Doğru mu Olmalı Yoksa Nezaketli mi?

Arkadaşlar merhaba;

Soruyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Soru sormak için kaydoldum. Yıllardır sıkıntı çektiğim bir konuyu paylaşmak, görüşlerinizi almak istiyorum.
20'li yaşlarda birisiyim ve çevremde ne kadar insan varsa hepsini kendimden uzaklaştırdım. Ailemi bile, sevdiğim herkesi ve beni seven tek yeğenimin de bişeyleri anlayacak yaşa geldiğinde benden kaçacağını düşünüyorum. Beni görünce gülen tek kişi ablamın bebeği, o da 5-6 yıl sonra beni sevmeyecek, huysuz diyecek.
Bir ortama gittiğimde ilk önce herkesi kısa sürede tararım. İnsanları hareketlerinden, gülüşmelerinden, çayı içmelerinden o kişi hakkında nerdeyse tüm geçmişini ve o an neler düşünüyor olabileceğini kabataslak anlayabiliyorum.
Kardeşimin ya da hiç tanımadığım birisinin yaptığı yanlışları gördükçe deliriyorum. Sorun burada başlıyor. Hiçbir şey için kendimi tutamıyorum. O an karşımdakine yanlışını söylüyorum. Çünkü olaylara herkes birmiş gibi bakıyorum. Herhangi birisi yanlış yaparken ben onu uyarmazsam, o kişinin zayıflığı beni etkileyecek gibi. Göz göre göre nasıl yanlış yapabilir ki bir insan. Düşünmeden nasıl hareket eder. Birisi birşey söylüyor ama düşünmeden ne söylediğini bilmeden söylüyor. Oysa o söylediğine ters düşenlerden birisi de o. Ben de burda ona söylediği şeye nasıl olurda ters düşebileceğini söylüyorum. Kafam o an patlıyor. Çünkü o bişeyler söyleyen kişi nefes aldıkça deliriyorum. Onun dünya nimetlerinden faydalanmasından askerlerin, polislerin onun için şehit olmasından, doktorların onun için hastanede beklemesinden nefret ediyorum.
O kişinin yaşamaması gerekiyor. Çünkü bir insan dünyaya birşey katması gerekiyor. Bir fikir, bir güzellik, bir yapı, bir icat, bir ağaç. Sabah kalkıp yemek yiyip akşam yatıp uyuyanı görünce deliriyorum. Daha söyleyecek o kadar çok şeyim var ki... Yazdıklarımı okuyunca beni tam olarak yansıtmadığı gördüm. Ama yaklaşık olarak beni yansıtıyor. (Siyasi bir mesele değil bu. Normal bir yaşamdan şeyler yazdım.)

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben de oyleydim tamamen dejavu oldum bir an. Akılcı birisin ama bu durum seni yalnizlastirir kendi tecrübelerimden biliyorum. Hayat senin gibilerle daha güzel olacak ama az kişiyiz malesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...