"ateist müslüman oldu" tarzi videoların gerçek olduğunu düşünüyor musunuz?

Youtube da "ateisti müslüman yaptık" tarzi videolar var. Bu videoların gerçek olduğunu düşünüyor musunuz bir insanı inandığı şeyden 30 dk (hatta daha az) zamanda vazgecirebilmek mümkün mü?

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• Ya o videodakiler çakma atesit arkadaşından ordn burdan görüyor ben ateistim deyip çıkıyor sonra biri çıkıp diyor her sanatın bir sanatkarı vardır doğrumu evet peki bu doğanın bir sanatkarı varmıdır evet işte o Allah anaa harbi doğru söylüyo eşhadu enlaa ilahe illah oldum demi abi muslumannoldum yuppiii hadi top oynayalım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Hayır düşünmüyorum genelde doğruluğu şahibeli videolar

1|1
    0|0
  • ateist bir insan müslüman olmuşsa.. o insan ateist değildir. o insan deist olabilir.
    Ateist bir insan sadece din değil. mistik bütün kavramların varlığının bir yalan olduğuna ikna olmuş bir bireydir. Yani allah cin şeytan peri ruh vs.. bunların olmadığına inanan birisi 30 dk içinde dönüp müslüman oluyorsa o insan deist bile değildir :) Müslümandır.. Veya sırf propaganda videosudur.

1|0
    0|0
  • Deist kuranı okuduktan sonra ölümden sonra yok olma korkusuyla müslüman olabilir ama ateist adam dini ve tanrıyı sorgulayacak cesareti yakalayıp gerçekleri görmüştür, hiç bir ateist yeniden dine dönemez çünkü artık gerçekleri görmüş ve anlamıştır.

0|2
    1|1
  • 1|3
    0|0
  • Kısmen gerceklik olabilir. Gercek ve oturmuş bir ateisti yolundan hz muhammed gelse çeviremez.

1|0
    0|0
  • Hikaye

1|0
    0|0
  • Bence yalan dolan.

1|1
    0|0
  • "Müslüman ateist oldu " diye bir video var ise inanırım fakat "Ateist müslüman oldu" ismindeki videoya inanmam doğru da değildir zaten

1|0
    0|0
  • hayır değil

1|0
    0|0
  • gerçegide vardır gerçek olmayanıda vardır hayat bu bir vardır bir yoktur işte :D

0|0
    0|0
  • Ayarlanmış yalanlar :P

1|0
    0|0
  • Cahil değilsen evet bir şeye körü körüne bağlı isen aptalsındır sorgulayıcı olacaksın sonuçta adam kanıtla konuşuyor senin inandığın şeyi çürütüyor sen hala ısrarla 2+2=5 dersen laf anlatmaz zaten
    O soruları soran adamlar sorgulayıcı oldukları için inanıyorlar karşı tarafa

0|0
    0|0
    • O ispat diye öne sürdükleri şeyler o kadar saçma ki insanın bu ispatlarla müslüman olması komik:D

• Sen algılayamıyorsan normaldir böyle konuşman komiksin :)

• Senin gibi:)

• İnsanın dini kendinedir sadece yanlış yoldan çevirmek isteyebilirsiniz sevdiklerinizi istemezse zaten zorlayamayız, İslam hoşgörü dinidir böyle davranmayanlar hem yobaz hem de gerçek müslüman değilleridir

0|0
    0|0
  • Dr. Zakir videoları izle görüceksin. kendince haklı çıkan her ateist karşısında dini konuda pasif birileri ile tartışmıştır.

0|0
    0|0
  • O tarz videoları izlemem

0|0
    0|0
  • neden olmasın ben dün bir dost meclisinde buludum siyasi görüşüm değişti diyebilirim konuşulanlardan dolayı.

0|0
    0|0
  • Inanmadigi seyden demek istedin galiba. Neyse konuya geceyim ilk olarak gercek degiller ikinci olarak mantikli yaklasirsan 5 dakikada bile bir insan fikrini degistirebilir.

