Mantıklı insanlar bekliyorum?

Merhaba kısaca anlatıyım benimde hayellerim var hedeflerim var sevdijlerim güzel anılarım kötü anılarım var ama yaşamak çok saçma geliyor hayatımızda iyi şeyler kadar kötü şeylerde oluyor masum çocuklar ölüyor işkence ediliyor tecavüzler oluyor dünya gittikçe dahada kötü bir hal alıyor ve artık dinimi sorgulamaya başladım neden bunlar oluyor bunları yaşamak zorundamıyız Allah bize bunları neden yaşatıyor bunları yaşamaktansa hiç yaşamamak daha iyi değil mi ölüm bu dünyada en mantıklı ve en adil şey benim için ölümden sonra hayata inanıyorum ama dinde bazı şeylerde mantıklı gelmiyor iki kişinin birbirini sevip birbirlerine dokunmasına zina denip ahirete yanmaları bir kadının erkeklerden kendini sakınması gerektiği kadının bir kocası olurken bir erkeğin 4 karısı olması bana mantıklı gelmiyor bu düşünceleri kafamdan atamıyorum etrafımdakilere söylediğimde bu düşüncelerin günah oldupunu söylüyorlar sorularıma cevap vermiyorlar mantıklı bir açıklama yapamıyorlar

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• En mantıklı cevabı veriyorum Şu an ;

Dünya da ki hiç birşey için kendini bu kadar yorma.. bende sorgular dururdum yasanilanlari ta ki hayatımı değiştirecek bir abi tanıyana kadar.. dedi ki günün birinde dünyayı kafana takma içinden geldiği gibi yaşa inan inanma beni ilgilendirmez başkasını da ilgilendirmez.. oturdum iki gün düşündüm :) Ne demek istiyor diye sonunda çözdüm umarım sende çözersin.. Tek söyleyeceğim hiç birşey senden önemli değil sen değerlisin o kadar hücre içinden sen secildin dünyaya geldin içinden geldiği gibi yaşa bu gün bu an bir daha karşına çıkmayacak bir daha yasamayacaksin

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bak o cok eşlilik zoraki durumlarda gecerli. Ve su kötü olaylara gelince dusun bir cennet var bir de cehennem. İkisinden blrlne gidilecek. E bunun kararlastırılmssı icin bir seyler olması gerek. Yani her sey iyi olsaydı hepimiz cennete glderdik o halde nerede kaldı insan iradesi ya da cennet ve cehennemin anlamı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bir adamın 4 kocası olmaz dinde böyle birşey yok, savaş olur kadın dul kalır, adam kadını sahipsiz çıkartmamak için kendi eşinden müsaade ister ve kadına bir hediye vererek kendi rızası ile onunla evlenmesini ister bu savaşda islam için bir savaş olması gerek şuandada dünyada öyle bir savaş yok

0|0
    0|0
  • Kötü şeyler olmasaydı iyiliğin değeri olmazdı. Dolayısıyla iyi olmaya çalışan bizlerin de değeri olmazdı. Ve biraz tersten düşünürsen hayatımızda kötü şeyler olduğu kadar iyi şeyler de oluyor. Sen biraz bardağın boş tarafına bakıyorsun.
    Cinsel mevzular ise daha çok neslin korunması ile ilgili mevzular. Bir çocuk olursa kaderi evli olunmayan durumlarda katekulliye gelebiliyor. Bunun günahını kim üstlenecek? Ya da o çocuğu devlet yurduna bıraksan ne kadar mutlu bir hayatı olacak? Ya da ilişkide korunmaya çalışsan bile -ki tamamen korunmak diye bir şey yok- bu durumu ne kadar sürdürebileceksin? Ya da karşındakinin seni sevip sevmediğini, sadece cinsellik için kullanıp kullanmadığını nereden bileceksin? Evlilik ile başka insanların haklarına zarar vermeden kendi haklarını korumuş oluyorsun. Ve ciddi bir kurum olduğu için hayatın daha istikrarlı olur. Ve 4 eşlilik de yine nesil ile ilgili.

0|0
    0|0
  • Din diye bir şey yok çünkü. Hz. Muhammed şu anki psikolojiyle şizofren denilebilecek bir adam. Kendi başına dağ çıkıp kendi kendine bir şeyler düşünüp, onu yönlendiren birilerinin olduğunu sanan, aklı başında olmayan bir insan. Ayrıca herkes eşitse neden biz onunla eşit değiliz. İkimiz de insanız diye ikimiz de eşit mi oluyoruz. O direkt cennete gidiyor kırk yaşına kadar ateist olmasına rağmen; bizlere de aynı hak tanınmalı. Nerede eşitlik.
    Ayrıca benim de hayallerim var hedeflerim var. Onlara doğru adım adım koşmak istiyorum. Beni din veya siyaset ilgilendirmiyor. Henüz. İleride cumhurbaşkanı olursam namaz kılıyorum falan derim herhalde.

0|0
    0|0
  • Erkeğin çok eşliliği; zevk için yapılmaması gerek ihtiyacı olan birini himaye altına alma amaciyla yapılmalıdır.

Dünya kötüye gidiyor çünkü insanlar doymuyor. Bu dünyanın hakimiyeti insanlığa aittir, dünya da Allah'a. Hani bir ülkeye darbe yapılırken yaşadığı kötü siyasi ekonomik boyutu bahane edilip darbe yapılır ya. Hah dünya da öyle, biz ne vakit çığırdan çıkarsak darbe gelecek, ahir zamandayız.. İyice cılkını çıkarttı insanoğlu ama Allah'ın sabrı büyüktür.

0|0
    0|0
  • Niye kafanı bunlarla yoruyorsun ki? Sen iyi bir insan ol, kötülük yapma yeter.

0|0
    0|0
  • Çok düşünürsen filozoflar gibi ateist olur çıkarsın, biraz da araştırıp okumayı denesen gerçek ilim sahibi olmuş olursun.

0|0
    0|0
  • Herkez kendi bacagindan asilir o koca 4 kadinin hesabini ahirette vercek inaniomuusun madem sabret ac kuran meali oku bunlarda kucuk kiyamet alameti meal oku

0|0
    0|0
  • Kıyamet alametleri

0|0
    0|0
  • Bazı şeyler tamamen kişi ya da kişilerin kendi menfaatleri doğrultusunda değiştirilmiştir..4 kadın meselesi ise savaş da eşini kaybetmiş kadınların aç açık da kalmaması için uygulanmış zamanında, ama şu an ki embesiller bunu kendilerine hak görebiliyorlar.. Zina desen yine aynı şey, yahu cinsellik kadar doğal bir şey var mı? İnsanların bunu rahat rahat yaşaması gerekir, yaşayamazsa herkes gizliden işini görür kılıfını da uydurur merak etmeyin.. Ve free seks için yapılan evlilikler, gözü dışarda kalan bir adam, orgazm nedir bilmeyen kadınlar v. s Yaşayamayanların durumu da ortada zaten. Dünyada en çok eşcinsel eğilimlerin ve sapkınlıkların müslümanlar da olduğunu? Acaba neden, sebebi yasaklar ve yaşanmamışlık.. Avrupa'da abartılı bir durum olmadıkça insanlar dönüp bakmaz ama Türkiye'de nefes alsın yeter mk.. Gerekirse poşet takarım :) diyenler.. Dinler doğru yaşanmadıkça zararlıdır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allahtan kısaca anlatmışsın. Okumadım üşendim😑

0|0
    0|0
Yükleniyor...