Kuşlarım ölecek mi yoksa ya 😔😔?

İki tane çok küçük muhabbet kuşu aldım. Minnacıklar. Aldığım yerde büyük bir kafeste çok sayıda kuşla birlikte duruyorlardı ve hareketliydiler. Eve getirince hiç ötmez oldular. İkisi de bir köşeye çekildi, titriyor gibiler. Gagalarını çıt çıt ettiriyorlar. Neden böyle oldu? 😔 😔

0|0
14|13

En İyi Erkek Görüşü

• alişirlar ortamı yadırgıyorlar. oynama fazla suyunu yemini ver 2-3 gune adapte olurlar. artı bır birine alişması lazim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Ortamı yabancılamışlardır bir şeyleri yok fıstık gibiler :)

0|0
    0|0
  • Resmini çekip atar mısın

0|0
    0|0
  • karanlıkta eline alıp konuş onlarla, alışırlar teyze

0|0
    0|0
  • Alismadiklarindan yeniyerine strese girmislerdir

0|0
    0|0
  • alalı kaç gün oldu

0|0
    0|0
  • Son çırpınışlar..

0|0
    0|0
  • Tırstılar

0|0
    0|0
  • aynı bendeki belirtiler sıcaktan olabilir

0|0
    0|0
  • Normal ortams alisana kadar idare et

0|0
    0|0
  • Benimde 2 tane var kafes değiştirdim öyle oldular şimdi çok hareketliler maşallah

0|0
    0|0
  • rüzgar almayacak bir yere koy kafesi korkmuş olabilirler.

0|0
    0|0
    • bir iki gün içinde eve tamamen alışırlar şimdilik uzak dursan iyi olur.

• Ölmeyecek😈

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Gagalarını cıt cıt ettırmelerının sebebı uykularının gelmesı ☺️ Geldıgınden ıtıbaren 1hafta sadece yemeklerını ve sularını degıstır mumkunse temızlıgını yapma 1haftadan sonra yavas yavas canım kusum cıcı kusum dıye sevmeye baslarsın sımdı yenı bı ortama gırdıler senıde tanımıyolar kendılerını tehlıkede sanıyolar bı ortama alıssınlar sonra sana alısırlar 8tane sultan papaganım var daha oncede 5tane falan muhabbet bı surede jako besledım☺️

0|0
    0|0
  • Rahat bırak onları biraz. Çıt çıt derken? Sanki bir şey çiğniyor gibi mi yoksa tak tak vuruyorlar mı?

0|0
    0|0
    • Gagalarını vura vura çıt çıt ses çıkarıyorlar

• Çok sıcakladığında yapıyor onu benim kuşum. Kanatlarını da vücutlarından ayrık tutuyorlarsa ondandır. Ama bir fotoğraf at istersen?

• Yabancılık çekiyorlar maksimum iki hafta sonra canlanır

1|0
    0|0
  • Benim kusum da oyleydi sesi kesilmisti ve titriyodu cok dayanamadan oldu cok agladim lutfen veterinere gotur ben cok uzulmustum 😔

0|0
    0|0
  • Hepsi öyle orda baya bir coşuyolar eve gelince bir mallaşıolar benimkilerde öyle bişi yok gagalarını çıt çıt ettirmeleri mutlu olduklarını gösteriomuş :) :))

0|0
    0|0
  • Hiç merak etme 3 güne kalmaz kuşlarım çok ötüyor başımı şişirdiler dersin 😝 Alıştıkları ortamdan farklı bir ortama geçince öyle olurlar korkma yani. Kendi hallerine bırakın üstlerine giderseniz daha çok ürkütürsünüz. Benim kuşum 1.5 haftada alıştı bana ve ben 5 tane besldim :)

0|0
    0|0
  • Bilmiyorumki :(

0|0
    0|0
  • Ölmezler inş

0|0
    0|0
  • mekanı yabancıdılar sanırsam ve orda ailleri varsa onları özlüyorlardır

0|0
    0|0
  • hasta olmuşlardır ya da uykuları gelmiştir

0|0
    0|0
  • Korkmuşlardır belki

0|0
    0|0
  • Benimki öldü

0|0
    0|0
  • Benimkiside öyleydi konuş sohbet et ilk başta tepki vermezler sonra açılırlar bide cift aldıysan işin zor :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...