Neden insanlar parayi bukadar onemsiyor?

Allah cok sukur zenginiz... guzel okula gidiyorum yurtdisinda yasiyorum. Guzel arabam var ve kendi calistigim para ile aldim tipki telefonum fazladan esya ve kitaplarim gibi. Babam yasam ve okul masraflarimi karsiliyor ama bunu herkese soyleyince sasiriyorlar rahatsiz oluyorum. Niye insanlar Boyle? Ilerde evlenecegim kiz parayi fazlasiyla onemseyen birisi cikarsa ne yapmaliyim.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Herşey parayla malesef

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Para kazanmak kolay değil. Kolay olmayan ve yaşamanı sağlayacak bir obje de haliyle sana değerli geliyor. Kazanmanın yollarını arıyorsun. Onun için her şeyi yapmaya razı oluyorsun bu son aşama zaten. Parayı önemsemiyor olabilirsin. Ama paran biterse, sen de önemsemeye başlayacaksın.

0|0
    0|0
    • Iste sorun bu para icin herseyi yapmaya razi olmak. Bence helal para kazanmak onemli... ben param bitse daha fazla calismam gerektigini veya hayatta yanlis yaptigim seyi duzeltmem gerektigini anlarim

Kızlar Ne Diyor 5

• Neden onemsemesin
    Öncedenmis o samanligin seyran olduğu

0|0
    0|0
  • Paradan nefret ederim...

0|0
    0|0
    • Inan 21 yasindayim para benden ailemi aldi abimlerimle arami acti. Paradan nefret etmiyor parayi bir kigat parcasini ailenin online koyan insanlardan nefret ediyorum

• Oyle insan kendi hatalarini kabul etmeli ve paranin degerini kucuk yasda bilmeli. Bende istesem telefonumu orta hesapdan alabilecekken hatta arabanin en alasini alabilcekken kendi calistigim parayla hep aliyorum ve ona gore harciyorum. Insanin kendi parasi azalinca anliyor. Yani dusun Babam zengin ama ben kendim icin calisiyorum birisi ne kadar varligimizin oldugunu bilse salakmisin burda ne isin var der. Bende bu insanlarin icinde olunca kirami okulumu babam veriyo deyince hemen zengin damgasi vuruyorlar... rahatsiz oluyorum bundan ama bir yandanda sukrediyorum tabi. Rizki veren Allah.

• Aynen öyle kesinlikle katılıyorum

• Paran mi var derdin var bee

0|0
    0|0
  • Parasız kalınca anlarsin neden olduğunu

0|1
    0|0
  • Para olmadan birşey olmuyor o yüzden önemsiyoruz 😂

0|0
    0|0
    • Inan bazen para mutluluk demek degil, evet rahatligi oluyor ama deride oluyor. kimse annesinin karnindan zengin dogmuyor calistiklarinin mukafatini aliyor. Para olmadan cok sey olabilir ama once insan olabilmemiz lazim

• Parala mutlu olunmaz doğru ama parasız da olmuyor. Insan olabilmek bu tabi baya ayribir konu

• Evet demek istedigim bu insan olmak, Boyle bir dunya duzeninde tabiki parasiz olmaz aman insansizlikda olmazsa o buyuk sikinti.

Erkekler Ne Diyor 2

• modern hayatda para olmayinca evden disari adimini atamazsin cunku ondan atsan ne yapcan yrgm hersey yasak

0|0
    0|0
  • Yol ver para icin senide aldatır

0|0
    0|0
Yükleniyor...