Din adına uydurulan yalanlar icin ne düsünüyorsunuz?

Carsaf sarık takke cubbe arap fistanı sakal bunlar gercekten dinmi?/ islam kurandaysa bunlar kuranda yok bizi baglamaz bunlar ismalı yozlaştırmiyormu? Din adina iftira degilmi?

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Soyledigin malzemeler eskiden cok yaygin oldugu icin giyer ya da takarlardi o zamanin modasi oymus simdi bazı cahiller o eski zamanda boyle giyilmesi lazim yoksa gunah diyorlar halbuki o zamanlar giyim kusamina onem verilmezdi simdi moda degisti yani illa onlari giymessen gunah filan degil sadece bir dedikodu falan

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın dostum, Emeviler'in ve Abbasiler'in halifelik zamanında birçok Arap kültürü ve geleneği dinin içine lanse edilmiştir hatta öyle bir hal almıştır, hatta adını hatırlamadığım bir sahabe "tek namaz değişmedi onu da bir garip yaptılar" demiştir. Namazın bile 4 hak mezhep içinde ufak da olsa farklılıklar içinde kılındığını düşünürsek maalesef ki bazı konularda müdahale olduğu gerçektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• tabiki ben en çok kullananlardan nefret ediyorum

2|4
    1|0
    • 3ay

Kuranda carsaf yok ama tesettur var kapanma sekli farklı

• 3ay

onu da modaya dönüştürdüler ne yazık ki kim dindar kim dinci ayrımı yapmak zor.

• 3ay

Aynen aynen katiliyorum agzindan bal akiyor

• Haddini bil.

3|2
    0|3
    • 3ay

Haddi bilmek ile ne alakası var? Dine laf etmiyor ki, Emeviler ve Abbasiler sayesinde Arap geleneklerinin dine lanse edilmesine haklı olarak laf söylüyor.

• 3ay

@mırnav_kedi kuranı okumamışlara anlatamasın

• Kuran da cilbab kelimesi geçer. Cilbab kelimesini mufessirlerimiz şöyle izah etmişlerdir.
    Cilbab, hımarın [tülbentin] üstüne örtülen ve göğse kadar inerek gömleğin ceybini [yakasını] boynu örten baş örtüsü. (Ebüssüud tefsiri)

Cilbab, tek parça örtü. (Celaleyn)
    Cilbab, göğse kadar inen baş örtüsü. (Ruh-ul-beyan)
    Cilbab, milhafedir. (Beydavi)
    Cilbab, hımardan büyük örtü veya vücudunu örten dış elbise. (Kurtubi)
    Cilbab, bedeni baştan aşağı örten çarşaf, ferace, çar gibi dış giysi. (Elmalılı)

Arapların giydiği çarşaf çok daha farklı baştan giyilen tek parça biçimidir. Türkiye de kullanılan çarşaf bel hizasında lastikli olan ve önü dikissiz arkası dikişli kiyafettir.

0|1
    0|1
    • 3ay

Cilbab dıs elbisesidir ahzap 59 oku bakimm

• 3ay

birdaha bunu söyleme coluk cocuk muhabbeti yapma fikir alış verişi var

• 3ay

Fikirlerime hurafe diyerek kendi çocukluğunu belli ettin katilmiyosan tamam de bitir !

• Çarşaf, şalvar vs. Bunları giymek farz değil ama takvaya daha uygun olabilir. Bir bayan çarşaf giymek zorunda değil, dışarı çıkarken üzerlerine bir dış kıyafet giymeleri gerekir. Bu pardesü de olabilir çarşaf da olabilir ferace de olabilir. Önemli olan vücut hatlarını belli etmicek. İçini göstermicek baştan ayağa seni örtecek. Tabi dikkat çekmeyen bir renk de olması lazım.
    Sakal sünnet. Başı kapatmak (takke) sünnet. Hatta erkekler için başı açık gezmek mekruh diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.
    Ve hayatımızı hem kurana hem sünnetlere uyarak şekillendirmemiz gerekir.
    Zira peygamber efendimiz bize örnek ve yol gösterici olarak gönderilmiştir.

0|1
    0|1
    • 3ay

Kuran muhammed arkadasiniz diyor oda insan diyor allahın sevgili kuluda degil :)

• 3ay

kuran kadar saglam oldunu nerden bılıyorsun?
      isa müslümanmı degılmı oınu söyle

• 3ay

hadisleri kabul etmıyorum şekerim iyi geceler

• SONUNA KADAR ÖN YARGISIZ OKUR MUSUN LÜTFEN (ALINTI)
    '''''''''''HAŞR 7. AYET'''''''''''''
    “Peygamber size ne verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa ondan da sakının. Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı çetindir.” (Haşr, 59/7)

''''''''''''''ALİ İMRAN 31. AYET''''''''''''
    (Resûlüm! ) De ki: Eğer ALLAH'ı seviyorsanız bana uyunuz ki ALLAH da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. ALLAH son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir.
    -Yani kişi sevdiğine benzemeli, nasıl bir artist veya futbolcuya benziyor şimdi gençler, bizde kainatın sultanına benzemeli onun gibi giyinmeli, onun gibi yürümeli, onun gibi konuşmalı onun ahlakı ile ahlaklanmalı, onun reklamcılığını ve onun 1430 yıldır değişmeyen güzel modasını takip etmeliyiz

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok güzel tebrik ederim kardeşim hemen cevaplıyorum seri cevap ver okudugunda haşr 7 de ne verdiyse onu alın derken buhari müslim tirmizi ebudavud hadis fıkıh kitaları haram helal demıyor
      haşr 7 Ç: Allah'ın fethedilen ülkeler halkından peygamberine verdiği ganimetler, Allah, Peygamber, yakınları, yetimler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Bu taksim, malların içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir devlet olmaması içindir. Peygamber size ne verdiyse onu alınız, size ne yasakladıysa ondan da sakınınız. Allah'a saygılı olunuz, çünkü Allah'ın azabı çetindir.

