Yapılan büyük cesaret girişimi doğru sonuçlandı mı?

merhabalar arkadaşlar , ben annem ve ailesiyle birlikte yaşıyorum. Babamın kim olduğunu biliyorum, onunla ara sırada olsa nefret dolu bir şekilde görüşüyorum. Ama o beni , ikizimi, annemi çok fazla yarı yolda bıraktı, yıllarca görüşmediğimiz oldu.17 yaşında üniversite sınavına girdim. Üniversite sınavından 290 puan aldım. Annem öncelikle yaşadığımız şehirdeki üniversiteyi seçmemi istedi ama ben istemiyordum. Ben şehir dışında okumak istiyordum. Ama annem her defasında paramız yok diyordu. Özel burs aradık ama olmadı. Sonra babam KIBRIS diye tutturdu. Özel okulda okutacaktı bizi. Ama ben ona güvenmiyordum. Çünkü bizi de lise de o okutacaktı ve bizi yarı yolda bıraktı ve kolejin parasını maalesef biz zorluklarla verdik. Bende ona güvenmiyorum tabi. Sonra ben şehir dışını yazdım ve ösym nin kapanmasına son 10 dk bana zorla KIBRIS yazdıracaklardı. Eğer yazmazsam ya kıbrıs da okuyup o adama güvenecektim ya da bulunduğum ildeki üniversiteye gidecektim. Ama bulunduğum ildeki üniversitede o kadar iyi değil. Bende ani bir kararla ailemden gizli bir şekilde Kıbrıs değil bulunduğum ili yazdım. Ama onlr benim kıbrıs yazdığımı düşünyorlardı. Sonra ben bunu aileme açıkladım. Duyduklarında çok kızdılar. Benim deli olduğumu düşündüler adeta. Hatta annem o kadar kızdı ki beni buradaki üniversiteye bile göndermeyeceğini söylüyordu. Ama bilmiyorum annem ne yapacak. Aslında buradaki üniversiteye gitsem ilk sene not ortalamamı yüksek tutup yatay geçiş yapabilirim. Ama kardeşim KIBRIS ı yazdı. Hem de ODTÜ nün kampüsü olan. Ama ben gurur yaptım ve o pisliğin istediği şeyi yapmadım. Biliyorum o okula gitseydim geleceğim garanti olabilirdi ama o pislik bizi yeniden yeniden yeniden yarı yolda bırakbilirdi. Kardeşim kıbrıs a gidecek ben ise bulunduğum şehirdeki orta halli üniversiteye hatta ona da gidemeyebilirim bile. Evde de kalabilirim. Bilmiyorum ne ypıcamm. Peki sizin bu yaptıklarıma karşılık yorumlarınız neler?

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Doğru sonuçlanmış gibi.

0|0
    0|0
    • aslında daha değil bana ceza olarak üniversiteye bile göndermeyebilirler

Kızlar Ne Diyor 1

• İyi yapmışsın canm kafan rahat olur okumana bak

0|0
    0|0
    • şu an da ikizim ile beni karşılaştırmaya başladılar bak ikizin kıbrıs a gidecek mühendis olacak odtü mezunu olacak diye sen ise babana gurur yaptın onu affetmedin ve kendi dik başlılığınla buradaki üniversiteye gideceksin diye

• Kesinlikle canm

• teşekkürler

Yükleniyor...