Pişmanlık duyguları nasıl yok edilebilir?

Pişmanlık duyguları nasıl yok edilebilir?
Pişmanlık duyguları nasıl yok edilebilir?Ben çok kötü bir şey yaptım ve aşırı derece de pişmanım, eski sevgilimin en yakın arkadaşı ile bir kahve içmek için onlarda buluştuk. Sonra aramızda bir şeyler yaşandı, o an her şey iyidi ama sonrasında ne olursa olsun yapmamalıydım bunu. Şimdide çok pişmanım, nasıl bu pişmanlığı yok edecem. :(

#SerseriSorular

Güncellemeler:
Ne deseniz haklısınız. :(

0|0
18|12

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar sürekli hatalar yaparlar. Çünkü hata yapma potansiyeline sahip doğmuşuz. Bunu bize veren yaratanın kendisidir. Evet emir ve yasakları var. Yaptıklarımızdan sırf bunun için pişmanlık duyuyoruz. Amaaaaa. Biz iyilik yaptığımızda nasıl Allahın başına kalkmıyor, Allahım iyilik yaptım bak karşılığında bunu ver demiyorsak. Allahta biziz pişmanlıklarımızı başımıza kalkmayacaktır. Çünkü yüce gönüllü o.
    Ben bu zamana kadar çok pişmanlık duyacağım şeyler yaptım. Kendimden nefret ediyorum. Yastıga başımı rahat koyamıyorum. Gerçekten. Geceleri uyuyamıyorum. Sabaha kadar dört dönüp duruyorum. Kendimi hiç birşeye hiç kimseye layık görmüyorum.
    Ağlıyorum hep. Pişmanlıklarım günahlarım için. Allah benim belamı versin dediğim çok zaman oldu. Ama birisi bana dedi ki. 30 temmuz doğum günün. Yani benim doğum günüm. O gün senin için çift anlamlı olsun. Sıfırdan başla. Yeniden doğ. Eskiler çocukluk say. Günahın yokmuş gibi. Sıfırdan ama temiz bir hayat. Pişmanlığın olmadığı aklın başına alındığı. Ben sana kollarımı açtım hep yanındayım dedi.
    İnsanlar hep hata yaparlar. Önemli olan bundan pişmanlık duyması. Ve bir daha yapmaması. Sen kendini affetmezsen kimse affetmez. Ömrün boyunca yatağında dört dönüp durursun. Pişmanlıklarla ömür geçmez. Günahın boyutunda bir iyilik yap. Sonra yatmadan önce kendi içinle hesaplaş. Ben kendimi affetim de. Bol bolda dua et bu arada ki Allah ta affetsin. 😊 sonra iyilik güzelliklerlr dolu bir hayata adım at. Günaha iten herkesi unut. Yoket. Sil.
    Çünkü onlar varken asla unutamazsın. Sadece anlattıgın adına konuşmuyorum. tüm pişmanlıkların adına.
    Haaa bu arada. S*refsizler ölsünler Çok kötüsün aptalsın falan diyen insanlar. Asıl siz iğrençsiniz. İnsanlar hata yaptıklarında ve pişmanlık duyduklarında. Biz elimizi uzatıp yardım etmezsek. Affetmeyi bilmezsek. O kişi nasıl çıkar karanlıktan aydınlığa? Çözüm üreteceğinize laf atıyorsunuz. İğrençsiniz. İnsanlardan iğreniyorum. Nerden laf atsam çabasındalar. Kimse bir b*k yapmıyor. Lanet olsun size

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Edilemez

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ya bir öte de ölün ya geberin nefes almayin daha fazla kirlenmesin duygular daha fazla nefret edilesi olmasin insanlar daha fazla sarsilamasim insanliga olan guven.. pismanlik degil bu pisman degilsin seni tereddyte brakan sevistigin kadinin eski sevgilinin arkadasi olmasi ve Şu an beklenti icinde olmasi. Niyetiniz sevismek olmasa evde bulusup icmezsiniz kahveyi. Her yer kahve dukkani her yerde kahve icilebilir neden ev de cunku evde sevismek fikri var.. geberemiyorsaniz da seri uretime son verin uremesin soyunuz

1|1
    0|0
  • Pişmanlığın hep içinde olur ama zamanla ya yok sayarsın ya da başka şeylere pişman olup eski pişmanlıklarını unutursun.

