Askerlik ve bu dönem hakkında?

Arkadaşlar işe başlamam için heryer askerlik soruyor. Sizce bu dönemlerde gidilmelimi yani önerileriniz nelerdir? Birde askerlik dağıtımı neye göre oluyor belirli birşeye göremi yoksa şans işimi

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• herkes aynı soruyu soruo

0|5
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bilgisayarda bir program var bu program senin mevcut tüm bilgilerini alıp kendisine yüklenen algoritmaya göre sıralayıp değerlendirip yerini belirliyor. Yani insan kanaatine göre gönderilmiyorsun. Mesela benim şansıma ceza evi çıkmıştı. Şehit olmayı çok istememe rağmen ceza evine düştüm ve orada şehit olma şansın çok azdır. Kısmet. Bunun jandarması var olay yeri incelemesi var jandarma komandosu var sadece komandosu var kademesi var hizmet muhafızı var sadece muhafızı var tankçısı var bahriyelisi var var oğlu var. Ancak içindeki askere gidersem ayvayı yerim düşüncesini at. Şartların ne kadar zor olursa olsun ömrü hayatın boyunca askerde gördügün degeri hiç bir yerde görmeyeceksin. İnsanlar arasında rekabetin ve çirkinligin ve çıkarın olmadığı tek kurum askeriyedir. Yüzlerce kardeşinle aynı amaca hizmet edeceksin.

0|0
    0|0
    • Askerlikten korkum yok severek gideceğim zaten. 2 yıllık önlisans mezunu askerliği kısaltmıyormuş zaten. biran önce askerliği bitirip aileme bakmam gerekiyor bu düşüncelerim ondan dolayı ne kadar erken o kadar iyi işe girip aileme bakmam gerekiyor. mesela önlisans mezunu elektrik teknikeriyim bu mesleğim askerde nerede ve nasıl işe yarar. ayrıca 10 parmak klavye full bilgisayar bilgim var nerede ve nasıl ne işe yarar. onun dışında gözlük kullanıyorum 1.50 derece astigmat gözlüksüz göremiyorum anlayacağın bu nelerden muaf olmama neden olur bunların bilgisi mevcutsa aydınlatırmısın beni

• Ben 94 cülerle gittim. Y-ani askerligim daha yeni bitti sayılır ve ben oradayken 2 yıllığın askerligi kısaltttığı yoktu. Ama son zaman yeni bir yasa çıktıysa bilemem. Meslegine gelince , zaten acemiligin sonlarına doğru duyuru yapıp meslekçi çıkmak isteyenlere sorarlar ve sahip oldukları sertifikanın veya diplomanın aslını isterler. Genelde faks çekilir veya kargoyla getirtilir. Ancak gidecegin yerine göre durumun degişir. Mesela berber olduğunu farzedelim ve 5 bin kişilik bir tugaya düştügünü farzedelim. Ayvayı yersin, günde en az 600 kişi traş etmekten başın döner. Ya da aynı yerde eczacı olduğunu farzedelim , günde bin tane gt görüp bu gtlere ine saplamak zorunda kalırsın. Ama yerin daha küçük bir yerse mesela on beş kişilik bir karakolda aşçı olduğunu farzedelim o zaman kebap olur. Ben şahsen meslekçi seçilmeni tavsiye etmem ama sen bilirsin.

Kızlar Ne Diyor 2

• git derim

0|0
    0|0
  • Bence git benim sevgilimde asker de Şu an , kütüğüne göre dagitim yapilir ama kisa donem askerlikse genlde dogu cikmaz

0|0
    0|0
    • ikametgah adana, doğum yeri kahramanmaraş, üniversite okuduğum yer Adıyaman

• hayır 4 yıllık mezun değilim 2 yıllık önlisans mezunuyum

• O zaman Şu an bulundugun yerler cikabilir ve kutuk en onemlisi ondan bati taraflarina gondermesi de olasi. bir arkadasimin kutugu erzurumdaydi onu mesela bursaya gonderdiler gibi

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...