Bu acı dolu dünyaya çocuk getirmek sizce saçmalık değil mi?

Bu acı dolu dünyaya çocuk getirmek sizce saçmalık değil mi? Misal ben fakir bir ailede doğdum büyüdüm Allah'a şükür durumumuz iyi fakat bunca sene yaşadığım sıkıntılar / hali hazırda olmayan geleceğin garantisini kimsenin vermesi ve buna ithafen bu dunyanın güçü/zayıf çatışmasından kaynaklı ortaya çıkan savaşlar/açlık oyunları na rağmen çocuğumun olmasına ve öylece bırakıp göç etmeme vicdanım el vermiyor? Sizce yanılıyormuyum?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• 2 tane den fazlası zarar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Saçmalık. Çocuğunuza yapacağınız en büyük iyilik bu dünyaya getirmemek. Kendi duygusal acliginizi bastırmak için çocuk doğurup durmayın

0|1
    0|0
  • Bir taraftan bakarsak bende sana katılıyorum ama çocuksuz da olmaz ki. Yaşamanın kanunu buda

0|0
    0|1
    • Öldürülen çocukları görünce vicdanım el vermiyor, yapması 10 dk çok basit ama sorumluluğu vicdanı değeri ömür boyu. Yarın benim başıma ne geleceğin garantisi yok ortada kalıp mutsuz olmasını ya da ortadoğudaki savaşı izlediğimde çocukların nasıl zor durumda olduklarını gördüğümde içimdeki vicdanı duygusu rahat değil.

• Yapmıcam zaten.

• Eşinide ikna etmen gerek

• Saçmalık

0|1
    0|0
  • Dünya dengesini bir düşünce yüzünden bozamazsin ki bırakıp gittiğin çocuk belkide ileride açlık oyunlarını kendisi başlatacak bilemezsin

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Bence saçmalık.

0|1
    0|0
  • Dünyanın karanlıgını çocukların tebessümü yok eder.

0|1
    0|0
    • Hiçte bile, Hala çocuklar ölüyor! insanlar ölüyor! Masumlar ölüyor! Madem karanlığı yok edebilecek tebeşsümleri var! ozaman insanlık tarihi boyunca neden halen daha yok olmadı bu karanlıklar?

• Çünkü bazı aileler güzel çocuklar yetistiremiyor.

• Saçmalık kardesim

0|1
    0|0
  • Evet. Şimdi burada çocuklar olmasa ne olur, neslimiz tükenir vs. vs. diyenler olur. Resmen saldım çayıra mevlam kayıra durumu. Elbette dünyaya çocuk getirilmesi mantıksız artık.

0|1
    0|0
  • Bir nevi öyle aslında

0|1
    0|0
  • Sende dinazor getir.

1|0
    0|1
Yükleniyor...