Evlatlık olduğumu öğrendim?

18 yaşındayım. 5 hafta önce evlatlık oldugumu öğrendim. Benden nefret eden kuzenim yıllardır bunu biliyormuş ve her fırsatta bana seni ordan burdan aldık gibi espriler yapiyordu. Sanirim bu gercegi söylemek icin cocuk esirgemeden alindigim tarihi beklemisler. Ve ustune ustluk kayıp bir ikizim var. Canim cok aciyor ikizimi bulup burdan gitmeli miyim napmalıyım ben?

Güncellemeler:
Ikizimi bulmak icin izlemem gereken yollari bilen hukukcu arkadaslar var mı?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yok yahu ne gitmesi. Evlatlık olmanın hiç bir anlamı yok esasında. Evlatlık olmayıp ne kötü şartlarda büyüyen yetişen çocuklar var. Bu yönden bakacaksın olaya.
    Tam tersini düşünelim, evlatlık olmasaydın ama anne ve baban çok kötü olsaydı hayatın çok kötü olurdu.
    Belki idrak etmesi şu an çoz zordur ama böyle kıyaslarsan için rahat eder. Genelde sorulur , biyolojik anne baba mı gerçek yoksa seni yetiştiren mi diye. Seni dünyaya getirip değer vermeyenlerle biyolojik bağın bile olsa senin için bir anlam ifade etmemeli onlar.
    İkincisi kuzenleri yeğenleri çüktür et, sen kendine bak. Hala ergenlerki salak salak diyaloglara giriyorlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 18 yaşına kadar getirmişler seni bence minnettar olmalısın. Kan bağı bu kadar önemli olmamalı

0|0
    0|0
    • Haklisin

• Kimseye güvenemezsin kardeşim çekip gitme bulabiliyorsan kardeşini bul tabiki. Eğer cidden sana karşı kötü bir tavırları yoksa kurulu düzenini bozma. Haklısın çok zor, kolay bir şey öğrenmemişsin hayatın boyunca sana yalan söylenilmiş gibi hissedebilirsin, önündeki bir süre kim ne dese ne yapsa sana batacak gibi gelecek ama oturup düşündüğün zaman şimdiki ailene daha çok sahip çıkmalısın bunca zaman sana aile ortamını yaşatmışlar eksik hissettirmemişler.

Erkekler Ne Diyor 24

• Seni sevmediklerini dusunuyorsan kendi ayaklarin uzerinde durabileceksen (ben sanmiyorum) cik git. Oyle birsey yoksa seni sahiplenen ailen seni seviyOrsa onlarla kalmalisin. Cunku disarda hayat cok zor 22 yasindayim okumadim meslegim yok ve kendi ayaklarim uzerinde durabilsemde cok zor gercekten cok zor. Sabah 8 aksam 8 aldigin asgari ucret, yolu yemegi sigarayi cik 750 lira buna bide kira eklersen gida eklersen gecinemezsin. Kaldiki bu iste cok agir ve zor. Sicak bir yandan filan. Bence iyi dusun.

1|0
    0|0
    • El bebek gul bebek buyudum yemek yapmayı bile bilmrm ama öğrenmeseydim keske herkes simdi ne dese bana batar oldu

• Cok haklisin allah razi olsun guzel yorumun için

• allah senden de razı olsun kardeşim, pozitif düşün. onları kaybetme zira aile hayattaki herşeyden önemlidir. öz ailen olsaydı onlar belki bu kadarını bile veremeyebilirdi kaldıki birgün sana üvey muhabbeti yapmamışlar. akıllı düşün hayat gerçekten zor, bunu 18 19 yaşında anlamak biraz zor ama yalnız başına kaldıgında gerçekten zorlanıyorsun kendini geçindirmekte.

• Ailenle güzel geçindiysen 18 yaşına kadar bir sorun hissetmediysen gitmeyeceksin :)

Kuzen ahmağını boşver

0|0
    0|1
  • Aile seni büyütendir yetiştirendir daha sıkı sarıl seni kendi öz çocukları gibi büyüten seven aileyi o aile gibi aile çok az kaldı. O kuzenin sittirsin gitsin insan olsun önce pe. eveng. İkizini bulmak istemen doğal ama bunu hayatının odak noktasına koyup okulunu aileni aksatmanı tavsiye etmem yazık olur. Şöyle düşün iyi bir yere gelip ikizini yanına alabilirsin ona iyi bir hayat verebilirsin.

