Ayna deneyini Türkiye'de yapmak... Sonuçlarını gördünüz mü?

Biz neden böyle bir ülke olduk cidden çözemiyorum ya, gerçekten samimiyetten çok uzağız maalesef. İzlerken ben böyle bir utanıp çekindim verilen tepkilere. Ayak uydurup, teşekkür etmek ne kadar zor olabilir ki?

Bu Ayna deneyinin orjinal versiyonu:

Bu da Türkiye versiyonu:

Güncellemeler:
Güncel.
...

0|0
17|7

En İyi Kız Görüşü

• O adama sarılıp teşekkür eden kadın gibi insanlar çoğunluk olsaydı dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tür sosyal deneylerin medeniyetle alakası olduğunu sanmıyorum. Amerika sistem gereği tamamen materyalist bir topluluğun bulunduğu içerisinde hani derler ya 72 milleti barındıran bir bölge. Adamların hayata bakış açısı tamamen maddi. Pizzacının bahşişini verme bakalım ne oluyor, ya da loundry denilen çamaşır yıkama ofislerinde.. Kesinlikle sistemin dışına çıkılmayan, neredeyse kimsenin kimseye yardım eli uzatmadığı maddeleşmiş hayatlar. Ama gel gör ki bu sistem halen daha öldürememiş içlerindeki İNSANLIĞI. Bunun gibi onlarca sosyal deney izledim birçoğunu bizim ülkemizde değil yapmak düşünmen bile hata olur. İnsanın kendisine saygısı yoksa başkasına olmasını nasıl beklersin ki. Yahu bir şakanın yapıldığını görüyorsun, hani seni yücelten bir şaka üstelik. Sade bir eyvallah diyerek tebessüm etsen yeterli.
    BU arada mahallesinden bile ayrılmamış bir kesim de kalkmış yok ülkemizdeki erkekler tacizci tecavüzcü sapık vs... Ulan Amerika'yı o izlediğiniz filmlerden ibaret mi zannediyorsunuz. Neyse coştum yine bir dünya muhalif yorum görünce.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• kötü

0|6
    0|0
  • Yabancı versiyonuna bayıldım. Türk versiyonu hakkında yorum yapmak istemiyorum.

0|2
    0|0
  • hahah :D çok güzel

0|1
    0|0
  • Kızlar egoist falan değil. Islık çalındığında , korna çalındığında arkasına dönüp bakan kıza bile k. şar damgası vurulan ülkede kızın dönüp bakmaması normal. Korkaması normal, art niyet araması normal. Bence o aynayı kendinize çevirin ve sorgulayın kendinizi.

4|0
    0|1
  • Şaşırtmadı tepkiler...

0|2
    0|0
  • Cunku ulkemizin insanlari biraz yabani

0|2
    0|0
  • Ama o dönüp bakanlarda (tr de olanlar için söylüyorum) özgüven eksikliği olan insanlar özellikle ve korkusu olmayan kişiler sonunda ne kadar mutlu olduklarını da gördünüz bizim ülkemizde taciz vs çok yaşandığı için bakmayanlar da normal bu arada bu benim fikrim sizi bilemem

0|1
    0|0
  • Gerçekten türkiyede bunu yapan çocuklara üzüldüm mal yerine koymuşlar çocukları ama asıl mal kendileri haberleri yok ( tabi bazıları güzel tepki vermiş)

0|1
    0|0
  • Çok tatlı bir deney ya. Tepkiler üzücü :)

0|1
    0|0
  • Valla biri de bana boyle dese tinlamadan ilerlerim. Dalaktan bobrekten olmak da olabilir işin icinde 😑

0|1
    0|0
  • Şaşırmadım nedense

0|1
    0|0
  • Sondaki adamlar ne güzel döndü öyle. Ya ülkenin kızları fazla egoist dkdkxj

0|2
    0|0
  • Kızlardaki fazla ego ve kendini beğenmişlik yüzünden.. Cidden anlamıyorum havanız kime :p

0|1
    0|0
    • Bana sorma :P 😀

• Altta biri bakanlara k. şar diyorlar kızlar bakmamamkta haklı demiş. P. zevenge herkes k. şar... Herkesin k. şar olduğu biri vardır kavga eder karşı taraf k. şar der terkeder k. şar olur şorr giyer k. şar olur. Bunlara kulal asmaya devam ettikçe daha çok bu duruma düşerler

• Toplum olarak geriliyoruz her geçen gün.

• Öf şu kızları yolasım geliyor

0|1
    0|0
  • İğrenç yapmışlar fazla egoistler var

0|1
    0|0
  • 😂😂😂😂😂turkler cok komik

0|1
    0|0
    • Bence ulkede sarkintilil yapan erkek cok. O yuzden bu ayna isi olmamis. Bunu bir erkek degil kiz yapsaydi. Kiz donun arkaniza bakin iste en guzel kizlar orda falan. Cok guzel olurdu. Erkek oldugu icin bunu soyleyen. Insanlar en cokta kizlar kotu birsey gibi bakmiyorlar. Anlata bildim. mi?

• Senin Amerika'dan haberin yok sanırım. O filmlerde izlediğin gibi her caddesi wall street değil. En işlek caddenin arasokağında bile gözler önünde tecavüz mümkün ve gören dönüp arkasını gidiyor. Bunu yapan kız olsa kızlar dönerdi diyorsan önce iğneyi kendine batıracaksın. Kurtulun şu önyargılarınızdan

• @MetaProlol onyargi degil benimki. Gercekler bu. Su anki. durum bu. Ben de gercegi yazdim sadece.

Erkekler Ne Diyor 6

• Yanında sevgilisi olan bir köküz vardı. Aynı şekilde köküz olan 3-4 kızda var. Onun dışında güzel olmuş. Bizim insanımıza pek iltifat edilmez bu yüzdendir bu tepkiler.

1|1
    0|0
  • Biraz yapmacık olmuş gibi kadınlar için iyi ama :D

0|1
    0|0
  • bizimkilerin anlaması için küfür olması lazım :D

0|1
    0|0
  • Çok hoşgörülü bir toplumuz gerçekten :D

0|1
    0|0
  • Yanlız erkekler heryerde adam. dd