Öyle birini bulabilir miyim?

Ailem zorla başımı kapattı. Ben dinlere inanmıyorum. Beni tehdit ettiler herseyini bitiririm hayatını kisitlarim seni sevmeyiz gibi şeylerle. Bari eşim modern biri olsun istiyorum. Sizce kapalı halimle öyle bir eş bulabilir miyim? Ben aileme benzeyen bir eş istemiyorum. Dinden Nefret ettirdiler cunku.

0|1
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Tabiki olur neden olmasın. Bunun için insanları sen seçmelisin. Seçilen olursan istediğin gibi birisini bulamazsın.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ah canim ya kusura bakmada bu nasil bir ailedir. Insan kendi cocugunun mutlu olmasini istemez mi? Anlamiyorum dogrusu. Basini zorla kapattirmak, tehdit etmek Islam dininde var mi? Bunun sevabı bile olmaz. Ailen cok yanlis yapmis ama nasil anlatacaksin iste. Nefret ediyorum böyle seyler duymaktan. Evlenecegin kisiyi de mi onlar sececekler yani? Kendi ayaklarinin üzerinde durabiliyorsan itiraz et, karsi cik. Ne bileyim, belki evlenince acarsin basini.

0|0
    0|0
    • Kuzenim evlenince başını açtı. Annem evde kızıyor ona. Bana müsade edeceklerini hiç sanmam. Biraz kendi hayatımı kendim belirlemek istiyorum. Tutumları o kadar kötü ki :( en ağır hakaretler isittim. Kollarimi morarttilar kaç kez.

• Sağol canım. Burada çok kötü yorumlar geldi bana. Sen yardimci oldun :)

• Rica ederim 😊

Erkekler Ne Diyor 18

• Bulabilirsin ayni baskiyi erkeklerede yapiolar basini kapatmiolar sadece

0|0
    0|0
  • Bulabilirsin

0|0
    0|0
    • Nasıl bulabilirim? Modern biri kapalı birini istemez ki yani beni görünce elektirik almaz

• Bulursun

0|0
    0|0
    • Nasıl bulabilirim? Modern biri kapalı birini istemez ki

• Kendi düşüncelerin var sonuçta

• Bir psikoloğa götürdü babam beni. O da baskıcı çıktı. Bana resmen namaz kilmazsan seni terapiye almam benim dediklerimi yap dedi. Eğitimli sözde.

• olumsuz düşünme evleneceğin kişe bu şikayetini söyle

0|0
    0|0
    • Bana gelecek talipler kapaliyim diye gelir. Birisi görüşmek istedi benle. Kendisi içki içiyor. Kapaliyim diye beni istemiş. Bu siteden de birisi ısrar etti fotoğrafımi atmam için. Kapalı olman çok güzel benimle çıkar misin senin gibi bir eş istiyorum dedi. Yani bana kapaliligim için geliyorlar.

• Bu durumda olan tek ben değilim. Onu billiyorum.

• bunlar test işte

• belki bulursun

0|0
    0|0
  • aklıma başka semtin çocuklarındaki sahne geldi pehh.

0|0
    0|0
  • zor bence bulman çünkü önyargılı yaklaşacak herkes sana

0|0
    0|0
  • Bulabilirsin durumunu açıklarsan. Eğer çevrende öyle insanlar yoksa İnternet var.

0|0
    0|0
  • Benmodern miiym bilmem ama kapalı isterim :)

0|0
    0|0
  • evet bulursun

0|0
    0|0
    • Nasıl bulabilirim? Kapalı birini istemez ki modern biri

• Çevrem hep dindar.

• o zaman buralardan bul

• bulabilirsin tabiki.

0|0
    0|0
  • Ya asıl zaten böyle seviyorum

0|0
    0|0
  • bulursun tabi. ama dinlere neden inanmıyorsun ki

0|0
    0|0
    • Çok fazla sebebi var. Girmeyelim

• Insanlara kendi düşüncelerimi aciklayamamak çok kötü. Düşünsene laikligi savunan kadin haklarını savunan bir kapali

• kapalılar da laikliği savunur bu normal

• Acik/kapali olmak mesele degil onemli olan insan olmak..
    Bulursun zamana birak herseyi

0|0
    0|0
  • Ben modern biri olarak kapalı biriyle asla

0|0
    0|0
  • Benimle evlenir misin tatlim

0|0
    0|0
    • Yürü git terbiyesiz

• Bak ya ayagina kadar geldim yaptigina bak

• İyi o zaman hayat kadini ol

1|0
    0|1
    • Munasebetsiz. Senin seviyen ahlakin bu işte.

• Ikinizin de seviyesi konuşması belatinda. Şerefsiz kopeklersiniz. Sürekli sıcmak yelloz hayat kadını. Bu ne pavyondan mi ciktiniz siz?

• Dinime kufreden musluman olsa ;))) salak kari..

