Toplum gelenek, örf adetlerini niye yitirdi? Bu toplum 2-3 nesil sonra Türk olduğunu unutur mu?

Bu kadar dükkan isimlerinin yabancı olması normal mi? 15-20 Yıl da nasıl bu kadar değişiyoruz? Ne komşular tanınıyor apartmanlarda Ne dostluk eskisi gibi? Ne bayramlar eskisi gibi? Biz ne yapıyoruz kendi neslimize bırakmak için? Ya da tek olarak ben ne yapıyorum? Diye düşünüyormusun? bu kadar yabancılaştırırken?

En kolay sömürünün başlangıcıda kendi dili haricinde yabancı bir dili zorunlu eğitim yapmak. Normalde eğer adamın mesleği hangi dili gerektiriyorsa gidip dil kursuna öğrenebilir. Bu gidişe dur demek için bir şeyler yapıyormusun?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• isteyen bunu yapar ama ingilizce zaten evrenselleşmiş bir dildir. biraz daha fazla okuyup araştırıp bir şeylere yorum yapabilme yetisine sahip olduktan sonra döktürmelisin. içi boş bir ayakkabı yolda yürüse kim ne anlayacak?

0|1
    0|0
    • Evet ama yapabileceğin çok şey var sen kendine inan bir şeyleri değiştir birilerini değiştir düşüncesini değiştir zaten değişir her şey ve ingilizce ezan okuttular bizim ülkemizde deneme yaptılar düşün

En İyi Erkek Görüşü

• Evet araplasiyoruz git gide

0|2
    0|0
    • ama bir şeyler yapmak lazım boş boş bu dünyadan göçüp gitmemek lazım

Kızlar Ne Diyor 3

• Haklısın

0|1
    0|0
  • Peygamberimiz : İnsanların en hayırlıları benim asrımda yaşayanlardır. Sonra bunları takip edenlerdir, sonra da bunları takip edenlerdir. buyuruyor gelecek nesil daha kötü olacak

0|1
    0|0
    • tabi ki ama yine ALLAHIN buyruğu var tekrar islamiyet ele geçirçek hristiyanları yahudileri ama türkçe ayrı islam dünyası ayrı

• Umutmaz. Kiyamete kadar untacağini sanmiyorum

0|1
    0|0
    • kıyamete kadar unutulmayacak olan islamiyet Müslümanlık bir tek müslüman türkler değil bunu unutma

• Unutmaz bizim toplum Allahin izniyle

• Amin inşALLAH Bizde unutulmaması için ben elimden geleni yapıyorum bir şeyler için mücadele veriyorum

Erkekler Ne Diyor 3

• Nihal Atsız gibi konuşmuşun

0|1
    0|0
    • Onu tanımıyorum ama ben toplumum ve vatanım için kitap yazma mizah komedyenlik ile ilgili projelerim var ama yapacağım kendine güvenini yitirmiş insanların kendilerine olan özgüvenlerini geri kazandırmak

• 2 veya 3 nesil sonrasına gerek yok. Zaten unutulan unutuldu

0|1
    0|0
    • daha bunlar bir şey değil şu an türk olduğunu Müslüman olduğunu biliyorsun ingiltrede adamlar hatta buraya kadar getirdiler ingilizce ezan okudular Deneeme yaptılar hem de bizim ülkemizde giğt gide türkçe dükkan ismi kalmayacak kitaplar avrupadan geliyor sen nasıl kendi tarihini anlatacaksın

• Kendim için elimden geleni yapıyorum.

0|1
    0|0
    • daha da fazlasını yap topluma Birilerini kazandırmaya çalış daha güzel olur

Yükleniyor...