Sizcede kadın mı bayan mı tartışması çok saçma değil mi?

Kadın cinsiyeti göstermek için kullanılır bayansa hitap şeklidir. Ülkemizdeki sözüm ona "kadın"ların buna bu kadar takılması bana acayip saçma geliyor. Kullanım alanları farklı bir kere. Abartmayın.

0|1
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• TDK'nın garabetlerinden biridir bayanın kadına muadil olarak kullanılmasını onaylamaları... Kadın kadındır erkek erkektir. Erkek demek te sıkıntı görmeyen kadın demekte de sıkıntı görmemelidir. Bence tartışılmakta haklı kadına bayan diyene önce türkçe öğren derim. Hemen TDK bıdı bıdı diye başlama al sana kadın'ın anlamlarından biri TDK'da ki... "Hizmetçi bayan"

1|0
    0|0
    • Bu arada lafım sana değil bayanı genel olarak kullanan herkese

• Heh kesinlikle bu iste çak kardeş ✋

• Çaktım say :D

En İyi Kız Görüşü

• Kullanan kimsenin de kötü bir niyetle söylediğini görmedim zaten. Her şey gibi buna da gereksiz takılıp uzatılıyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Yakın zamanda karşılaştım bu durum ile. Şaka amaçlı arkadaşıma kadınların arkasına saklanıyorsun dedim, yanındaki "bayanlar" da aaa çok ayıp kadın ne demek öyle hitap mı olur dediler. Ben kaldım öyle :D

1|0
    0|0
  • Bende anlamadım. Kadın desek ben kızım diyen bile çıkıyor anlayamadık gitti.

1|0
    0|0
  • Kimseyi memnun edemezsin , abla dersin yaş takıntısı vardır tersler, hanımefendi dersin asılıyorsun zanneder, bayan dersin öküz der birileri sürekli bir şeyler söyler çok umursamamak gerekli.

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • Tebrikler bayanefendi. super yorum :)

1|0
    0|0
  • Evet cok sacma. Baska ulkede goremezsin boyle gereksiz seyleri. Woman mi female mi diye bir tartisma falan yok.

0|0
    0|0
  • Hatun der geçerim.

0|0
    0|0
    • Oracikta azarı yersin. Turk kizlari ne istedigini bilmiyor. Kendimi dahil etmiyorum fjfjfjf

• Saolun beyefendi kendinize iyi bakınız hcjfjf

• Teşekkürler :)

• aynen cinsiyetçilik duyguları kabarmış kişiliklerin saçmalıklarından biri
    kendilerini cinsiyetlerinin özgürlük savaşçıları zannedip her şeye saldırıyorlar ama bilmiyorlar ki ne kadar büyük komedi olduklarını :D

0|0
    0|0
  • tabıkı de kadındır dogreu olan dunyada kadın erkek dıye ayrlır bayan takıdır sadece batıdan kalma alıskanlık örn bayan lorrie gibi

0|0
    0|0
    • O zaman bay kelimeside kullanılmasın. Yahu bu bir hitap sekli neyini anlamiyorsunuz acaba

• Kullanılsın ama cinsiyet ayrimnda bay bayan diye kullanlmasin ben onu diyorum.

• Aynen o dogru iste

• Ben kadın derim hep.

0|0
    0|0
    • Nasil yani. Atiyorum otobuste parayi uzatirmisin kadın mı dersin. Yani normal hayatta boyle mi kullanirsin hep :/

• Ama bu senin kendi tercihindir. Tercihleri tabiki tartisamayiz. Ama olması gereken bu. Yani kelimeleri dogru yerde kullanmalıyız bence

• Evet. Haklısın. Kelimelerin gücünün farkındayım. Kelimeleri doğru yerde ve doğru zamanda kullanırım çoğu zaman.

• Kadın veya hanımefendi daha doğru bence

0|0
    0|0
  • Çünkü Turkiyede ki kızların tamamı kız oğlan kız kadın denilmeleri zorlarina gidiyor 😉

0|0
    0|0
  • Bayan irki cok garip bir irk cozemedim

0|0
    0|0
    • Bak iste burda kullanim hatasi yaptin. Burda kadın ırkı demelisin. Olay bu

• kız ve kadın kelimesi arasındaki ayrımının nasıl cinsiyetçi göndermeler yaptığından bir haber tipik yurdum kadını...

0|0
    0|0
    • Aynı ayrım erkeklerdede var. Erkek ve adam diye ayrılıyor. Ama kadınlardaki takinti erkeklerde olmadigi icin goze batmiyor iste. Ayrica soru kız mı kadın mı degildi. Nerelere çekmeye çalışıyorsunuz ya

• bu kadar hissiz bir bayanla muhatap olduğuma inanamıyorum... umarsamazlığınız batsın...

• Ya tamam sen haklısın üf ✋

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence de çok saçma

1|0
    0|0
  • Hatun kelimesi daha güzel

1|0
    0|0
    • Ya anlamadiginiz sey kullanim alanlari farklı. Bayan hitap sekli. Herhangi bir adamin sana hatun demesi sence mantiklimi. Yahu adam dese cantayla doversiniz 😄

• Hahah cidden mi 😄 bak ona lafim yok. Ama demek istedigim gercekten sevdigim adamin bana kadın demesi hosuma gider. Ama herhangi bir adamin bunu bana demsi itici. Hanimefendi falan desin yani 😄 atiyorum yolda sana carpti. Kusurabakmayin kadın djjfjfjf ne biliyim itici yani 😄

• Aynen ona bende katılıyorum :D

• Başka derdimız yoktu bunu takcaz

1|0
    0|0
  • Öyle, saçma.

1|0
    0|0
  • hanım-hatun-kadın denmeli bence bayan hoş gelmiyor bana

0|0
    0|0
    • İyide canım arkadaşım. Sokaktaki herhangi bir adamin sana hatun demesi çok mu mantıklı. Ama tabi bu yercih meselesi saygı duyuyorum

• hanımefendi desin

• Hanımefendi de bir hitap şeklidir degisen bir sey yok :/

• feministler ölsün

0|0
    0|0
Yükleniyor...