90'lı yıllarda çocuk olmak güzel değil miydi?

Her biri geçmişi anımsatan fotoğraflar... Erik ağacına çıkmayan , eline misket almayan , hic taso oynamayan , mahalle maçında kavga etmeyenler bilmez
90'lı yıllarda çocuk olmak güzel değil miydi?

3|6
1126

En İyi Kız Görüşü

• Eskiler çok güzeldi ya sabah çıkar akşam eve gelirdik mahallede kosturmaktan aksama sizar kalirdik okula gitme heyecani vardı hepsi guzeldi şimdiki çocuklar ellerinde tablet mahallede oynamak dursun evde anne babanin yuzune bakmaz oldu çok kötü nesil

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ucundanda olsa yaşadım o devri :] herşey bambaşkaydı. arada 20-30 yıl fark var. ama hiç bir devirde 30 yılın bu kadar fark ettiğini zannetmiyorum ben. sokağımızda bir tane çocuk görmüyorum çünkü. benim bu sokakta oynadığım zamanlarda , rahat bir bakışta 20 kişi sayardın :] misafirler bilmem neler :D yok artık... teknoloji bir yandan iyi bir yandan kötü işte. bilinćsiz kullanım diyelim daha doğrusu

0|1
    0|0
    • O zaman herkesin elinde telefon tablet yoktu , birbirimizin yüzüne bakardık

• Kesinlikle yuzumuze bakardim elimizdekine degil

• @lilaninmavisi bak sizin sokağa benzemeyen bir sokak daha

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Ne kadar çok şey değişti bir yıl sonra ne hale geliriz inşallah gittikçe güzelleşir hayat özellikle çocuklara.

0|1
    0|0
  • Su tavuklu saat ananemde vardi deli gibi calardi 😂uyanma istersen

0|1
    0|0
    • O zamanlar gıcık olurdum ama simdi keske yine o zamana donsekte yine çalsa dedirtiyor

• Evet.😪

0|1
    0|0
  • Yaaaa💗

0|1
    0|0
  • Simdikinden farksiz. O zamanlar atari vardi simdi de tablet var

0|0
    0|1
    • Atari sadece evdeydi ve herkeste yoktu. Ama tablet öyle değil , dışardayken bile tabletle zaman geçiriyorlar
      O zamanlar sokaklar çocuk kaynardı simdi boş , nesi ayni?

• Sen de ne dersen de manevi yönden bizden berbat durumdalar. Zaten sen çocukluğu 90 larda yasamamissin yasamadan bilemezsin

• Ogrenesim de yok zaten 😂

• bilyelerle çok çocuk yaraladım

0|1
    0|0
  • Ve Kerim Tekin.

0|1
    0|0
  • çok güzel günlerdi... super mario vardı hala oynuyorum :D

0|1
    0|0
    • Sevenleri kavuşturmak için o zamandan başladık işe :)

• Öğrenememişiz bence , defalarca kandirildik hala da kandırıliyoruz

• o zamanlardan beri kandırılıyoruz işte

• Gozlerim doldu. Bir an saygi durusu :'( eskiler eskiler

0|1
    0|0
  • Özledim bee

0|1
    0|0
    • Baktıkça iç çekiyor insan

• 1 gün de olsa o zamana geri dönüş olsa keske

• O zamanlarda hapsolsam keşke hiç dönmesem

Erkekler Ne Diyor 25

• 90 larda doğmak o senelerde çocuk olmak her 23 Nisan da bir kalabalığın karşısına çıkıp ciğerlerin patlarcasına boğuk bir sesle BUGÜÜNN 23 NİSAAAN NEŞE İLLE DOLUYOR İNSAN DİYE bağırmaktı pazartesi sabahı andımızı okumaktı veya cuma sabahları atatürkle ilgili şiirler okumak 23 Nisan 19 mayıs gibi günlerde yürüyüş yapmak sınıfı bayraklarla süslemekti pc yoktu ansiklobedi vardı annemizle oturur ona bakardık hayat basitti daha o küçük yaşlarda kızlarla aramızda bir rekabet samimiyet saygı vardı şimdikiler birbirini eve atıyor =D bu 80 le 99 arası doğan nesiller şanslıydı hayatın en güzel zamanlarını gördüler tabiki 80 le 90 sonrası doğanlar bir tutulmaz da az çok aynı kefeye koyulabilir diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Bunlar sadece 90 lı yılların değil 2000 li yılların başında da vardı yani 97 li olanlarda bu yaşamı tattı

0|1
    0|0
  • Abim sağolsun 90ları doya doya yaşadım :D abi o dönemin şarkıları da harikaydı
    https://youtu.be/ThufvaUVi1Q

