Özgüvenim hiç yok dışarı bile çıkmıyorum 😔 ?

arkadaşlar 20 yasındayım bir kaç senedir felan özgüvenim gitti çirkinde değilim ama herşeyden kendimi çektim üniversite ye gitmek istemiyorum dışarı çok nadir çıkıyorum 😔 Magazaya girdiğimde bile bişey sormaya çekiniyorum birisine sorduruyorum. Herşeyi yapamam gibi hissediyorum kendime güvenmiyorum hiç nasıl düzelicem ben

1|1
15|13

En İyi Erkek Görüşü

• 0|0
    0|0
    • Yaa

• Biliyorum samimi olmadıgım birisiyle konusurken nadiren de olsa kekeleyebiliyorum veya kalbim çıkacak gibi atıyo yanlış bir cümle kurarmıyım diye sanırım ben bir psikoloğa gideyim kafanı ağrıtmıyım

• ben psikologum. kendine değer vermeden başkalarının sana değer vermesini bekleme.. önce değer ver kendine..

En İyi Kız Görüşü

• Bendede senin gibi cekiniklik var ama senin kadar degil bak yapmak istedigin birsey oldugunda yapabilirim de ve git bir magazada sorunu sor bu ne kadar de cesaret goster bak eminim ki sende bu oyunu seveceksin cesaretliyim de yapabilirim de herkes yapiyor de ve sende cesaret patlaması yap o zaman mutlu olursun hem guzel kizmissin kendine guven kaldir kafani dik bir sekilde yuru universite konusunda birsey diyemeyecegim bende gitmek istemiyorum insanlar cekilmiyor ama bu hayatta tek basina dimdik durabilirsin ben oyle yapiyorum sende yap.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir arkadaş çevresine gir ve onlarla birlikte kazan

0|0
    0|0
    • Lise 1 de arkadaş çevremde en çok konuşan bendim neredeyse lise 2 den sonra arkadas çevremde sönük kaldım baya fazla kafa yapım uymadı sonra da lise bitince arkadaslıklarda bitti zaten

• İşte sorun orada başlamış

• sosyal mecralarda takıl (internet değil) spor olur, çeşitli kurslar olur ilk etap evdekilerle iyi geçin muhabet kur sonra akbalar komşular sonrada herkesle

0|0
    0|0
  • Niye öylesin kardeşim yardımcı olayım. Sen fazla kaptırmışşsın yalnızlığa :D

0|0
    0|0
  • psikologdan yardım alsana kendine niye yasatıyosun bunları

0|0
    0|0
  • Arkadaslarin varmi?

0|0
    0|0
    • Var 3 tane birisi çalışıyo birisi işimiz düşünce bir araya geliyoruz diğeriyle de internetten konusuyoruz zaman geçsin can sıkıntısı başkada arkadasım yok

• Bul ozaman😂

• Kendine gel bunu bir tek sen düzeltebilirsin ve bence düzelmelisin bu yaşları bir daha bulamazsın!!

0|0
    0|0
  • Bizim yaklaşımımıza bağlı olarak başka insanlar ve dışımızdaki olaylar özgüvenimizi yükseltebilir ya da bitirebilir.

0|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitapları oku, spor yap, özgüven gelir, bide kaçarak kurtulamazsın üzerine gitmen gerek, ben korka korka 4 kıza çıkma teklif ettim

0|0
    0|0
  • Birileri ile muhabbet ederek

0|0
    0|0
  • Malesef bende böyleyim dış teli takmaya başladığımdan. Beri

0|0
    0|0
  • hayalini kuruduğum hayat canım yalnızlığım benim :D

0|0
    0|0
  • Bu ne ya
    Abi bir uzmana gidin burada neden soruyorsunuz

0|0
    0|0
    • Rahatsız olduysan zahmet edip yorum yazmasaydın keşke neyse sağol

• Sinirle yazmadım gerçekten anonim olunca öyle oluyo sonucta beni görmüyosun 😃

Kızlar Ne Diyor 14

• Öncelikle kendi tercihlerini kafanda oluşturmalısın. İnsanlarla iletişim kuramıyorsan bu soruna aynanın karşısında kendinle sesli konuşarak bu sorunu çözebilirsin. Hayatta her daim eğlenmeye bak kafana hiç bir şeyi takma. minik minik hedefler koymaya başla kendine ve o hedefleri sonuçlandır bu başarılı sonuçlar senin özgüvenini tazeleyecektir.

0|0
    0|0
  • Böyle olursan çok ezlirsin ayrıca senin bu durumunda olan bir çok insan var. İstersen burdan arkadaşta bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Benim sorunum bu kadar değil ama aynısını ilişkilerde yaşıyorum biriyle konuşup iş buluşmaya gelince kasılıyorum, ki beni gören fiziksel özelliğimim farkında olan birisi olmasına rağmen. Eğer bir çözümünü bulursan ben burdayım :/

0|0
    0|0
  • Psikologa git.

0|0
    0|0
  • Birsey olmaz gecer zamanla 😄

0|0
    0|0
  • Üstüne gideceksin. Ancak öyle düzelir.

0|0
    0|0
  • Zor ama başarırsın özellikle üniye gitmen seni çok değiştirir

0|0
    0|0
  • psikolog yardımı al büyük bir sıkıntı değil

0|0
    0|0
  • Ablam naptin sen ya olmazki amaa

0|0
    0|0
  • sebep ne ki böyle oldun

0|0
    0|0
    • Çok zayıfım zayıflıgım la ilgili bir sürü şeyler dile getirdiler sanırım biraz sebep bu 55 kiloydum Şu an 45 kiloyum boy 160 hani yemiyormusun sefil diye şaka kaldıran bir insanım ama bir zamanda sonra kırılıyor insan

• İyi bir tokat lazım. Bu yaşta bu ne böyle!

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun

• Bak acısız bir abla tokadı oldu :)) toparlan güzelim , açlıktan ölenle dolu dünya.

• Toparlanıcam inşallah tesekkür ettim ablam :):)

• Canım benim ama böyle hayatını zehir ettiğinin ve böyle yaşayamayacağını biliyorsun di mi?

0|0
    0|0
    • Biliyorum malesef

• O zaman hayatını zehir etmek yerine bir şeyler yapmaya başla mesela. Mutlaka üniversiteye git derim ben vazgeçme pes etme üniversiteye git eğer gerçekten sana iyi gelecekse bir psikologla konuş ama umutsuz olup pes etme yeter

• Allah Allah. Mutlaka bir olay olmuştur da böyle olmuşsundur.

0|0
    0|0
  • Bendede var o sorun

0|0
    0|0
Yükleniyor...