Ateist ve Müslüman kardeşlerim gelinnn?

Bir filmde (batman v superman) Tanrı her zaman kudretliyse merhametli her zaman merhametliysede kudretli olamaz diyordu bu sizce size göre nedir?(bence dengeli bir şekilde diye düşünüyorum şuan)

1|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Bu söz yanlıştır, Allah en kudretli olandır ve yine şüphe yok ki en merhametli olandır.

İkisi birbirinden farklı özellikler, neden olmasın ki? Düşün sen insan halinle, sinirli bir karakterken esprili de olabiliyorsun cünkü sinirlendiğin zaman farklı, komik olduğun zaman farklı.

Allah kudretli olması gereken zamanı da, merhametli olması zamanı da en iyi bilendir :)

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Allah'ın merhameti kendisini kabul edene.
    Allah kafirlere merhamet etmez

1|1
    0|0
    • Yetersiz gibi sanki bu açıklama yani açılır gider böyle dersen

• Ama yani bence Allah herkese merhametli ve adaletli ancak bu bizim hissiyatımızla alakalı değil mi sanırım öyle

• Bu dünyada herkese merhametlidir. Ama diğer dünyada hakedene.

• ustanın bir sözü var Allah tanrının belasını versin
    her zaman merhametli olsaydı bu dünyanın hali ne ki merhametin anlamı farklıdır şimdi siz bir katile merhamet edene ay ne iyi insan mış mı dersiniz ALLAH merhametlidir

1|0
    1|1
    • ustaniz her kimse zekasi geri olmalı. tanrı allah demektir. ve türkçe kelimedir. ve burasi türkiye arabistan değildir.

• @SchindlersTits we dont talk anymore... tam şarkı dinliyordum ki şu rezil yazını hördüm ama şarkıyı durdurmadım çünkü tartışmaya değer misin? değersiz neye değer ki ahahah
      evet her şeyi bilmeye çalışıyorum çünkü yeniliğe açık dar görüşü olmayan zeki bir insanım oldu mu? ama sen böyle değilsin ve olamıyorsun sorun bu çok dar bakış açın var ama hayatının içine etmen kendiri rezil etmenle zerre ilgilenmeyeceğim...

• Kıyamam. Kalbin mi kırıldı? 😂😂😂😂😂

• Çocukların acı çektiği bir dünyada saygı duyulabilecek bir tanrıdan söz edilemez.

0|0
    0|0
  • allah carpar irinli kaynar su içirir sorgulamayın musluman kardeşlerim.

0|0
    0|0
  • Saat 03:11 nerden geldi aklına 😒

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• merhamet hep olan bir şey mi? tanrının zamanla birlikte yarattiği olgu. zaman merhamrt kudrer olgularini tanrı yarattiysa onu bunlarla siniflandiramayiz. ki sonradan yaratilan bir sey tanrinin varlığına katilamaz.

0|1
    0|0
  • Geldik kirve

0|0
    0|0
  • Allah'in merhameti gazabindan fazladir. Saygilar. Her zaman duye bir sey yoktur.

0|0
    0|0
  • Merhameti ve kudreti en üstün şekilde birlikte barındırdığı için ona Tanrı diyoruz heralde...

1|0
    0|0
  • Bunlar bir takım uydurma laflardır. Ben bunu niye yazdım? Nasıl yazdım?

0|0
    0|0
  • o kuldan kula deyişir bu gün bana merhametli olur sana kudretli herkesin sınavı baska

0|0
    0|0
  • Allah adaletlidir allahın emirlerini yapmak lazım merhametli biri nasıl güclü olmuyor?

0|0
    0|0
  • Demogojidir :)
    Laf salatası dır yani

0|0
    0|0
  • Ya sen yanlış sordun ya da brn bu saatte yanlış anladım.

0|0
    0|0
    • Soruda yanlışlık yok kardeşim doğru sordum

• Hee virgül koymamışın anlamadımo yüzden. Ama şimdi anladım. Tanrı olmadığı için bu sorunun da bir cevabı yok diyorum ben.

Yükleniyor...