Neden Saygısızlık Diz Boyu?

kimse kimseye saygı duymuyor (içinde bende dahilim).
insanlar birbirini aşağılıyor.
saçma sapan sorularla bayıyorsunuz.( gitmek isteyen giderciler yorum hakkına sahip değildirler bir kaç güne gideceğim.)
düşüncenizin zıttını söyleyenlere hakaret küfür varoşluk sergiliyorsunuz ters bir durumda konuşup anlaşmak özür dilemek yerine üste çıkıp engelliyorsunuz.
haksızken çirkefliğinle haklıymış gibi görünmeye çalışıyorsunuz
vücudunuzu sergileyip hastalığım var mı diye soruyorsunuz.
tanışalımmı dediğinizde reddedince kezban ergen damgası vuruyorsunuz.
çocukluk olarak görün görmeyin ama gerçekten zoruma gidiyor sinirime dokunuyor biraz adabı muhaşeret olamazmı?

1|2
4|29

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sitede takılma amacım nedir bilmiyorum. Sitede yaptığım gözlemde toplumsal zekanın aşırı gerilediği, insanların özgürlüklerinin hiçe sayıldığı, düşüncelerin yargılandığı, insanların tercihlerinin suç olarak nitelendirildiği bir platform haline gelmiş.

Aslında burası Türkiye'nin özeti. Buraya kızmanıza gerek yok, sitede belli başlı insanların toplandığı yok, toplumun her kesiminden insan var burada. Burada yaptığınız gözlemi Türkiye'nin tamamına yayabiliriz. Yani buradan gidip, x bir yerde zaman geçirseniz karşınıza çıkacak insan karakteri yine aynı olacak.

Toplumun bu hale gelmesinde bir çok neden var. Bunları tartışmak burada çok su götütürür.

Sorulan soruların bir çoğu cehaleti gösteriyor insanlarımız okumuyorlar, kalitesiz vakit geçiriyorlar ve izledikleri öğrendikleri hayatın hiç bir alanında işlerine yaramayacak şeyler.

Gün boyu saçma sapan evlilik programlarını izleyip oradaki insanların rezilliği ile büyüyen insanlardan nasıl bir soru bekleyebiliriz ki?

İnsanalarımız hoşgörüyü ve özgürlüğün ne olduğunu unuttu. Aaa ayşe ile ahmet cinsellik yaşamış! Aaa ne kadar ayıp! Haram! Günah!

Tamam haklılar belki, islam inancına göre haram olabilir. Belki müslüman değil. Haydi müslüman diyelim, adam günahını bilerek yiyor. O insana yorum yapmak yerine, öneride bulunmak yerine savcı hakim olup yargılayıp ceza kesiyoruz.

Her neyse özet olarak diyeceğim şu, toplumun geldiği noktayı ks den analiz edebiliriz. Buraya kızıp yaşama küsmektense, güzellikleri görüp güzel kısımlarını alıp kötü kısımları görmezden gelmek lazım. Çünkü toplumun tanamı bu şekilde

1|0
    0|0
    • 3ay

güzel yazmışsın ellerine sağlık bence yazsana

• 3ay

rica ederim çok güzel olsun geceniz

• 3ay

Teşekkür ederim.😊

En İyi Kız Görüşü

• Tek sorun insan olamamak burada

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• 1|0
    0|0
  • bizim insanlarımızın geneli bu şekilde ama elden gelen bir şey yok. Basit bir örnek vermek gerekirse david copperfield geldi adam uçuyor sahnede ip bağlı he bende yaparım vs adamın gösterisini şovunu yadırgamalar küçümsemeler. Ulan adam uçsa gelip sana gösteri mi yapar denyo?
    İnsanlar sürekli birbirlerini aşağılamaya çalışarak kendi boş beyinlerinin bir işe yaradığını düşünmek için çabalamakta fakat bu süreçte kendilerinin boş beyinli olduklarını gösterdiklerinin farkında değiller..
    Aziz Nesin Bu ülkenin %60 aptal derken bence bu yapılanlarında farkında olarak söylemiş.. %40 lık kesime selam olsun..

1|0
    0|0
  • Önce kendini değiştirmekle başla sonra milleti değiştirmekle uğraş demişler...

Bir konudan dem vurmak için kendin o konuyu yapmaman lazım...

Evet insanlar saygısız bu da eğitimsizlik ve terbiye eksikliğinden kaynaklı..

2|0
    0|0
  • İnsanliktan nasibini almamış demeki bu sahıslar... sosyal medyada da hakketen inanılmaz bir taciz var bayanlara karşı gecenlerde ben kendim sahit oldum gelen mesajların hadi hesabi yok arkadaşlik istegi sapik sapık resim atanlarmı dersin gerçekten insan kendinden utanıyor bunları görünce. Yazıktır ayıptır sizinde. anneniz bacınız var yapmayın

1|0
    0|0
  • Bir düşünceye saygı duymak zorunda değil kimse. Ancak o düşüncenin sahibine saygı duyulmak zorunda. Dolayısıyla haklısın.

1|0
    0|0
    • 3ay

dolaylı yoldan tezin çelişki içinde yahu

• 3ay

Çelişki yok. Anlaman için örnek vereyim.