0|0
    0|0
    • Bulmak cok istiyorum yorumun için cok tesekkur ederim

• Ailenle kal

0|0
    0|0
  • Gerçek aileni ara eğer bulursan hemen kendini belli etme. Önce bak bir zenginler mi değiller mi? 😃

0|0
    0|0
  • Bu yaşına kadar sana bakan insanlara saygısızlık olur
    Bence Bul ama Gitme bir yere onlar senin Manevi Annen ve Baban

0|0
    0|0
  • Eğer bugüne kadar evlatlık olduğunu sana bakan insanlar hiç hissettirmediyse onları üzme ve gitme

0|0
    0|0
  • İkizi bul kesin ve ayrıl bence kalma daha fazla onlar kalmana bir şey demez ama sen sığıntı gibi hissedersin kendini

0|0
    0|0
  • Bir tane turk dizisi vardı, aynı senaryoydu aklika gelirse yazacagim

0|0
    0|0
  • Ne alaka analık babalık dünyaya getirmek degildir yetiştirmektir. Bu yasına kadar bakan büyütenler anne babandır. İkizini elbet bulursun bu aileni terketme sebebi olamaz

0|0
    0|0
  • Sana evlatlık muamelesi yapıyormu ailen?

0|0
    0|0
  • Dizi teklifi gelirse sasrma

0|0
    0|0
  • Bu yaşına gelmişsin boşver bea

0|0
    0|0
  • bu durumu yaşayan senden daha kötü durumda olanlar var bence haline şükret

0|0
    0|0
  • Anne olmak demek seni doğurmuş olması demek değil. O insanlar senin ailen

0|0
    0|0
  • Seni büyütüp bu yasa getiren ailen sana nasıl bakıyor ona göre davran nankörlük etme

0|0
    0|0
  • Nereye gideceksin?

0|0
    0|0
    • Valla sende haklisin cuzdana baktimda 100 lira var ya nereye gidiyorum harbi

• Var olmaz mi

• Çok güveniyorsan konuyu onlarla konuş

• Boşver bence kader bu trol gibi geldi.

0|0
    0|0
  • :D birşey yapma.. neticede onlar seni büyüttü

0|0
    0|0
  • Gercek annen ve baban kim ögrendinmi

0|0
    0|0
    • Hayir bu şoku daha yeni atlattım

• Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 18

• Diğer yarım gibi olmuş bu ama o anne babası boşanmıştı, ikizler birbirini yıllar sonra bulmuştu.
    Çocuk esirgeme kurumuna git ve belgeleri iste. Kardeşinin adını, annenin ve babanın adını o kayırlardan bulursun. Evlatlık verildiğin tarihide öğrenirsen olay tamamdır. Zaten evlatlık alınanlar genelde tek çocuk olurmuş.

0|0
    0|0
  • Resmen pembe dizi

0|1
    0|0
  • Ailen iyiyse anlayışlı ol

0|1
    0|0
  • ailen seni şimdiye kadar nasıl büyüttü önemli olan bu. sevildiğini dşünüyorsan o insanları üzecek bir davranışta bulunmamalısın. yıllarca sana bakan kişiler onlar. biyolojik olarak ailen olmasa da anne ve baban bu değişmemeli. kardeşini bulmak istiyorsan araştırabilirsin ama o da evlatlık verildiyse karşısına pat diye çıkman doğru olmaz. bu durumu bilmiyorsa onun da kötü hissetmesine neden olursun. ailesine ulaşıp durumu anlatmalarını görüşmek istediğini söylemen doğru olandır

0|0
    0|0
  • Türk filmi seneryolarına taş çıkarır

0|0
    0|0
  • Sakin ol annen bBandn memnun değilmisin

0|1
    0|0
  • Ailen seni seviyordur yapma bunu onlara. Seni büyüten onlar sana emek veren onlar.

0|1
    0|0
  • Bence esirgeme kurumuna neden birakildigini nasil oldugunu ogrenebiliyorsan ogren kayip kardesini pes etme ara bul derim nasil olur bilmiyorum ama seni buyutende senin ailen sonucta seni cok uzun zaman once kabul etmisler ve sevmisler oz aileni bulsan bile o insanlari birakma derim bulamazsan eger kardesine odaklan cunku oz ailenden sana kalan tek sey o olacak ilerde sonucta hepimizin anasi babasi gocup gidecek birgun.

0|0
    0|0
  • valla film gibi hayatın varmış

0|1
    0|0
  • İkinizi bul asla bırakma peşini onu bul ve bence onunla yeni bir hayata başla çünkü ondan başka kimse yok senin

0|0
    0|0
  • kuran kursuna sığın hoca ol

0|1
    0|0
  • ikizini buluo burdan gitmelisin evet

0|0
    0|0
  • Evlatlık belgelerini bul seni aldıkları kuruma sorabilirsin belki ikizini

0|0
    0|0
  • 😔😓allah yardımcın olsun dik dur

0|0
    0|0
  • Onlar senin ailen , evlatlık olman neyi değiştirir? İkinizi bul bence ama ailenle kal.

0|0
    0|0
  • Hangi dizi bu :(

0|0
    0|0
  • İkizini bul da bir yere gitme

0|0
    0|0
  • Yemelimiyiz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...