Neden askere gidiyim +1?

B.. kuna olmek var ucunda 1 yil kiz gormemek var buda cok zor bisey okadar sapla hayat yasa bnce askerlik profesyonellesmesi lazim herkes asker olmamali mesela bn okadr ortamdan karidan kizdan cikip neden askere gideyim hayat zaten zor bu ulkede niye cile cekiyim kisaca gitmek istemiyorum...

Güncellemeler:
Nedem kiziyorsinuz 1 yil cekilme 4 ay bile cekilmez kimse kusura bakmasin
Guncelliyim

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Her zaman derim parası olan adam askere gitmesin arkadaş.

0|1
    0|0
    • Bncede

• Paran varsa gitme kardeşim biz gittik sktiler sktiler gönderdiler vatan borcu filan hikaye oraya ameleliğe gidiyosun.

• Bncede vercm gtmn

Kızlar Ne Diyor 2

• Karın da bebek dogurmasin o zaman kim çekecek o bulantilari hele o doğumu. Bir bebeği evlatlık edini verirsiniz. Sen erkeklik görevini yapıyorsun karında kadınlık görevini yapmaz 😊

0|1
    0|0
    • Oyle sey olurmu neden benim gorevim

• Bebek sahibi olmak bir ihtiyaç değildir ama isteğe bağlı bir şeydir

• Cinsellik bir ihtiyactir ama ve ben baba olmak istiyorum ilerde ve askerlik yapmiycam

• vatanın için biraz karıdan kızdan uzak kal çok mu

0|0
    0|0
    • Evlenene kadar hizima alamiycam kiz candir..

Erkekler Ne Diyor 14

• bir kere bence askerde ölmek başına gelebilecek en güzel şey çünkü şehit oluyorsun bu gerçekten güzel bir unvan ama bunun dışında askerde tuvalet temizletme bot boyatma bulaşıktır patates doğramaktır şudur budur o kadar eziyet ediyorlar ki özelikle senden önce oraya gidenler yani demek istediğim askerde o kadar şey yaptırıyorlar ki ölmeyi arzularsın kaç tane giden insan varsa gelenler bedeli yapın diyorlar hiç bir şey katmıyor hayatınıza diyorlar yani gelen bir kişiden iyi ki gittim diye bişi duymadım ama bence şehit olmak güzel yani deseler ki farklıbirinsan seni askere alalım hiç angarya saçma sapan iş yapma sen full nöbet tut çatışmadan çatışmaya operasyondan operasyona koşcaksın belli uyku saatin ve belli yemek öğünlerin olucak askerliğinde 5 sene olucak desinler şu an üniydi felan hiç uğraşmam direkt giderim 10 sene yaparım en kötü ölürüm derim =D

0|1
    0|0
  • Gitme kardeşim, bak bende gitmiyorum. Gittiği yere kadar ya. Param olursa veririm gitmem. O zamana kadar üni ile tecil. Ne için gidiyoruz? Vatan millet sakarya eskidendi. Şimdi benim devletim beni korumuyor. Benim hakkımı bana vermiyor. Ee ne için öleyim? 3-5 köpek için mi? Siyaset için mi? Devletin, halkın umursamadığı vatan için mi? Benim ülkemi sömüren yabancılar için mi?

0|2
    0|1
  • Valla en son olaylardan snra bnmde pek niyetim kalmdı askerni kemerle dowwn halkımz war onlar korur ulkeyi askere ne gerek

0|2
    0|0
  • Hah sen kendine Turk mü diyorsun şimdi? Asıl b.. kuna ölmek yatakta ölmek. Bir amac uğruna bie bir ülkü uğruna ölmekten daha iyi ne olabilir? Sahsen ben bu şerefe erişmeye çok isterim sonucta hepimiz bir gün öleceğiz bunun da kutsal bir amaç uğruna olması şeref duyulacak bir şey bence

0|1
    0|0
    • Eski zaman desen evet ama simdiki devlet icin asla

• Biz devlet için şehit oluruz cumhurbaşkanı veya başkası icin değil. Devlet sadece başında duran insandan ibaret değildir biz vatanımız namusumuz şerefimiz ve bilhassa Allah rızası için şehit oluruz

• Dedigim gibi tercih meselssi

• Değil 4 ay, 1 yıl, 17 ay askerlik yaptım. Cezada yedim, sıkıntıda yaşadım ama aslanlar gibi yaptım. O komutana karılık yapıyorsun diyen arkadaşlar, adam olsalarmış ve karılık yapmasalarmış. Bizim töremizde, asker olmadan adam olamazsın. Ve bu gerçekten doğru bir kelimedir. Askerlik insana çok şey katar. Her Türk asker doğar idi bir zamanlar. Sonra sizin gibiler türedi. Türküm demeyinde adımızı lekelemeyin.

1|0
    0|0
  • Askerlik yapilmaz zaten
    . komutanlara karilik yapiyosun. Ama bu detay kismi çok saçma konusmussun.

0|0
    0|0
  • türklerin bir lafı var bildinmi bak söylüyom sen gelme lan a. mınak odum un uşaagi sokarım senin yapcagın askerlige sen ananı yolla o yapsın seni yapamamışlar barı yerine askerlik yapsın

1|0
    0|0
    • Ana baci yapma tercih meselesi bu

• sen milletin karısını kızını karıştırıyosun bu yarım erkek halinle tercihinsede içinde kalsın bak memleket vatan için gözünü yummuyo miller ölüme koştu senin dedigin lafa bak zannediyonmuki okuyanlar alkış tuttu yarısı sövdü sana

• Umrumda değil nsse kapatm konuyyu

• Zaten Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivil vatandaşların askere gelmesine ihtiyacı yok, sırf adetten geliyorsunuz oraya, bedelli askerlik genelkurmay ve karargahlarda askerlerin işe yaramazlığından bıkan komutanların bu işi paraya çevirelim anlaşmasıdır. Bizzat şahit oldum.

0|0
    0|0
  • Ailen belana tükürürse gayet mantıklı bir sebebin olur. Ben bedelli istiyordum, şimdi kısa dönem uzun dönem hangisi denk gelirse gidecem.

0|0
    0|0
  • Vay ya yorumlara baktim hic giderim diyen yok kimlere kalmisiz

0|0
    0|0
  • 18 k yi bas gitme

0|0
    0|0
  • Bunu gizliden yazacak kadar korkak biri bencede gitmemeli

0|0
    0|1
  • Darbeci olma da😃

0|0
    0|0
  • bende istemiyorum fakat pazartesi gidecem mecburi kahretsin sakallar saçlarda gitti bildiğin bankacılar gibi dümdüz bir adam oldum.1 sene boyunca ortamlardan herşeyden uzak lanet olsun.

0|0
    0|0
    • ah bizim burdada olsa bedelli askerlik direk verirdim parasını

Yükleniyor...