0|1
    0|0
  • Eee bir zahmet için cizz etsin az vicdanın varsa? sen hadi arzuna yenik düştün ya o olmaz olasıca arkadaş nasıl bir mideye sahip merak ediyorm..

1|1
    0|0
  • Şerefsizler ölsün ya

0|1
    0|0
  • Kızdan ayrıl bir önce. Ama sebebini söyleme eğer seni seviyorsa, yıkılır. Erkeklere olan bütün güvenini sararsın, bidaha kimseye kolay kolay güvenemez. İki kızı da her yerden engelle drğiştirebiliyorsan numaranı değiştir. Sonra da iyi düşün. Sonuçta dünya da birini aldatan ilk kişi sen değilsin. Suçu kızın üzerine at. Bende gözü varmış de. Kendini bu kadar suçlama herkes hata yapar. Önemli olan bunu tekrarlamaman.

0|1
    0|0
  • Yaptığın hataların arkasında dur kaçma eğer Kaçar san hiç bir zamn yuzleşemssin kendinle eğer kendini affettirmen GEREKEN BIR Warsa bunu yap en azindan pişman olduğunu bilmeli

0|1
    0|0
  • Zamanla yenebilirsin bu duyguyu ancak, veya kız arkadaşının kalbini kırdıysan gönlünü alarak (tekrar ilişkiniz olmaması şartıyla), yaptığın yanlış çünkü.😐

0|1
    0|0
  • Edemezsin..

0|1
    0|0
  • Ya sen Aptalın tekisin ciddiyim eski sevgiline acıdım senle sevgili olmasına

0|1
    0|0
  • Yok edilemez unutmak zorundasin

0|1
    0|0
  • Bırak ders olsun sana. Olan olmuş nasılsa.

0|1
    0|0
  • Yapacak bisi yok olan olmus

0|1
    0|0
  • Onlardan uzak dur arkadaş çevresinden falan. Zamanla azalır

0|1
    0|0
  • Vicdanın varsa yokedemezsin.

0|1
    0|0
  • Başka kız kalmadı değil mi? O kızla birlikteykende bu düşünceniz varmış ki icraata koymuşsunuz ayrılınca ne diyimki size.

0|1
    0|0
  • Tovbe etceksin ve bir daha bu konihu dusnup dusnup aklıma getirmeyeceksin. Kuran da da diyor tovbe etc en sonra Allaha birakcan. cahliye insanlar her hatasında bunalır hayata küser. ama inanç sahibi kişler hatalardan ders alıp Tovbe edip pişmanlığını dile getirip Allaha daha yakın olmanın verdiği huzuru yaşar. sende bu hatanı düşünüp durma. Böylece hem imanın gereğini yap hem hzuurlu ol. yoksa hatalarda oldum bittim yapıp hayata küsmek dini açıdan hos karşılanmaz. elbette pişman oldun ama onu tovbe ile Dua ile af dile.

0|1
    0|0
  • 😑 çok kötu bir durum Allah kimsenin başına senin gibi birisi vermesin. Üzüldüm kıza ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• olan olmuş kafana takma

0|1
    0|0
  • İnsan nefsine hakim olamiyor bazen

0|1
    0|0
  • Pişmanlıkta her duygu gibi doğal bir duygudur ve zamanla geçicidir. Biraz sabırlı olmalısınız.

0|1
    0|0
  • Kabulleneceksin ve yoluna bakacaksın olan olmuş geri dönüşü yok :(

0|1
    0|0
  • Ben edemiyorum hep benle geliyor
    bazen kafayı sıfırlamak yani hafızayı diyorum ama olmuyor
    pişmanlıkmı vijdan azabımı bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Pişman olma kimse mükemmel değildir. Zaten eski sevgilinmiş kimbilir o neler yapmıştır. Bence devam et

0|1
    0|0
  • Pişmanlık duyabilecek kadar vicdan sahibi olmam iyi birşey, ya pişmanlık duymayacak kadar vicdansız olsaydın o daha kötüydü,

0|1
    0|0
  • Valla bende yaptim ilkten zor oluyor ama sonra uzaklas o insandan unutuyorsun

0|1
    0|0
  • Umursama ne olmuş yani eski sevgilin sonçta pişmanlık için umursamayacaksn bence

0|1
    0|0
  • Cokta kotu degil salla

0|1
    0|0
  • Nesi yanlış.

0|1
    0|0
Yükleniyor...