• 3ay

Kulluğumuz sadece Allah'a dır haşa peygamberimizi sadece elimizden geldiğince örnek almaya çalışıyoruz. Yani buna dine iftira denmemeli zaten şalvara cübbe ye farz diyen yokki

• 3ay

kuranda namazın seklı hepsi vardır sadece rekat yoktur allah özgürlük vermiştir yanlız sunu söyliyim kuran yetmez diyen kafir olur bilgine tek tek sorularına ceva verdim
      peygamber kuranı kendı nefsinden konuşmaz demek istiyor orda acemi degilim kardeşim

• Kuranda namaz kelimesi de yok :) Boşver takma herkes neye inanıyorsa, ne yapıyorsa yapsın. Herkesin günahı kendi boynuna :))

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuranda salat var namaz farsca salat desten dua ibadet anlamına gelir kuranda namaz acıkca anlatılır kimi dinliyon sen?

• 3ay

tamam reis

• 3ay

Eyvallah kardeşim.

• Bu benim görüşüm biraz haddini bil isteyen cübbe çarşaf giyer bu seni ilgendirmez nedemek lan din de yok peygamberler eşler peygamberler kızlar torunları hep kara Çarşaflı iyidi bir erkek sakal kız gibi olmasın diye bir Bacağın pantolon giyip daha çok cezbediyor anladın mı yakinda eşarp da yok değil diyecekler büyük kuran kerim ALLAH dir Araplar dini Hz muhammed peygamber efendimiz yaptı

0|0
    0|0
    • 3ay

kuranda başı kapatmak vardır kardeşim peygamber devesine biniyordu sen nıye bınmıyor?
      cıplak ayakla gezerdi sen nıye gezmıyon?

• 3ay

Peki teşekkür ederim

• 3ay

allah kader vermez kımseyi eşcinsel yaratmaz bunlarıda bil imanın 5 şartını muaviyene uydurmuştur alinin cocuklarını katledip kaderi allah verdi demiştir dikkat et

• Hz. Hüseyin'in ehli siyaha bürünmüş sebebini tam bilmiyorum çarsaf günümüze taa o zamanlardan geliyor..

0|0
    0|0
  • Çarşaf sarık vs kısacası arapların giydiği hiçbirşeyi sevmiyorum. Din çok sömürülüyor bundan hoşlanmıyorum.

0|0
    2|0
  • Ya gerçekten din bile olsa herkesin dini kendine işte beni bağlamaz

0|0
    0|1
  • Dinde yeri var mı onu bilmiyorum. Ama çarşaf giyenler öcü gibiler :(

1|0
    0|0
    • 3ay

dinden yok

• 3ay

Neyse kimin ne olduğu ile ilgilenmiyorum. Herkesin tuttuğu kendine ;)

İyi günler dilerim.

• 3ay

bende sana dilerim

• Bn hariç hepniz yanaksınız munafıklar sizi 😈😈😈

0|0
    0|0
  • araştırmak lazım

0|0
    0|0
    • 3ay

Kurani oku ozaman

• 3ay

kuranı okumuşsun ki yok demişsin demi? ben de iyice araştırmak lazım büyük hocalara falan sormak lazım gibisinden söyledim aklınca bozdun mu şimdi?

• 3ay

Hocalara zinanın cezasıni sorsana recm der dinden donenin esi kani helal der
      Kurani allah acikliyor gelenek dini bosver

• Öyle her b*kun dediğine inanmayacaksınız. Kur'an'da herşeyin açıklaması var gidin bakın

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Kuranda örtünmek yok o zaman örtünmeyin, kuranda şeytan taşlama yok o zaman taşa taş atmayın, kuranda kabeyi tavaf yok o zaman taşın etrafında dönmeyin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Seytan taslama arap gelenegi din degil kuranda ortunmek yok derken?

• 3ay

ışid de kurana göre hareket ediyor

• 3ay

Muhammed 4 savasta boyunları vurun diyor tatlim iyi oku

• Güzel kardeşim Kuranı Kerim de namazın nasıl kılınacağı orucun nasıl tutulacağı zekatın nasıl verileceği de yazmıyor. Napalım hiçbir ibadet yapmayalım mı o zaman. Bu mantık yanlış

0|0
    0|0
  • Bilgin olmayan konularda fikrin de olmasın kardeşim

0|0
    0|0
  • sakalı uzun tut bıyığı kısa dedikerlne göre vardır kaynağı

0|0
    0|0
  • Sakal bırakmak peygamberlerin sünnetidir.
    Diğerleri hakkında bilgim yok

0|0
    0|0

• Kuranda var... çarşaf değil örtün der hepsi var i

0|0
    0|0
  • O yalan söyleyenler helak olacak inşallah

0|0
    0|0
  • Uyduranlar saptıranları inşallah belasını bulur tez Zaman'da

0|0
    0|0