Toplum olarak neden "Karı gibi ağlama" deriz?

Toplum olarak neden

3|1
21|13

En İyi Kız Görüşü

• Ağızlara laf edilmiş kadınlarla ilgili değilde erkekleri alcaltan bir söz. Aglayan erkegi ezik görmek gibi sacma insanlar tarafından soyleniyor. Kadın narindir evette bu sözü dogru bulmuyorum. 😒

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bastırılmış duygular yüzünden.
    Ağlamak güzeldir, ruhun pencerelerini temizler. Bu yüzden ağladıktan sonra olumlu hissederiz.
    Rahatlık oluşur.

Sorudaki sözle aynı fikirdeyim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Erkek adam ağlamaz denir ya, tamamen yalan. Sakın inanma! Unutma ki, erkek adam ağlamayan değil, bir kadını ağlatmayandır aslında.
    Ne dogru bir soz

4|2
    0|0
  • Ataerkil toplum yapisinin yargilari bunlar

1|1
    0|0
  • Aglamak yurek isidir aslinda oyle herkes aglayamaz sanki bir tek korkaklar mi aglar. Keske herkes aglayabilse (aglasa demiyorum buarada aglamak uzucu bisey 😄ya aslinda guzel bisey diyecektim ben

0|1
    0|0
  • Sesli agladigimiz icinmi acaba. Bide ulu orta aglayanlar var ya. Her seye belkide ondandir

0|1
    0|0
  • Çünkü toplumumuzda kadınlar duygusaldır, kalplidir, sulu gözlüdür
    erkeklerse taş kalpli ağlasa erkekliği bozulur.

0|1
    0|0
  • Ataerkil bir toplumuz erkek güçlü erkek baş tacı manasıyla yetiştirilen birçok insan var. Ayrıca ağlamak da güçsüzlük olarak sembolize ediliyor bazı kesimler tarafından maalesef. Gerisi yeterince açık bence düşünen gerkes anlar

0|1
    0|0
  • Annem de evde birgün iş yapmazsam evin erkeği misin sen diyo sanki erkekler padişah biz hizmetçileriyiz değisik kafalar

0|1
    0|0
  • Çünkü genellikle kadınlar erkeklerden daha zayıf ve kırılgan görülür. daha güçsüz görülür. erkeklerin üstünlük sağlama cabasida bundandır. ama şöyle birsey varki ben çoğu erkekden daha yürekli cesur delikanlı kadınlar gördüm

0|1
    0|0
  • kadınların ağlaması insanın içini mahvediyor o her bir gözyaşı kalbinin paramparça olmasına yetiyor ve sinirleniyosun karı gibi ağlama diyosun anlatabildim inşallah :)

0|1
    0|0
  • Kadını aşağılama isteği duyan toplumdan dolayı.

0|1
    0|0
  • Cünkü toplum olarak kadini asaglamayi cocukluktan beri yeni nesile asiliyoruz...

0|1
    0|0
  • Paylaştığın yazı çok manasız.

0|1
    0|0
  • Keşke erkekler de kadınlar kadar güçlü ve cesur olsa :-)

0|1
    0|1
  • Merak konusu

0|1
    0|0
  • ben de bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • cinsiyetçilik heryerde naparsın

0|1
    0|0
  • Toplumun bilinçsizliğinden. Nasıl ki erkekler her konuda üstün tutulur Buda öyle bişi

0|1
    0|0
  • salak bir toplum olduğumuz için başka açıklaması yok

0|1
    0|0
  • Ağlamasın diye

0|1
    0|0
  • Kadin calisamazmi niye bu kadar abartiriyorsunuzki?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu soz yuzyillar oncesinden gelen bir soz olsa gerek...
    Kendimce yorumluyorum dogru veya yanlis sadece benim gorusum...
    Erkek demek gercek anlamda bir yuva koruyucu ozgurluk aklina gelebilecek hersey demek...
    Bunu cinsiyet anlaminda kucuk capli dusunerek bana cvp yazacak olan arkadaslar icin ozellikle dile getiriyorum erkek kadina gore hem bedenen hemde duygusal olarak cok daha gucludur...
    Zor bir zaman geciren bir aile dusunun anne baba cocuklar...
    Anne ve cocuklar caresiz duusuncelerle aglamakli gozlerle etrafini seyreder...
    Cozum aramazlar cunki baba var baslarinda o halleder bir sekilde dik durmasi onlara fazlasiyla yetebilir...
    Aksi durumda baba da caresizligini ve korktugunu hissettirirse sanki kiyamet kopmus gibi korkar aile...
    Fazla uzatmak istemiyorum erkek dik durmali simdiki bazi nesiller gibi tiki takilip en ufak sikintida korkup siginacak yer aramamali... kari gibi aglama sozu kadini kucumsemek icin degil erkegin dik durmasini ifade etmek icin kullanilmistir...
    Bu benim dusuncem benim gorusum...

0|1
    0|0
  • Erkekleri taştan sanan mkdumun denyoları var pampa. Hep onların işi asgsshw

0|1
    0|0
  • Sulu göz erkekler için deriz genelde onu bahsettiğimiz sulu göz kadınlar ayrı

0|1
    0|0
  • Maalesef kadını güçsüz aciz sandıkları için ama kadınlar öyle değil

1|1
    0|1
  • cesaret gerçekten erkeklere has bir artı. kadınlar duygusal ve korkak. kızlar bana kızacak fakat bunu aşağılamak, hakaret etmek amacıyla söylemiyorum. bizden daha duygusal ve daha az cesaretliler.

0|1
    1|0
  • Aglamak kadina yakisiyor, sanirim bundan

0|1
    0|0
  • Kadın aşırı duygusal mızmız bir yapıda bu erkeğe yakısmıyor sebebi bu.

Kadınlar lafta herşey olabilir ama gerçek hayatta sonuçlar ortada.
    Kadınlar kağıt üzerinde anlayışlı kibar kültürlü erkek ister pratikte agzina sicana aşık olur.

0|1
    1|0
  • kadınlar erkeklere göre daha güçsüz, kuvvetsiz oldukları için

0|1
    1|0
  • karılar ağlar genel olarak çünkü

0|1
    0|0
  • O sözde kadınların güçsüz olduğunu değil duygusal olduğu vurgulanıyo.

0|1
    0|0
  • erkek adam ağlamaz demenin başka bir yolu
    oysa kadın annemdir ve annem gibi ağlabilmek isterim

0|1
    0|0
  • İnsanlar aglar bu normal bisey

0|1
    0|0
Yükleniyor...