Erkek yapınca helal olsun kız yapınca o****** bunun sebebi nedir sizce?

Ya yemin ediyorum sinirden ağlıycam şimdi annemle sabahtan beri tartışıyoruz şu düşünceyi bir atamadık millet olarak üstümüzden.

• Dini bilgisizlik
    25% (15)32% (13)28% (28)Oy Ver
  • Eskiden günümüze görüş biçimi
    53% (31)34% (14)45% (45)Oy Ver
  • Aile ortamındaki kurallar
    22% (13)34% (14)27% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben aile ortamındaki kurallar dedim çünkü çevremiz nasıl olursa olsun benim ailem hiçbir zaman ailede ki erkeklerin bende üstün tutulduğu ya da aynı şeyi yapıp benim azarlandığım bir ortam yaratmadı bende bunu görüp öğrendiğim için de ailem beni yargılamıyorken başka kimseye de bu hakkı vermedim ve toplumun en küçük yapı taşı ailelerdir ve eğitim ilk ailede başlar aonra topluma katılınca da aldığın eğitim şekillenir. Aldığın eğitim yeterliyse sende toplumu değiştirirsin eğer ailen sana daha topluma uymana yönelik eğitim veriyorsa da toplum seni değiştirir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Erkek yapınca helal olsun diyenlere acırım ..!

2|0
    0|0
  • O kadar ruhu bacım ve güzel kardeşim olan var ki. Tamamen cahillik ve bilgisizlik kültür aile ortamı hepsinden birer parça var ne yazık ki

1|0
    0|0
  • Hepsinden biraz biraz

1|0
    0|0
  • kimin ne dediğini takma boşver

1|0
    0|0
  • Yok ben gözümde. Her o. rospurunun arkasinda bir güzel insan olmasidir. Kiz tek basina mi o. .. Oluyor? Hayir. Arkasibda bir güzel insan varki oluyor. Kandiriyor krizi oluyor. ya da kiz erkeği kandiriyor. Ama sonuçta yapan da suçlu yapilan da

0|0
    0|0
  • Bak bu olay asla değişmez yani sen yatsan o**** olursun erkek milli ama bence saçma sonuçta siz obje değilsiniz varlıksınız duygularınız var hisleriniz var

1|0
    0|0
  • erkek yapınca helal diye brsey yok.

1|0
    0|0
  • Cahillik. Lakin şu da farklı bir cahillik erkek yapıyor ben neden yapmamayayım.

1|0
    0|0
  • Doğunun Ata erkil toplum kültüründen kaynaklı olduğunu düşünüyorum kadına bir şekilde gem vurmak gerekiyordu ve erkek bunun için fiziksel kuvvetini kullanmayı seçti e bunun içinde bir sebep bulması gerekiyordu... Bu da o sebeplerden en büyüğü oldu... Kadının azımsanmayacak bir potansiyeli vardı çünkü...

0|0
    0|0
  • Tamamen cahiliyet!

0|0
    0|0
  • cinsiyet farketmez ikisi de haram ikiside zina

1|0
    0|0
  • Ama yani doğru.. Biz yapınca helal olsun siz yapınca :)))

0|0
    0|1
  • cehalet

0|0
    0|0
  • Alıcı verici ilişkisi...

0|0
    0|0
  • Ataerkil toplum yapısı.

0|0
    0|1
  • Dinen her ikiside esit gunah. Islamda kadin erkek ayrimi yok gunah konularinda. bu biraz gelenek gorenek toplumsal bir mesele

0|0
    0|0
  • Din min karışıyor işte öyle

0|0
    0|0
  • Erkekde yapmasin kadinda ondan aldigin hastaligi öbürune brakmak igrenç tek bir kişı ile ol temiz olsun.

0|0
    0|0
  • Konu tam olarak bu mu

0|0
    0|0
  • Bizim milletin algılama problemi var biraz da cahiller

0|0
    0|0
  • Sen araniyon galiba

0|0
    0|2
  • erkek hegemonyası ama artık değişiyo bu

0|0
    0|0
  • Mezhep bunu gerektiriyor

0|0
    0|0
  • Cahillik ve Türklerin islamiyete geçişi ile yayılan kadın düşmanlığı

0|0
    0|0
  • alayının anten oluşu

0|0
    0|0
  • Şu lafayla düşünüyorlar.

Matkap Tahtayı delerken matkapın başı bozulmaz ama tahta bir daha kullanılmaz hale gelir

0|0
    0|2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Cehalet. Bir de cehalet. Cehaleti de unutmamak gerek tabii.
    Ah bir de cehalet vardı.

1|0
    0|1
  • Sacmalik... Acilen bu tur zihniyetin degismesi gerek bence

1|0
    0|0
  • keskinlikle dini bilgisizlik

1|0
    0|1
  • Dini bilgisizlik değil, aksine neden din. İslam dini kadinlarda bu tür şeyleri hoş karşılamaz. Bunun dışında diğer seçenekler doğru. Özellikle müslüman olan ülkelerde inançlardan kaynaklanan bir sınır var. Kız birlikte olamaz, kız akşam dışarı çıkamaz, kız başını açamaz. Kız şunu yapamaz, bunu yapamaz... Malesef toplumumuz özellikle bir önceki nesillerimiz böyle

0|0
    0|0
  • Cahillikkk başka hiç bişey değil. namus sadece kadına özgü bişey değil.

1|0
    0|0
  • b şıkkı. her iki cins açısındanda düzgün karsılamıyorum -_-

0|0
    0|0
  • Bu dusuncedeki insanlari kınıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...