0|1
    0|0
  • O üstteki sakızlar tahta gibi olurdu 2 saatte yumuşardı yumuşayıncada tadı kalmazdı zaten 😁

0|1
    0|0
    • 2 tane atınca sabaha kadar çene ağrısı yapardı :)

• Aynen bro 😂 bikere babam tombi almış eve gelirken bende ablamla kavga ettiydim ablam tombinin hepsini yemiş bunu duyunca bir ağladım evi birbirine kattım 😂 babam gece 12 de bakkalı açtırdı tombi aldı geldiydi 😂

• Tombinin tiryakisiydim ben de :)

• Eskiler hep güzeldi ya :)

0|1
    0|0
  • Unutulurmu o yıllar hiç unutmam birgün arkadaşım şekerli sakız aldı param yoktu bende şekersiz sakızı aldım içine toz şeker koydum sonra çiynedim ama şekeri hemen bitti sokakta oynarsın akşamı edersin yemeği yer yemez uyursun bir tahta alırsın çiviyle çakarsın iki tane kale yaparsın aralarından en küçük madeni parayla karşı kaleye gol atmaya çalışırsın

0|1
    0|0
  • Çocukluğunu tam anlamıyla yaşayan son nesiliz. Sapanla kuş avladım, mahalle aralarında top oynadım cam kırdım

0|1
    0|0
  • 90 lı yıllar başkaydı

0|1
    0|0
  • pokemon ve digimon tasolarım vardı ama artık yok :( bu arada hepsini hatırlıyorum ataride ördek vurmak hala ilginç geliyo :D

0|1
    0|0
  • Taso oynardık hey gidi günler

0|1
    0|0
  • o zamanlar çok küçüktüm pek hatırlamıyom ama 2000 li yılların başıda iyiydi yani de sonradan çok bozuldu, bacak kadar çocuk tablet telefon kullanıyor :/

0|1
    0|0
  • b*k gibiydi. Sağlıksiz besleniyor aptal oyunlar oynuyorduk... tabletle büyüyup kinder süt dilimi yiyerek büyümek isterdim

0|0
    0|1
    • Ye simdi bol bol , açığı kapat ihtiyacın var süte

• hasar aldık bu saaten sonra düzelmez.. fakirlikten 1 liraya yediğimiz salamlar sütler zaten vücudumuzu beynimizi eritti. yapilan araştirmalar da kanıtlar nitelikte bugün çocukalr daha fazla çikolata yemelerine ragmen eski jenarasyona göre daha saglikli dişlere sahip.

• leblebi tozu, torpil, kız kaçıran, çatpat, topaç, kızak, inşaattan kuma atlama.. :) :)

0|2
    0|0
    • Hepsi çocukluğumuzun parçası :)

• çocuklarıma öğreteceğim ilk şey, Allah'ın emirleri ise ikincisi de sosyal biri olma kriterleridir. Yeni nesil gibi radyasyon manyağı bir aile istemiyorum..

• Bence çocukluğunu yaşayabilen son nesiliz zaten

0|2
    0|0
    • Kesinlikle , bu yuzden çok şanslıyız

• Aynen öyle geçenlerde mahalleme gittim, bir tane çocuk yoktu dışarıda. Bizim Zaman'ımızda en az 10-15 kişi olurdu apartmanımızın etrafında. Annelerimiz babalarımız eve gelmemiz için neler yapardı, şimdikileri evden kovsalar bile çıkmazlar

• Ben de yıllar sonra eski mahalleme gittim in cin top oynuyor sokaklarda olan tek sey çeşit çeşit araba. Aksam ezanı evde olacaksın derlerdi ne saat var ne telefon :)

• Su atari de hep 9999 oyun var diye satarlardı 10 tane oyun çıkmazdı içinden 😄

1|1
    0|0
  • gozlerim doldu

0|1
    0|0
    • Bir de benim gibi 90 li yılların duygusal şarkılarını dinleyip baksan...

• Zaman bizimle alay mı ediyor nedir? Hangi ara dünya böyle çekilmez oldu? Nerde o güzel günler.

• Biz dünyayi cok sevdik ölüm bizden uzak olsun misali iste zaman gectikce herseyden. daha da fazla uzaklasiyoruz aslinda hemde en sevdiklerimizden

• Çocukken unutamadigim tek şey masumiyeti.

0|1
    0|0
  • hepsini gördüm çok şükür

0|1
    0|0
  • atariyi görünce gözümden yaş geldi zalım kurabiye. bir sigara daha yakacam.

0|1
    0|0
  • marioda prensesi kurtardıgımda mahallede milli kahraman gibi karşılanmıştım)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...