Babamın Haksızlıkları Zoruma Gidiyor Siz Olsanız Ne Yaparsınız?

Annemle ayrılar. Bana ayda 200 tl veriyor onun dışında bir şey yok. Bir kıyafet için bile 300 istedim 150 yeter mi diyor bana. Kendi evlatlarının her şeyini yaptı. Ehliyet, ev, harçlık vs. Ben bu sene üniversiteye başlıyorum şehir dışında bana burs veren yerlere bak diyor. Başkaları babalarına yük olmuyor diyor sanki ben aylık 200 ile yük oluyorum. Maddi anlamda diğer çocuklarına kıyasla çok çok haksızlığa uğruyorum. Parası yok değil son model arabaya biniyor. Canım yanıyor resmen babalık yaptığını sanması. :(

Güncellemeler:
3ay N e y a p m a l ı y ı m?

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• Zor bir durum. Allah yardımcın olsun. Ha bu arada sıkışırsan haber ver elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

2|0
    0|0
    • 3ay

Part time iş bakacağım gidince zoruma giden babalık yaptıgını sanması :( çok teşekkür ederim.

• 3ay

Çok doğru bir söz.

• 3ay

Teşekkürler eig için :)

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın umarım üniyi güzel bir şekilde bitirir meslek sahibi olursun. Burs araştır mutlaka boşver çok takma kafana

1|0
    0|0
    • 3ay

Babalık yaptıgını sandığı için zoruma gidiyor.

• 3ay

Annemden memnunum ama babamdan asla. :(

• 3ay

O da iyi olur inşallah

Erkekler Ne Diyor 2

• Tam olarak aynı şeyleri yaşadım seninle, üniversitede son sınıfta çevremdeki herkesin arabası vardı ve 2015 model leon, 2014 model focus vs vs babamın arabası c. berlingo (hafif ticari) 2010 modeldi, 320.000 km ye gelince planda değiştirecekti, sene sonunda da bana istediğim arabayı alacaklardı. Bir problem verdi berlingo 5-6 bin tl masraf açtı, onu yaptırdı ve kendine yeni bir araba aldı sonrada tamam bu senin araban dedi, neyse yine bozulmadım sonuçta araba arabadır dedim, arkadaş üniye götürmeme izin vermiyorlar, memlekette bir yere gidecem karışıyorlar ve araba birde şeye dönüştü emniyet subabı oldu, annem sinirlenince elimden alınıyor, kardeşim kızınca al bir tur at o arabayla oluyor, park ediyorum park ediyorum yukarı çıkıyorum anahtarı elimden alıyor kardeşime veriyor şuraya çek diyor. Ben hoşnut olmamaya başladım bu tutumlardan. İlk işten kaldırdığım parayla yaklaşık 0km opel astra hb siparişini verdim kimseye sormadan. 1 ay sonra seçtiğim opsiyonlarla arabam geldi, keyfim yerinde mutluyum. Sen nasıl bize sormadan alırsın araba, arabaya mı ihtiyacın varda, her akşam tartışma her akşam sözlü münakaşa artık araba 24. gününde illalah ettim 5 bin tl zararla sattım. Bunlar sadece arabada yaşadıklarım

Evde bütün ev değişti ben çocukluğumdan kalma ranzada yatıyorum, ve inanılmaz derecede ileri seviyede bel fıtığım var, güya okul bittiği anda yatağım vs değişecekti, değiştirelim diyorum ''yok sen gidicisin'' . ya Nereye gidiciyim? Püsürükten bir evlilik yaptıracaklar, temelli hıncımı elin kızından çıkaracam, delirmemek elde değil. Bende sinirimi alamadım, gittim asaldan randevu aldım 2 gün sonra tecili bozduracam askere gidecem uzun dönem kısa dönem hiç fark etmez. Yeter ki evden uzaklaşıyım.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ailemizi seçemiyoruz maalesef ama Allahtan ben serbestim sana çok karışıyorlarmış.

• 3ay

@Essracd Daha neler var, yazlık gibi dandik biryer var sakaryada, inan Allah yukarda tatil diye hiç bir isteğim olmadı, peder bırakacak bizimkileri sonra o geri dönecek, sert şekilde sakaryaya gitmeyecem dedim. Bişey diyemediler gitme günü yaklaştıkça full dolu olan buzdolabı bomboş. Akşam peder bey yok evde durdurmam seni, ... kafasına göre karar verecek bide evde mi durduracam gidecen sakaryaya. dünyanın lafını yedik, kavga dövüş lafımı yedirdiler bana. Geldik buraya evimde odam 40 m^2 burda komple ev 65m^2 sinir tepemde. Daha bunun gibi neler neler, ben bunların yanında durdukça çapsız bir mühendis olmaya başlıyorum. O yüzden kurduğum, yaptığım her yatırımı bozuyorum. Askerliğe giderken herşeyi kapatıyorum.

• 3ay

Üniversiteyi bitirdiysen kendi evine geç derim, askerlik de iyi fikir. Allah yardımcın olsun valla :(

• Cok harcama sende

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• valla ben senin yerinde olsam ilişkimi keser parttime iş bulurdum.. tabi yıllar sonrada düzgün bir işim olursa bana şimdiye kadar verdiği paraları yüzüne atar üstünede tükürürüm öyle baba olmaz olsun

1|0
    0|0
    • 3ay

üNİversite de masraaflarım olacak mecbur vermesi gerekiyor :(

• 3ay

Iste versin.. okulunu bitir parani kazan sonra at suratina

• 3ay

Hiç hakketmiyor babalık sıfatını :(

• Yazık :(

1|0
    0|0
  • Bu oz babanmı senin ve kendi evlatları diyosun başla biriylemi evli

1|0
    0|0
    • 3ay

Öz babam ama başka kadınla evlenmişti annemden önce ondan olan çocukları.

• 3ay

Ona bab bile deme boşvar annenle hayatına devam et

• 3ay

üni de ikinci öğretim çıkarsa yıllık 1000 ücreti var. Vermezse görüşmem artık.

• Bu nasıl bir baba?

1|0
    0|0
    • 3ay

İşte böyle bir baba (!) :(

• belki son model araba aldığı için parası kalmamıştır

1|0
    0|0
    • 3ay

Geliri var.

• 3ay

annen ne diyor bu işe?

• 3ay

Gitme yanına diyor bende üniversite de eğer şimdiki gibi yaparsa bırakırım dedim çünkü anneme haksızlık oluyor annem ona baba deme diyor ve bende istemiyorum gerçekten.

• Babalık sadece parayla değil ki, vermiyosa bırak dayan biraz mezun olunca senin de paran olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Diğerlerine neden öyle para ile değilse? onlara da bana yaptıgını yapsın.

• 3ay

Bana böyle yaptığı için karşılığını görür mü cidden

• 3ay

O senin baban evladısın sen onun belli etmese de üzülür mesele sadeca 200 liraysa dayanabilirsin sevdir kendini biraz daha Bence

Yükleniyor...