor

3|2
    0|2
  • Etmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Etmiyorum

0|1
    0|0
  • Ya kardeşim benim anlamadığım şu özgürlükçü kafanın özgürlük anlayışının sadece açık giyinenlere yönelik olması. Çarşaf giyeninde kendi seçimi ona da özgürlük , ona da saygı duyun o zaman. Rahibe kapansa inancı için , müslüman kapansa baskı görüyo oluyo. Zihniyetinize edeyim.

0|1
    1|0
  • bir gün meraktan giydim çıktım
    O gün dolaştım o şekilde avm vs her yere gittim
    İnsanların bakışı çok farklı kendimi çok kötü hissettim avm de güvenlik bile takip etti beni
    Erkeklerin ise önümden 200 erkek geçtiyse 5 İ bakmıştır oda gözüme bakıyor gözüken tek yerde orası zaten

0|0
    0|0
  • Kuran kerimde gecen farzlardandr kapanmak bazı mezhepler carfası dogru sayar bazıları esarp sal bunu yapanlar arap ulkelerine gtsin gibi bişey denemz özgur toplumuz herkesin istedigine hakkı var bunu yaparkende dusunce eşlerden başka kımseye kendilerini göstermemek

0|0
    0|0
  • Etmiyorum

0|1
    0|0
  • Kapalilari , hele carsaf giyen kadinlari sevmem. Ama insanlar istedigi gibi giyinmekte ozgur oldugunu dusunuyorum. Bende dusuncelerini merak ediyorum. Neden bukadar abartiklarini vs ogrenmek isterdim yani

1|0
    0|0
  • Sirnagin cizre ilçesinde. Çarşaf giyilir açıkta çıkılır ama geleneğe göre birbirlerini sevip kavuşamayann mem ve zin öldükten sonea yasını tutmak için kara çarşaf giyiyoruz gelenek bu. Ama açık giyinebilirler isterlerse. Bu arada mem ve zin arasına giren Beko da mezarı betondan ypilmistir mem ve zinde mezarları yan yanadır saygilar

0|0
    0|0
  • Merak edilmemek ilgi cekmemek karsi tarafi cezbetmemek icin giyilir carsaf. Carsaf ve tesettur cok farkli. Soruyu sorma amacin ne bu arada?

0|0
    0|0
    • Valla onlar bu devirde daha çok ilgi çekiyor ve itici duruyorlar kadınlara siyahı nasıl yakıştırıyorlar anlamıyorum cehalet

• Canım 1. ben heryerini belli eden omuzlarını gösteren suslumanladan bahsetmiyorum
      2. Müslümanlık sadece kapaliliktan ibaret değildir ahlaktir islam
      3. allah layigiyla kapanmayi hepimiz için nasip etsin ancak benim anlattığım kafasını duzgun şekilde kapatıp vücut hatlarını göstermedi sürece rengin bir onemı ve zorunluluğu yok.. hadislerin çoğu zayıf zaten ben İslami tek kişiden değil sorarak ve istişare ederek yüksek kişilerden öğreniyorum ki allaha şükür ben çok zor dönemlerden geçmeme rağmen bu bilgiler öğütler beni ayakta tuttu ben siyaha karşıyım kardeş kadın için uygun değil

• @majkaaa siyaha kadar ayni seyleri dusunuyoruz bu da guzel. Tamam siyah olmasa bile ilgi cekecek bir renkte olmasin. Insallah hakkini vererek kapanmak nasip olur. Allah hidayet versin vesselam.

• Doğru bulmuyorum. Merakta etmiyorum.

0|0
    0|0
  • Normal insanlar gibi

0|0
    0|0
  • tam tesettürlü yaşamak istiyorlar.

0|0
    0|0
  • Neyini merak ediyosun mesela

0|0
    0|0
  • Üzülüyorum

0|0
    0|1
  • Allahın emrine uyarak nefslerini en iyi terbiye edenler onlar

0|1
    0|0
  • içinde donları yoktur onların. sanki çarşaf giyenin poposu gögüsleri hiç belli olmuyor ya da bende olan onda yok sanki. bu ülkede damacanaya tecavüz ediyolar millet başındaki kılı kapatınca halloluyor sanıyor. bazılarına kapanmak gerçekten çok yakışırken bazıları sinirimi bozuyor

1|0
    0|1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...