İzmirde tesettürlü olmak?

İzmirde tesettürlü bir kız olarak yaşamak zor mudur? İnsanları toplumda dışlar mı garipserler mi? Oraya taşınacağız ve açıkcası korkuyorum var mı izmirde yaşayan tesettürlü bir kız bana biraz bilgi verebilir mi?

0|0
15|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ben erkek halimle sakalım şalvarım var diye oküzün trene baktığı gibi bakıyorlar, ama çarşafı şerif li değilsen sorun olmaz, ama umuyorum ki tesetturden kastın çarşaftır

1|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• izmirdeyim ben oyle dislama filanda yok ne kapaliyi nede carsafliyi izmirin insanlari dislamaz burda herkes medeni

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Kapalı insanlarda var İzmir de sonuçta garipseyeceklerini sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bahsettiğin tesettür çarşafı şerif ve feraceyse kavga bile edebilirsin. Ama tesettür dediğimiz şey deformasyona uğradıysa ona pek sataşmıyorlar. Onlarda ılımlı müslüman istiyor zaten.

0|0
    0|0
  • Dışlayanlar illaki olucaktır da öyle çok fazla olmaz o tür de insanlar. Geneli saygı gösterir sanırım.

0|0
    0|0
  • İzmire ne olmuş ki, birşey olmaz

0|0
    0|0
  • Hayırlısı

0|0
    0|0
  • öyle birşey yok. herkes rahar burada. kimse kimseye karışmıyor. ister kapalı olsun ister dar pantolon gitsin istertayt giyip heryeri görünsün. birşey demiyorlar.

0|0
    0|0
  • İzmirin güzel yerlerinde tesettürlü insan yok kıyı köşe kesimlerde oluyorlar genelde oralarda normal karşılanabilir

0|0
    0|0
  • milyonlarca kapalı insan var orda

0|0
    0|0
  • Yani sorun bu mu dışlanmak mı? dışlayacaklarsa açılcan mı

0|0
    0|0
  • valla yanlıs anlama ama türban takıp makyaj yapan dar giyinen kıvırtan bir tip değilsen kimse laf etmez izmirde sana hatta saygı duyarlar ama kafanda türban suratında bir kilo makyajın varsa daracık giyinirsen kıvırtırsan lafı yersin yobaz diye :D

0|0
    0|0
  • İzmir'de yaşıyorum
    Kimse bir şey demez.
    İzmir saygılı şehirdir.
    Kimse kimseye karışmaz

0|0
    0|0
  • Birçok insan var başörtülü. İzmiri nasıl anlattılar size

0|0
    0|0
  • En rahat izmirde yasarsin cunku kimse kimseye karismaz orada

0|0
    0|0
  • Bakma İzmirin sol olduğuna. İzmir gerektiğinde kultutune ve dinine sahip çıkar..

0|0
    0|0
  • Gavur İzmir ramazanda millet oruc tutanı görünce bön bön bakıo mallar

0|0
    0|0
  • Evet dışlanabilir

0|0
    0|0
  • Gayet kolay. İzmir özgürlüklerin demokrasinin şehridir.

0|0
    0|0
  • Bozarlar seni orda gülüm

0|0
    0|0
  • Ne saçma bir ön yargı.

0|0
    0|0
  • neden zor olsun ya? Kimse dışlamaz. dışlayan ya da garipseyende zerre kadar insan sevgisi yoktur
    sadece izmirde degil de herhangi bir şehirde basörtülü diye sacma sapan hareket yapanların aklına şaşarım

0|0
    0|0
  • sen izmiri gaziantep mi sandın

0|0
    0|0
  • Merak etme kapalıların onlara göstermediği saygıyı onlar size gösteriyor.

0|0
    0|0
    • Böyle bir genelleme yapamazsın İzmirde defalarca haşema ile denize girdiğim için arkamdan söylenilen laflar duydum eğer genelleme yapmaya kalkacaksak bende genelleyebilirim değil mi? Kimsenin böyle bir hakkı yok

• Hiçbir yorum genellenemez burada yergi amaçlı bir şey demiyorum heryerde herkes herkese garip bakabilir kimseyi umursamak durumunda değilsiniz. Kastettiğim kimsenin size müdahale etmeyeceğiydi.

Kızlar Ne Diyor 14

• Tesettürlü değilim fakat İzmir ne kadar açık saçık giyinen kız doluysa tesettürlü kız sayısıda o kadardır ve toplumda niye dışlanasın ki alt tarafı bir tesettürlüsün bu senin tercihin hiçkimsenin fikri umrunda olmamalı

0|0
    0|0
  • çook sıcak herseyden önce... Garipsemek konusuna gelince kimse umurunda olmasın.

0|0
    0|0
  • Orda da kapalı insan cok sorun olmaz inşallah

0|0
    0|0
  • İzmir çok güzel yaa

0|0
    0|0
  • Neden dışlasınlar. Modern bir şehir. Her ikisinde saygı duymalılar

0|0
    0|0
  • İzmir'in neresine taşınıyorsun?

0|0
    0|0
  • Benim halam tesetturlu oda İzmir de yasiyor yillardir. Ve ferace falan giyiyor yani.

0|0
    0|0
  • izmirde kimse kimseye karışmaz ne sen bize ne biz sana

0|0
    1|0
  • Sen Allahın emrettiği ne bak kullar önemli değil onlar ateşe atlarsa sende atliyacan mı

0|1
    0|0
  • Izmirliler medeni insanlardır öyle bir şey yapmazlar

0|0
    0|0
  • Sana ne nasil karsiladiklari neden umrunda bu? Bos ver herkesi

0|0
    0|0
  • İzmir'in farkı ne? Herkes istediği şekilde giyinir

0|0
    0|0
  • Izmirde yasiyorum. oyle bisey yok