Türkiye'de neden akıllı, bilinçli insan sayısı az?

Genel olarak baktığımda insanlar çok cahil, kaç yaşına gelmiş biri bişey bilmiyor, herkes birbirini kıskanıyor, adalet, düzen, saygı-sevgi yok, torpil dört bir tarafta.
Keşke diyorum herşey düzenli olsa, trafik kurallarına uyulsa, çöp atılmasa , yeşillikler korunsa, hukuk sistemimiz adaletli olsa, genel olarak insanlar birbirlerini sevse... Çok uzak kavramlar mı ülkemiz için acaba?

Güncellemeler:
bunun için yapılan pek bir çalışma göremiyorumda o yüzden sordum. Hepsine kötülük tohumu aşılamışlar gibi :(((

0|1
4|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Malesef hepimiz sistemin kurbaniyiz.
    Ülkemizde saçma sapan bir sistem var ve bizler zorla bunun bir parçası oluyoruz.
    Eğitim. Sağlık hukuk hemen hemen her konuda talihsiz bir şekilde hak eden değil hak yiyen konumunu almış vaziyette..
    Biz burda ne kadar yorumlarsak yorumlayalim değişen hiç bir şey olmuyor malesef..
    Sonra neyse diyip devam ediyor insan hayatına.. Hayat işte

1|0
    0|0
  • sorunun cevabını gerçekten bilmiyorsan sen de o cahillere çokyakınsın demektir belki en fazla bir tık daha akıllısındır daha fazla degil. Sana durumu şöyle anlatayım bakalım anlayabilecek misin! Bir ülkede bilgi en fazla nerede olur? Barda mı, hükümet konağında mı, metroda mı yoksa belediye parkında mı? Bilginin en fazla nerede olduğunu ve nerede öğretildigini biliyorsun degil mi? İşte o bilginin merkezini sekteye uğratıp yozlaştırırsan oradan çıkıp yetişen piclemeler de büyünce senin cahil dedigin taifeye katılır.

0|0
    0|0
    • bilmediğim birşeyi pek sormam zaten, ben genel olarak dedim akıllı bir insan herşeyi kalkındırır, sağduyulu olur. Sürekli herşeye tatil yaptırtmaz mesela. Atasözümüz şöyle;kılavuzu karga olanın...

• Ben de seni anladım, ancak düşmanlarımız işini iyi biliyor ki en önemli kurumumuzu sakat bıraktılar. Biraz önce bahsettigim kurumun aziz çalışanları ögretmenlerimizi artık veliler çocuklarına bakmakla görevli gardiyanlar olarak görüyorlar. Çocukların da canına minnet aman ders işlenmesin aman sigara içelim aman aylaklık yapalım. Büyüyüncede itin teki olup çıkıyorlar.

• aslında su an için uzak bir kavram adaletiszliğin oldugu kadınların sadece cinsel bir obje olarak görüldüğü sözde müslümanların cok oldugu her tarafn imam hatiplerle çevrilmesi insanrn eğitimden uzakşatırma politikları bunlar hep ülkeyi geriye götürüyo bu engellerin karşısında duran cesur insanlr ya öldürülüyo ya da ömür boyu susturuluyo

1|0
    0|0
  • Aman boşver sorgulama. Düzeni bozarsan kara kedi ilan edilirsin.

1|0
    0|0
  • imam osurursa cemaat zıçar Sen önce imamının kim olduğuna bakman yeterli bir yerde nasıl bı muamele olduğunu öğrenmek için =/

1|0
    0|0
  • Senin dedigin ulasilmaz. Turkiyede degil tum dunyada herkesin farkli fikri var tam tamina senle ayni kafada olan herseyi ayni dusunen insani tek elle anca sayarsin. Bak yorumlara herkes sana katilmis, nerede bu cahil? Bilmiyorim tam olarak anlatabildim mi.. Ama merak etme yani tum dunyada boyle

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlikten

1|0
    0|0
  • Kendimizi gelistirmek bir hayli uzak

1|0
    0|0
  • gerek yok ki :D bilmemek mutluluktur koca nesilleri "icat çıkarma" diyerek dizginlemiş bu millet ne gerek var kitaba bilime bilgiye... bak millet nasıl mutlu ne derse inanıyorlar ve mutlu oluyorlar oh mis :D

1|0
    0|0
  • Zihin kontrolü dolayısıyla.
    Tüm dünya için geçerli.
    Gücü elinde tutan kesim,; medya, televizyon, müzik ve aklına gelebilek her sektörde insanları robotlaştırmak ve aptallaştırmak üzerine dayalı.

1|0
    0|0
    • bravo çok doğru söyledin

• Ama bu bahaneleri öne sürüp; eğer insan hedefinin ve amacımın peşinden gitmezse bu korkaklıktır. Çünkü yapanlar var. İsteyince her şey mümkün.

• Kibirlerinden dolayı

1|0
    0|0
  • Çünkü çoğu yobaz

1|0
    0|0
  • 2 kelimeyi bir araya getiremeyen hamşoların egoları yüzünden hep

1|0
    0|0
    • ahahaa kahveden çıkıp okeye 4. olarak gelmişler

• emin ol onu bile becermekten acizler var ya :D elemanlrın fikri yok bilgisi yok ama herşeye yorumu var herşeyi biliyorlar :D

• hepsi koyun o yüzden

1|0
    0|0
  • Eee neslimiz tukwtiniyor tabi:)

0|0
    0|0
  • Mutluluk sorunumuz var?
    Her şeyin temelinde tek sorun yatiyor

1|0
    0|0
  • sorunun içinde cevabını vermişsin zaten. Eğitimsizlik ve cahillik..

0|0
    0|0
  • Hayırlısı.

0|0
    0|0
  • Dünya için uzak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• umudumu kaybetmemeye çalışıyorum keşke herkes kardeşçe mutlu olabilse ama maalesef...

1|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • haklısın aynen katılıyorum 👍👍👍

0|0
    0|0
  • Dünyayı gezdin mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...