Türkiye'de bakıcı tutmak neden bu kadar abartılıyor?

Kadın çalışıyorsa bakıcı tutmak zorunda kalabiliyor ve herkes buna tepki gösteriyor. Ev hanımı olunca her dakika bebekle ilgileniyormuş gibi bir düşünce oluşuyor. Benim annem ev hanımıydı bana hiçbir artı olarak katkısı olmadı. Annesi çalışan çocuklarla aynı yetiştim. Hani anne çocuğu çok iyi yetiştirir malum bütün gün evde teorisinin gerçek olmadığını düşünüyorum.

türkiyede bakıcı tutmak neden abartılıyor?

0|0
8|15

En İyi Kız Görüşü

• Türk kadınına değer mi veriliyor ki? Çalışsan bile afedersin eşek gibi ev temizliğini de yapmak zorundasın, yemek yapmayı bilmiyorsan beceriksiz işe yaramazsın. Kariyer sahibi olmanın önemi yok evde oturup temizlik yapınca mükemmel bir insan ve kadın olursun 😂 😂 😂 ya bizim Türk İnsanları niye böyle ben de bilmiyorum 😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Valla bazi anneler var bakicinin yarisibkadar bakamio etrafa cok kulak asma kendi bildigini yap sen

1|0
    0|0
  • Abartılacak bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Keşke insanların kimyası bozulmasaydı. Artık ne eski anneler var ne eski babalar. Bakıcılara da güven olmuyor

0|0
    1|0
  • Bana bakıcı arıyorum.
    Güzel olsun.

0|0
    2|1
  • Bakıcı tutan kadının maaşına bağlı..
    Asgari ücretle tezgahtarlık yapıp çocuğuna bakıcı tutuyorsa o kadında ya beyin yoktur, ya da sürekli kendini evden dışarıya atmak isteyen hasta ruhlu biridir..

0|1
    0|0
    • onu kimsenin yapacağını sanmıyorum bakıcılar asgari ücret istiyor zaten :)

• 3400 maaşım

• O zaman sen çok rahat bakıcı tutabilirsin, buna sonuna kadar hakkın var..
      Ama asgari ücretle çalıtığı halde, veya hiç çalışmadığı halde bakıcı tutanları hoş görme bence..
      Çünkü onlar cidden geleceği düşünmeyen sorumsuz insanlar..
      Sen bu maaşı alabildiğine göre geleceğin için çalışıp çabalamışsın..
      Onlar ise hem doğru düzgün bir meslek edinmemiş, hem de halen kıçlarının rahatını düşünüyorlar..
      Aranızda ciddi bir fark var yani..

• Çocuklarımı dadısı büyütüyor.

1|0
    0|0
  • Bakici mantikli.

1|0
    0|0
  • Anneler gibi olamaz asla, annelik sadece yedirip içirmek değildir. Çocuğun benimseyeceği hayat biçimini de etkiler anne.

0|0
    0|0
    • Günde 8 9 saat çalıştı diye sevgi vermeyecek öyle mi. Benim annem 24 saat yanımdaydı yaptığı tek şey dedikodu ve tv izlemekti

• sürekli çocuğunun yanında olmaları çok sevgi verecekleri anlamına gelmiyor

• Sevgi herşey değildir, eğitim, öz güven ve ahlaki duruş için gereklidir. Elbette sevgi de önemli.

• paran var sa tutt seni tutan yok

0|0
    1|0
  • abartılı değil bence ama şöyle bir tez var kafa yapımızda toplum olarak ne oldu bir ay çalıştın gittin onuda bakıcıya verdin en azından sen baksaydın paran cepte kalır derler oysaki sen istihdam yapıyorsun onun farkında değiller

0|0
    0|0
  • Bir kaç kişi bakıcı p*rnosu izlediği için milletin aklı gidiyor

0|0
    0|0
  • bakıcı tutmak değil abartılan annelik o yüzden bakıcı tutmaya tepki var ;)

0|0
    1|0
    • Saçma

• valla ben okula göndermeyi düşünmüyorum aslında ama öyle öğretmene güven meselesi değil araştırmadan herkese emanet etmem zaten sadece ülkede olmayan eğitim sistemine maruz kalmasını istemediğimden

• :D haha gönderme bakalım zorunlu eğitim diye bişeyi duymadın sanırım. Polis gelip çocuğunu elinden alınca görüşürüz

• Yok öyle birşey geçrekten bizim ülke tamamen boş düşüncelere sahip, benim bakıcım vardı hala görüşürüm çokta iyi birisi ve iyi bir bebek yetiştirmenin anne olmakla alakası yok.

0|0
    0|0
  • Nerde abartılıyor ki hiç karsilasmadim

0|0
    0|0
  • anne var anne var. kimi emzirmiyor bile. çocuğu sepetleyecek yer arıyor.. kimi bir dakika bile boş bırakmıyor.

0|0
    0|0
    • Bence bu kişilikle alakalı. Çalışmak veya çalışmamakla değil...

• tanıyorum dedim nesini araştırıyım. :)

• yanlış tanımış olabilirsin belki yalan söylüyor olabilirsin

Kızlar Ne Diyor 7

• Katılıyorum günümüzde çoğu bayan çalışıyor ve elbet bakıcı gerekli.
    Kim demiş annesi çocuğa bakmalı daha iyi yetişir diye? Hatta çalışan annem olsa daha iyi örnekti. Koca baskısıyla ezilen pasif bir anne yerine çalışan güçlü bir anne daha iyi bir örnektir. 👍

2|0
    0|0
  • Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Ben tutarım. Evime de yardımcı çağırırım mutlaka. Çalışıp bir yandan ev işi, çocuk, eşim beni tüketir

2|0
    0|0
  • Yerleşmiş bir yargı var. Çocuğa annesi bakar diye.

1|0
    0|0
    • Çocuğa anne bakar baba sadece köşeden para uzatır. Nefret ederim bu düşünceden

• Kesinlikle. Bakıcı yine baksın ama onu buyutecek olan sonuçta anne

• Senin çevremdekiler abartıyordur şahsen benim çevremde böyle düşünenler yok.

0|0
    0|0
  • Bakıcılara güvenilmez internette onca video gördük içim parçalandı bir çocuğa anneden daha yakın annanne veya babanedir ama bir başkası bana gorede ters onun dışında lükse giriyor toplum gözünde 😊

0|0
    1|0
    • Öz çocuğunu suda boğan, bıçaklayan annelerde var

• Demek istediğim bakıcı diye ön yargılı yaklaşma. Zaten bu işler tanıdık yolu ile olabiliyor. Eskiden akrabana bakıcılık yapan birini tutabilirsin ya da şirketle çalışabilirsin güvenilir oluyorlar. ya da eve kamera sistemi kurabilirsin çok fazla seçenek var

• O kadın anne şefkatini veremez ama calisiyorsan ve başka emanet edeceğin kimsen yoksa başka da şık kalmiyor

• Anne sevgisi diye bisey var sana artisi yok gibi gelebilir ama anneni sadece aksam eve gelip yemek yaparken gorsen boyle dusunmezdin

0|0
    1|0
    • Benim annem sabahtan akşama kadar televizyon izlerdi. O kadar çok sevgi gösterisi görmedim

• Evde olmasi bile bisey ifade eder diyorum yni seyleri anlatmana gerek yok annene bir kinin varsa da benden çıkarma

• Annesi çalışan arkadaşlarım var. Karşılaştırma yapıyorum ve fark göremiyorum. Kimseye kinim yok. Sadece açıkladım

• saçma bir durum

0|0
    0|0
Yükleniyor...