Muhabbet kuşu besleyen varsa baksın lütfen şaştım kaldım ya :( ?

Ya ağlıycam ya 😢😢 dün soruda belirtmiştim, iki muhabbet kuşu aldım. Tahmini bir aylıklar. Ne yem yiyorlar, ne su içiyorlar. Uçmuyorlar, ötmüyorlar. Bir de ishal olmuşlar. Kakaları popolarına yapışıyor, gagalarıyla temizlemeye çalışıyorlar. Azıcık yaklaşsak korkuyorlar. Keşke almasaydım yav ne yapacağımı şaşırdım. :( Ne yapmam gerek? Nasıl düzelecekler?

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bir aylık olan kuş o kadar korkak olmaz bir ayın üstünde muhtemelen. Uzaktan konuşman lazım ilk etapta ishal için veterine danışabilirsin hastalık belirtisi olanı da var sadece yediklerine bağlı olanı da, ani hareketler yapma yanında ne kadar çok konuşursan o kadar çabuk sana alışırlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Eşi var ise ikisininde daha önceki kafeslerinde ondandır...

0|0
    0|0
  • İlgi göster

0|0
    0|0
  • Veterinere sorman daha mantıklı değil mi bunları ki daha küçüklerse korkuyor olmaları normal muhabbet kuşlarının ortama alışma süreleri 1 aydır

0|0
    0|0
  • bana verebilirsin😏

0|0
    0|0
  • Bakmayı bilmiyorsan uğraşırsın korkmaması için yemi elinle ver öyle besle ha birde çok zorlancaksan geri ver

0|0
    0|0
    • Ay elimi azıcık uzatsam kaçıyorlar. Daha önce kaç kere baktım ben. İlk kez böyle bir şeyler karşılaşıyorum

• Suyuna vitamin koy, pencere kenarı bir yerde dursunlar. Mama da varsa kafeste kısa zamanda normale dönerler

0|0
    0|0
  • Pet shop a gitmelisin.

0|0
    0|0
  • veterine gçtürmekte fayda var. ayrıca çok küçükler ve sana ve yeni ortamlarına alışmaları lazım. benim de vardı öyle, ben yokken yemek yiyordu

0|0
    0|0
  • Aç kafesi heryeri kapat az eve alışsınlar yabancılık çekiyorlardır.

0|0
    0|0
  • tamda ilgi alanıma giriyor fakat yazmaya üşeniyorum :D 1saate yazarım

0|0
    0|0
    • Yav yaz :/ vallahi içim acıdı geri götüreceğim neredeyse

• götürme ya, ilk gün korkak olurlar kafese yaklaşma hiç, yemi de suyu da gece yiyorlar onlar merak etme mümkünse 10 gün kafese yaklaşma dokunma 10 gün sonra kalan bilgiyi detaylı veririm :D

• kendi halinde bırakmalısın. yerine alışma süreci uzun sürer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• yanından hiç ayrılmayın ona ilgi gösterin. biziim kusta ilk geldiğinde öyledi :) şimdi susmak bilmiyor. korkulcak bişey yok

0|0
    0|0
  • Onalr yeni olduklari icin ortama alisana kadar hicbisey yemezler isal gecicidir duzelir sen ellerini onlara gostermeden yanina git sakin bir ses tonuyla konus guzel seyler soyle benim kusum 1 ay ses cikarmadi sonra bir acildi bildigin konusuyor yemi de acikinca illaki yicekler

0|0
    0|0
  • O sekilde gider ve olurler benim kusum da oyle oldu veterine gotur derim.

0|0
    0|0
  • daha 1 günden alışmazlar zaten 1-2 hafta lazım

0|0
    0|0
  • Ishal olmalari normal degil. Veterinere gotur.

0|0
    0|0
  • Zamanla alisir

0|0
    0|0
  • Veterinere götür bnce

0|0
    0|0
  • Yaaaa üzüldüm minislere😢

0|0
    0|0
  • Kuscuya git

0|0
    0|0
  • Kardes daha alismamislardir kafesi çok oynatma ellemede yoksa dahada korkarlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...