0|0
    0|0
    • Fikir değiştirebilir ama ateizmi benimsemiş birinin bir kaç cümleyle hemen yolundan döneceğini sanmıyorum böyle bir şeyin olması için karşısındakinin hiç duyulmamış kanıtlar sunması gerekiyor. cunku ateist olan adam da durduk yere olmadı ki araştırdı okudu bir süreçten geçti kolay mı öyle. Karşısındakinin söyledikleri mantıklı da olsa hemen vazgeçilip videonun sonunda eshedu enle... Diye müslüman olmasi saçma.

• Turkiyede okuyupta ateist olan ve okuyupta musluman olan insan orani ayni. Malesef insanlarimiz okumdan birseylere inaniyor veya inanmiyor. Bu yuzden fikirlerinin degisken olmasida kolay oluyor.

• bazıları gerçek. sonuçta bilim bile, tarihi bir bulgu ile değişebiliyorken bir insanın inancı çabucak değişebilir.

0|0
    0|0
  • Sahip olduğu bilgiye, tecrübeye ve olgunluğa bağlı.

0|0
    0|0
  • Zaten oraya gelen insan bişeyler araştırıyodur sorguluyodur.
    Aklındaki sorulara da mantıklı cevaplar alırsa 30dkk bile yeterli benxe

0|0
    0|0
  • Kardeşim ben sana yardımcı olurum inandıgını inkar eden sana bilgi veremez

0|0
    0|0
    • Yardımcı olunacak durumda değilim yardım da aramıyorum ama ilgin için teşekkürler

• varlıktan varlık olurşur yokluktan yokluk oluşmaz bunu unutma varlık varki varlık oluşur yokluktan hiçbirşey oluşmaz varlıgın maddenın kendı kendıne oluşması evrendendir ne yazıkkı cahillerle tartışıyorsun gel benımle tartış sana herşeyi açıklıyım canım kardeşim :d

• bir susun artık be

• aklı Allaha inanıyor ama bedeni bilinmeyene
    bu yüzden kolay dönmesi

0|0
    0|1
  • Allah'ın sizi cehenneme atmayacağı ne malum? Bunun garantisini kimse veremez mesela.

0|0
    0|0
    • Ne alaka?

• Ben müslüman değilim:D

• İnançsız insanla neyi tartışayım ortada inandığın bisey yok ki.

Kızlar Ne Diyor 14

• Hayir hahahah

1|1
    0|0
  • Bence yalan

1|1
    0|0
  • Ateist zekidir tukurdugunu yalamaz

1|2
    0|0
  • Sanmam

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Hikaye , çoğu ateistim müslüman oldum diyenler daha ateizmin ne olduğunu, fikirlerini vs... söyleyemiyor bile ve hemen anlaşılıyor.

0|2
    0|0
  • Yalan

1|0
    0|0
  • Ya birini 30 dk'da ateist yapmakta mümkün değil diye düşünüyorum o yüzden biraz saçma geliyor ama istisnalar kaideyi bozmaz vardır illa birkaç tane.

0|0
    0|0
    • Mümkün değil tabiiki ama ben hiç " müslüman ateist oldu " tarzi video izlemedim

• Bende izlemedim zaten sadece olaya iki taraftan da bakarak yorumladım. Zaten müslüman bir ülkede birini dinden çıkardık diye paylaşımın alacağı tepkiden yapılmaz ama diğer türlüsü insanların hoşuna gidiyor işte.

• Evet maalesef

• Gerçekse bile milyonda bir olan durumu büyük bir şey gibi sunuyorlar. Müslüman ailede doğup ateist olanların sayısıyla kıyaslanamaz bile onlar.

0|2
    0|0
  • Her sey olabilir
    Guvenemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet belki koyu ateist değildir dönmüştür olabilir.

0|0
    0|0
  • Atayım istersen adamlar o kadar mantıklı konuşuyorki müslüman olmamak elde değil hatta bu videolardan 2 3 ay veya 1 yıl sonra tekrar buluşup hayatın nasıl oldu tarzı videolarda var

0|0
    0|2
    • Atayım mı:D ben bu soruyu sorduğumda göre dinlemiştim demektir değil mi

• Hep böyle biliyor musun yanlışı doğruyu araştırmadan atılırlar ve senin gibi oltaya gelip random yaparlar😄😄

• Sen baya biliyormuşsun yanlışı doğruyu. Daha neyi savunduğunu bilmiyorsun

• Hayır

0|0
    0|0
  • inanıyorum ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...