• hiç inanmıyormusun gerçekten?

1|0
    0|0
    • Ya aşırı şekilde sevimsiz geliyor din bana. Inandirici da gelmiyor. Insanlar hiç sorgulamadiklari için inaniyorlar.

• Ne diyorsun ya bişey yazma bildirim geliyor sinirlerimi bozuyorsun

• git işine yaaa sen yazma bidaha

Kızlar Ne Diyor 8

• Ailen seni buna zorlasa bile asla kendi dininden soğuma ailenin yaptığı bir yanlış yüzünden kendi hayatını bitirme kendi araştırmanın kendin yap çünkü modern olmak asla seni cennete sokamaz bazı aileler baskıcı olup insanları sogutabiliyor ama bu seni değiştirmesin bu dünyaya sadece bir kere gelebiliyoruz cennet ve cehenneme de sadece bir kere gideceğiz

0|0
    0|0
    • Ne cenneti cehennemi saçmalık bunlar. Namaz kilanlari cezalandırmak suretiyle hem de en ağır şekilde, dine mecbur bırakan ataerkil fikirleri olan bir oluşum. Hoşgörü dini falan değil. Kadına değer verirgibi gözüküp onu okuma yazmadan uzak tutmak isteyen, kara carsaflar içinde sadece bir gözü açık bir şekilde zahmetler içine sokan, eşini başka kadınlarla paylasmasina müsaade eden, sanki bir birey degilmis gibi eşinin sözü altında yasamak zorunda bırakan, dini ve aklı eksik bir varlık kabul eden böyle bir dini ben istemiyorum son derecede itici.

• Sizin inanciniz böyleyse bir şey diyemem. Sadece bana tuhaf geliyor dindeki bir çok şey. Güzel yanlarını da araştırdım. Sosyal hizmet okuyorum dedim ya. Derste islamdaki sosyal hizmet uygulamalarını gördüm. Ne güzel dedim. Fakirlere yardimci oluyorlar. ama sonra aklıma bazı şeyler geliyor. Buz gibi oluyorum.

• Cehennem gereksiz değil dünya böyle bir yer olduğu sürece cehennem de var olacak

• Bulursun

0|0
    0|0
  • Kendi rızan yoksa çıkart o başörtüyü. Ailen seni kapatınca ne oldu? Daha mı çok sevdiler seni. Daha mı imanlı biri oldun ? Önce tahkiki iman sonra taklidi iman. Sen inanmadığın sürece istesen 365 gün namaz kıl oruç tut hiçbir olmaz.

0|0
    0|0
    • Ya denedim. Tehditler savurdu. Düşünsene benimle hiç konusmazlar. Dostum çevrem de yok zaten. Hiç bir şekilde para vermezler ihtiyaclarimi alamam kufurler yerim oradan sana basit geliyor bunlar galiba anlamadiginiz icin

• Bende taze kapalıyım ama kendi rizamla. Sana bir söyleyeyim. Hiç kimseye hiçbir şekilde yaranamazsın. Konuş ailenle ben böyle olmak istemiyorum. Böyle mutlu değilim de

• Bulursun

0|0
    0|0
  • ailen gerçekten çok cahilmiş

0|0
    0|0
    • Annemin din konusunda bilgisi fazladır ama onun dışında zayıf. Babam da sürekli bilmiş havalarda.

• bence bu tarz ortamlarda aileni kücük düşürme ya sonucta seni bu yaşa kadar getirdiler o kadar begenmiyorsan topla eşyalarını cık git

• bulabilirsin elbette

0|0
    0|0
  • laik birini bulup türbandan kurtulacaksın tek çare bu

0|0
    0|0
    • keşke din denen saçmalık olmasaydı da rahat mutlu bir şekilde yaşasaydık şu güzel ülkede

• Güzellikleri iyilikleri dinden öğrenmek zorunda değiliz değil mi? Çünkü din iyiliklerle beraber kötü şeyler de veriyor insana. Baskı kadını hor görme şiddet gibi

• zaten nerde bir kötülük aptallık varsa bu din yüzünden Karl Marx ne demiş Din Halkın Afyonudur
      aşırı dincilik sapkınlık ve gerilik getirir mesela türkiye buna örnek işte bu yüzden türkiye gelişemiyor gittikçe geriye gidiyoruz arap ülkelerine döndük iyice çünkü dinle kandırılan tek ülkeyiz yazık insanlar da dini iyi bir şey sanıp kanıyorlar

• Dinde zorlama yok bunu bilmeleri gerekir

0|0
    0|1
    • Aslında var. Yaptıkları dine göre doğru bir şey. Hadislerde namaz kılmayan çocukların dövülmesi emrediliyor. Ayrıca namaz kılmayanlara dinde çok ciddi cezalar var. Bazı mezheplerde kafir ilan edilip öldürüluyor. Bunu bilen halk ne yapacak mecbur kilacak

Yükleniyor...