Dilencilere para veriyor musunuz?

Dilencilere para veriyor musunuz? Nedeniyle açıklarsanız sevinirim.

0|0
37|67

En İyi Erkek Görüşü

• Çok eskiden veriyordum sonradan boşu boşuna ihtiyacı olanın hakkını neden bir şarlata veriyorum dedim kendi kendime sadaka niyetine kendimden küçüklere birşey alarak sevindirme şekilinde yapmayi uygun gördüm. Gerçekten bir çocuk sevindirmek bir dilenci ye para vermekten daha güzel dilenci ye 50 kuruş verirsin beğenmez ama aynı 50 kuruş ile çocuğun birine birşey alıp mutlu edebilirsin :)

Kesinlikle bu yüzden dilencilere para vermem...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Veriyorum. Ta ki berbat bir olay yaşayana kadar. Burada işlek bir caddede küçük çocuklar dilenir. Bende her zaman üzülürdüm ve verirdim bir şeyler. Bir gün o caddeden geçerken ilerideki binanın arkasından bir adam ıslık çaldı ve çocuklar koşarak adamın yanına gittiler, ceplerindeki bütün parayı adama verip tekrar dilenmek icin yerlerine döndüler. O günden sonra nerede dilenen bir çocuk görsem polise ihbar ediyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 66

• Önce : kendi yakın çevremdeki akrabalarımdan maddi durumu iyi olmıyanlarına, komşularımızdan fakir ve muhtaç olanlarına, ihh tarzı yardım kuruluşlarına sms atarak, hırsızlık yapmıyan ve çöp toplayan insanlara, en son olarakta dilenen insanlara vesile olarak maddi yardımım olmakta.

1|0
    0|0
  • para vermem dilenciye ben dilenmeyen dilenciler var mahallede ygun zamanda gereken yardımlar yapılır

1|2
    0|0
  • verırım egerkı kucagında bebek varsa ıcımden ALLAHIM bu sabının yuzu suyu hurmetıne verıyorum kabul et ınşallah der verırım

1|0
    0|0
  • Eli ayağı veya gözü olmayan insanlara fazla fazla veririm. Çalışacak durumda sağlıklı olan insanlara beş kuruş vermem.

1|0
    0|0
  • Veriyorum vermesine de bazen de sinir oluyorum.
    Cuma çıkışları bekleyen o insanlar eğer dilenciye dahillerse cidden sinir oluyorum. Yıllardır aynı camiye giderim ve yıllardır aynı abiyi cuma çıkışı görüyorum. Ya hiç mi Antalya da çalışacak yer yok, işveren yok bu kadar mı muhtaçsın diyesim geliyor. Bu sorularla kısır döngüde kaybolsam da veriyorum maalesef

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Bazan

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Asla vermem. İllaki birilerini mutlu edecek hayır işleyecemsem giderim markete çikolata alır çıocuklara dağıtırım

1|0
    0|0
  • vermiyorum, benden zenginler :/

1|0
    0|0
  • Vermiyorum

1|0
    0|0
  • Çok yaşlı ve gerçekten temiz yüzlü olanlara veriyorum..

1|0
    0|0
  • Onlar benden daha zengin.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • hayır vermem

1|0
    0|0
  • Vermem

1|0
    0|0
  • hayır, kuruş vermem. cimrilik değil, açım desin dilediği yere götürür dilediği yemeği yediririm. ama para vermem.

1|0
    0|0
  • Eli ayağı sağlam Erkek, kadın ve gençlere vermiyorum..
    Çocuk, engelli ve yaşlılara veriyorum.

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Vermiyorum. Özellikle de çocuğunu kullanarak dilenenlere asla vermiyorum. O çocuklar için çok üzülüyorum. Gün boyu arabaların arasında egzoz gazı yiyip perişan oluyorlar. Dilencilik suç olmalı.

1|0
    0|0
    • Yazik gunah o cocuklara valla...

• Evet. Bir baba olarak çok üzülüyorum bu duruma. Ama elimden de bir şey gelmiyor. Devletin sosyal kurumlarının bu işe el atması şart.

• Allah bagislasin cocuklarinizi.
      Ilgilenilmesi gerekilen bir konu ve uzucu..

• Para vermem olursa gider döner felan alırum

1|0
    0|0
  • Bazen veriyorum.

1|0
    0|0
  • Bazen vicdanıma yenik düşüp veriyorum. Özellikle çok yaşlı olanlara.

1|0
    0|0
  • Dilencilere vermiyorum. Gerçek ihtiyaç sahiplerine verneye özen gösteriyorum. Bide şarapçılara veririm nereye gittiği belli :)

1|0
    0|0
  • hiçbir zaman geri çevirmem..

1|0
    0|0
  • Bazılarına, hepsine değil :)

1|0
    0|0
  • Genellikle para bozduruyorum.

1|1
    0|0
  • Her zaman değil.

1|0
    0|0
  • Vermiyorum dolandırıcı sahtekarlar yüzünden

1|0
    0|0
  • benden zenginler ya

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

Kızlar Ne Diyor 36

• hayır

1|0
    0|0
  • Yaşlılara veriyorum bazen çünkü onların ihtiyacı olduğunu dusunuyorum çalışamaz durumdalar çünkü.

1|0
    0|0
  • hayır vermiyorum.

1|0
    0|0
  • vermiyorum olan çocuklarına oluyor

3|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0
  • Prensib olarak hayır

2|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Veririm

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşıyorum o kadar insan o dilenen insanların ki eli ayağı olmayanlar var ve insanlar hiç dikkat etmeden yanlarından geçiyor bazen küçümsüyorlar bazer gerçekten ihtiyacı olduğunu hissettiklerime veriyorum

1|0
    0|0
  • vermem çünkü verdiğimiz para onlara gitmiyor arkalarında mafya tipli adamlar var çalıştırıyorlar onları

1|0
    0|0
  • Hayir vermiyorum

1|0
    0|0
  • Bağış yapmayı tercih ediyorum.

1|0
    0|0
  • bazen

1|0
    0|0
  • kim samimi gerçek kim değil karıştı artık

1|0
    0|0
  • asla geçen gördüm azarladım defolun gidin dedim..

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Eskiden verirdim

1|0
    0|0
  • Hayır para verip dilenciliğe eğilimini artırmak yanlış yapmam. Yiyecek bisey isterse alirim

1|0
    0|0
  • Olursa veririm

1|0
    0|0
  • Evet veriyorum

1|0
    0|0
  • Sadece iş yapamayacak durumda olanlara yaşlı çok çocuklu falan

1|0
    0|0
  • Evet.