Neden Müslümanlar'ın bir çoğu bu iki Kuran ayetini göz ardı edip bize Müslüman olmak zorundaymışız gibi davranıyor?

''Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir." (Bakara, 2/256)

''Sizin dininiz size, benim dinim bana.'' (Kafirun, 109/6)

2|2
6|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Haklısın.

1|1
    0|0
  • Bu ayetler islamın güçsüz olduğu döneme aitdir , İndiriliş sırasına göre bakarsan ayetlere güçsüz dönemlerinde hoşgörü sonra öldürme var :)

2|2
    2|0
  • zorlayanları bende anlamıyorum belki bvir defa nasihat verirsin felan ama birisine bunun için baskı yapılmaz

0|2
    0|0
  • Evet haklısın bazı müslümanlar öyle yapıyor. Müslümanım, dinime küfretmediği bana dinimden ötürü de küfretmediği sürece bir ateistle din bile konuşmam.

0|1
    1|1
  • Gerçekten Müslümanlığı anlamadan fikir yürüten kişilerdir. Hem neden zorlansin ki?

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Zorlama kelimesini yanlis yorumluyorsun bence, musluman olup digru yolda Allah yolunda kurallarinda ilerlersen "cennet" le mujdelenirsin, aksi taktirde cehennemde "yanacaksin"...

0|2
    0|1
  • Dinde zorlama yoktur doğru sapkınlıkla doğru yola gitmek insanoğlunun elindedir ayette de söylediği gibi dinimizi seçmekte özgürüz ama kim Yüce Allaha inanırsa onun yolundan giderse mülkafatını Allah katında görecektir. Benim kuran-ı kerim ayetlerini kafama göre sorgulamak haddim değil ama kafirun suresinden anladığım şudur:Siz hangi dine inanıyorsanız o din sizedir ben hangi dine inanıyorsam o dinde bana aittir ama doğru yol Allahın yoludur

0|1
    0|1
  • Tebliğde farz, öteki dünyada bana söylemediler deyip kurtulama diye tebliğ ediyorlar işte. İmanın nurundan faydalan diye koşturan merhametli insanlar var.

1|1
    0|0
  • Şu da var: " İçinizden, insanları hayra çağıracak, iyiliği emredip kötülükten alıkoyacak bir topluluk bulunsun..." (Âl-i İmran, 3/104)
    Bu zorlama sayılmaz tabii. bazıları haddi aşıyorlar.

2|1
    0|0
  • isteyen istediği dinde olur da sonunu da bilmesi lazım ama

2|1
    0|1
  • Haklısın

0|1
    0|0
Yükleniyor...