A kişisi süper güçleri olan antik bir tanrıya inanıyor. Benim bu düşünceyi komik, saçma bulma hakkım var. Komik ve saçma olan düşünceye saygı duymam. Ama bunun ancak zekası geri olan insanların inanabileceğini o kişiye söylemem doğru olmaz.

• 3ay

bu çok acımasızca

• sen yine kendi saygından ödün verme

1|0
    0|0
  • Seni üzen varsa nicklerini ver bana dostum

1|0
    0|0
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz

2|0
    0|0
  • Kimse kimseye saygı duymak zorunda değil

1|0
    1|0
    • 3ay

yanlış eğitim almışsın kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı duymak zorunda.

• 3ay

Kusura bakma ama senin ciddi şekilde kırılma sorunun var. Biraz güçlü olmayı dene.

• 3ay

herşeye direnince artık gücüm kalmadı. kendine iyi bak

• Bu yüzden o kişiye şarkı paylaşmaktan vazgeçtim. buradan ona by

Güzel anlatım.

1|0
    0|0
  • Buradan o kitleye seslenmek istiyorum hepiniz ölün.

1|1
    0|0
  • si et takmantabile değmez

1|0
    0|0
    • 3ay

değiyormuşki işte sinirleniyorum :(

• 3ay

sinirlenme senden değerlisi yok şu hayatta bir kez geliyoruz bu mk dünyasına canını sıkmana değmez 3 defa intihar ettim bir bok düzelmedi yani alışıyor insan rahatına bak s. et insanları insanın kendinden başka değerlisi yoktur emin ol bir boka değmiyor hiç bir şey umarım herşey seninle olsu dertleşmek istersende saygı çerçevesinde dertleşiriz mutluluklar seninle olsun iyi geceler

• aynn

1|0
    0|0
  • Ülkenin dört bir tarafı kibirli insanlarla dolu

1|0
    0|0
  • Bir yengece, doğru yürümesini asla öğretemezsiniz !! 😀😀😀

1|0
    0|0
  • Hah çok iyi oldu bunları söylediğin, gerçi bir yararı olmaz ama yine de çok iyi yaptın

1|0
    0|0
  • Hakısın grafiker hanım

1|0
    0|0
  • Duygulandım

1|0
    0|0
  • Ahlak ile edep herkeste bulunmaz.

1|0
    0|0
  • O yüzden koy poposuna giysin tekmeyi kim sana nasılsa sen de ona öyle ol yavrum

1|0
    0|0
  • Girdim ilim meclisine eyledim talep,
    Dediler o en geride, illa edep illa edep

1|0
    0|0
  • aynen herkes ego kasar olmuş kenilerini bir b*k sanıyolar :)

1|0
    1|0
  • Hmm...

1|0
    0|0
  • gitme kal be karanlığa bir mum yak

1|0
    0|0
  • Kendilere saygı duymayan insanlardan saygı bekleme

1|0
    0|0
    • 3ay

şey diyenler var saygı duyuyorum sana diyorum buyüzden hakaret etmeden güzel konuşalım diyorum bana saygı duymak zorunda değilin diyor. adamın kendine saygısı yokki.

• 3ay

Senin gibi bende sıkıldım ve terk ediyorum burayı. Hadi gidelim insanların birbirini sevdiği yerlere :)

• 3ay

nere var bulursan haber et

• burası Türkiye her şey olur

1|0
    0|0
  • Saygı duymuyorum şikayet etmeden kezo

1|0
    0|0
  • Ben kimseye yapmadım o dedigini

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biraz bendede vat maleseg😞

1|0
    0|0
    • 3ay

ilk defa içinde saygı geçen bir cümlede kız görüşü sen varya baş tacımsın.

• 3ay

Kendini kanıtlama çabası desem olabilir başkalarının fikrine katlanamıyoruz belkide hiç düşünmedim açıkçası 😐

• 3ay

bilmiyorum artık :(

• Haklı

1|0
    0|0
  • E varosluk derken sende baskalarini asagiliyorsun? kusura bakma ama bu saydiklarinla kompleksli hayatin sillesini yemis ciddi ayaklarina yatan "kezban"lardan bir farkin yok

0|0
    0|0
    • 3ay

ne diyorsun sen? ben ağzı bozuk mahalle karıları gibi konuşan insanlara varoş tabirini kullandım. bana kezban derken dur bidaha düşün ne ergenliğimi gördünde bukadar net konuşuyorsun? xaptal.

• 3ay

Birini asagilamak icin kenar mahalle agzina gerek yok biraz once seni asagilarken farketmedin sanirim :) suanda verdigin tum tepkilerin de bastirilmis cinsellikle ilgili olabilecegini de dusunuyorum ve sanirim bu konuda hakliyim

• 3ay

bastırılmış cinsellik? senin aklın yanlış yere kaymış. her b*ku oraya çekersen insanlar tarafından yanlış algılanabilirim. saygı çerçeven içinde konuş. ileriye gitme insan gibi konuş insan gibi cevap vereyim. bir terbiyesizliğine daha katlanamayacağım

Yükleniyor...