Kızılay'da bayan polis biber gazıma el koydu bırakıp gitmeli miydim?

19:30 gibi Kızılay'ın İzmir caddesindeydim. Yolları zaten kapatmışlardı bende metroya doğru ilerliyordum. O esnada kontrol bariyerlerine yönlendirdiler. Kadın polis çanta kontrolü yapıyordu. Elimdeki poşetin içinde iç çamaşır topu vardı baktı 10 saniye kadar anlayamadım ne olduğunu dedi, etrafında iç çamaşırları olduğu için. Çantamı deşerken fermuarlı gözü açtı biber gazı eline geldi hemen alıp bariyerlerin arasına koydu, bakakaldım. Pardon da onu alabilir miyim dedim, alırsan giremezsin dedi. Çokta önemliydi deyip eline aldığı biber gazımı aldım diğer caddeye yöneldim. Saf sanki metro girişi bir yerde var😂 Sanki sorun milletin taşıdıkları. Ulan adam akıllı işinizi yapsaydınız bu ülke böyle olmazdı.

0|2
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çantamı karıştırıyor demişsiniz. Ülkede şu anda OHAL var ayrıca biber gazını yetkisiz kişilerin kullanması kanunen yasak (silah sınıfına girdiği için) İsterse o gazı sizden almakla kalmaz tutanak tutar gözaltına dahi alır OHAL ve 6136 sayılı kanuna muhalefetten. Mahkemeden de arama kararı vardır burda gelip öyle benim çantamı karıştıramaz naraları atmayın boşa..

0|3
    0|0
    • Bi' halt yapamaz.

• Yatarım ne olacak. Beleş değil mi.😂 Bol bol makarna yeriz😋

• Verdiğim cevabı anlamanızı zaten beklemiyordum. Bundan dahada emin oldum..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Biber gazı taşımak kesinlikle bir suç teşkil etmiyor. Ayrıca biber gazı taşıyanlar metroya veya Ankaray'a binemezler diye birşey de yok. Bu belediyeyi veya belediyenin güvenlik görevlilerini ilgilendirecek bir konudur. Mevzuata göre eğer yasak durumu varsa, onlar müdahale eder. Polis polisliğini yapsın. Kadın polis zaten kafası çalışsa dediğin gibi 50 tane metro girişi olduğunu bilir. Daha ondan bir haber. Kimbilir hangi taşradan geldi Ankara'ya tayini çıktı... Ayrıca polis vazife ve salahiyet kanununa göre polis seni herhangi bir sebeple durdurursa, üzerinde üniforma olsa dahi kimlik göstermek zorunda ve ayrıca seni neden durdurmuş, nerde durdurmuş, neye dayanarak, hangi şüpheye istinaden durdurmuş bunu belirten zabıt tutanağı doldurmak ve sana vermek zorundadır. Ben bu nedenle bahçelievlerde bir polisi dövdüm ve mahkemede ilk duruşmada beraat ettim. Polis de haddini bilecek

0|0
    0|0
    • Tekrar altını çizeyim: Biber gazı taşımak suç değildir. Kullanmak ise suçtur. Kullanıldığı takdirde silah kabul edilir.

• Demokrasi nöbeti yüzünden kalabalık içine bunlarla sokmuyorlar, sokmamalılar da. Her türlü nesneyi silah olarak kullanıp sana zarar verebilirler. Hani bir olay olunca polis uyuyormu diye yırtınıyorlar ya işte senin gibilerle uğraşıyorlar.
    Basit bir önlem sadece, ülkenin hali ortadayken OHAL varken bu kadar mızmız olmamak gerekli :D

0|1
    0|0
  • Sen de haklısın. Biber gazı taşımanı da taktir ettim.

0|0
    0|0
  • Yasak diye biliyordum OHAL zamanı

0|1
    0|0
  • Geri vermezler normalde

0|0
    0|0
  • Hepsi böyle canms aynı şeyler banada oldu ben gitarı bile sokamıyodum içeri iki gün önce gitmiştim.

0|0
    0|0
  • Bakmasinlar mi cantalara görevini yapıyor

0|1
    0|0
    • Baksınlar ama el atmasınlar. Ayrıca bir sürü tarama cihazı var.

• Tarama cihazinda görünmeyen bicaklar var. İceride biri elinde bicakla bogazina yapişabilir mesela. Sende haklisin da güvenlik acisindan böylesi daha iyi

• Aslında serbest olmalı biber gazı taşımak. Belkşde özgecanın biber gazı olsa başına hiçbişey gelmezdi. Ama ülkemizde her çeşit insan var serbet yapsalar protestocu , sempatizanlar polis düşmanları her fırsatta sıkar.

0|0
    0|0
  • Biber gazı silah sınıfına giriyor hak idda edemezsin

1|1
    0|0
  • Haklısın ama o da emir kulu sonuçta.

0|0
    0|0
  • Haklısın.

0|0
    0|0
  • bu ülkedeki akıllı insnlar şu an avrupada yaşıyorlar zaten. nerede sazan. avi var hep bizim ülkede.

0|0
    0|0
  • ttps://www. youtube. com/watch? v=z2Lhqcd04Ms

0|0
    0|0
  • Canım sıkı denetim var idare et biraz

0|0
    0|0
  • Almaya yetkisi yoktur vermeseydin

0|0
    0|0
  • biber gazı taşımak yasak ve kullanılması suç teşkil eder. yakın zamanda onunla ilgili kanun çıkmıştı. iyi ki işlem yapmamış. malum ohal deyiz

0|0
    0|0
  • Sen mi işini tan yapıyorsun komünist abla polise laf soktu kom ilkel faşist komünistler

0|0
    0|0
    • Şu an darbe girişiminde bulunan askerler sizin gözünüzde neyse o polislerde geziden sonra benim gözümde o. Erkek olsaydın da gizliden yazmasaydın.

• Çok şükür Müslümanım.🙏🏻

• Enteresan komünist müslüman gerçi burası türkiye olur sende haklısın

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Oysa biz kızların bulundurması kesinlikle gereken birşey

0|1
    0|0
  • Biber gazı taşımak yasal el koyma yetkisi yok

0|0
    0|0
  • Tedbir alınsa suç alınmasa suç. Bu insanlara yaranılmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...