İranlılar sizce gerçekten anaerkil bir toplum mu?

Arkadaşlar, ben iran toplumunun anaerkil bir toplum olduğunu farklı yerlerden okudum ama buna taaki İranlı bir kız arkadaş (sadece kız arkadaşım, sevgili felan değiliz, çıkmıyoruz) edininceye kadar inanmıyordum.
Sevgili olmamamıza rağmen, kesin ve net cümleler kullanıyor, mesela artık yat, uyumalısın saat çok geç oldu, neredesin vb.
Sürekli baskın olmaya çalışıyor :) Yani tabii ki kıza kızamam, veya onun bu davranışını engellemek istemiyorum, azarladığım taktirde kendine güveni kaybolabilir ve ya arkadaşlığımız zedelenebilir.
Tabii + yönleride var, Arkadaşımız iranlı oldummu her zaman konuşulacak bir konu da bulabiliyoruz.

Kısacası iyi anlaşıyoruz, kendisi baskın olmaya çalışıyor :) bu da benim komiğime gidiyor :)

Sizce bu toplum gerçekten anaerkil bir toplum mu? ve bu kızın davranmaya çalışmasında, anaerkil toplum olmanın payı var mı?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Hiçbir bilgim yok

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İran farklı bir ülke tarihi şuanki hali dünya üzerindeki yeri ve önemi halada azımsanmayacak kadar Türk nüfusuda var İranda kızlarıda güzel oluyo genelde buda ayrı bir özellik anaerkilmi konusuna gelirsek bende duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum pek düşünmüyodum öyle olduğunu ama şimdi sende böyle söyleyince acaba doğrumu diyo insan :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• geçmişte çok güçlü bir devlet olsa da islamla tanıştııktan sonra çöküşe geçti bu durumda iran babaerkildir

0|2
    0|2
    • 3ay

evet bu da farklı güzel bir görüş.

• Evet

0|1
    0|0
Yükleniyor...