Başka şehirdeki yakın arkadaş düğününe gitmemek için geçerli bir bahane?

Bu arkadaşın söz, nişan ve nikahına gittim. Üstelik bilmediğim şehirde Bir karşılayan olmayınca şehir içi halk otobüsünde de bir saat dolandım. Bir de orda saçımın kuaför parasını da ben verdim. BU işsiz halimle para takıp şık kıyafet için para harcadım. Akşam olacak etkinlik için sabah ezanında yola çıktım nişanda sırf kuaföre yetişmek için. Zaten kuaförden ve giyinip süslenmekten nefret eden biriyim.

0|1
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Arayıp gelemeyeceğim arkadaşım hakkını helal et falan de, anlayışla karşılar, karşılaması lazım. Ki zaten şimdiye kadar özel günlerinde hep yanında olmuşsun..

0|0
    0|0
    • Evet aslında uzun uzun açıklama yapmaya gerek yok kısaca söylemek daha ikna edici olabilir. Hem o benim yerimde olsa bu kadar düşüneceğini sanmıyorum. İşte bazı insanlara sürekli fedakarlık yapınca hep daha fazlasını istiyorlar. Zaten evlendikten sonra herkez hanımköylü kocaköylü oluyor.

• Tabikide, hem zaten vurdumduymaz biriyse çokta takmaz. Ki bence çok zamanında yanında olmuşsun, sana küsmek gibi bir davranışta bulunursa ayıp eder. Sonuçta düğün bu geleninde canı sağolsun, gelmeyeninde. Senin arayıp gelemeyeceğini söylemen bile yetmeli, yani en azından benim için öyle.

• 3ay

Çok doğru

En İyi Kız Görüşü

• hastalandım, kuzenim rahatsızlandı yanında kalmak zorundayım, dedemin yanına köye gitmek zorundayım birinin bakması gerekti.
    Yurtdışındaki dayım gelecekmiş yıllardır görüşmüyoruz annem izin vermiyor gelemicem düğüne.
    alerji olmuşum doktor iğne verdi her gün düzenli kullanıp evde dinlenmem gerekiyormuş çok üzgünüm gelemiyorum.
    uydur işte tatlım bir şey şöyle inandırıcı olanından

0|0
    0|0
    • Teşekkürler. ya ben işte durumu idare edemiyorum hiç bir zaman içimden gelmiyorsa hep gelesim yok diyorum. bir akrabamızın düğünü var o tarihte deyip şimdiden bilse mi acaba çünkü ne giycen gibi sorular sormaya başlıycak.

• oda olabilir ama gerçekçi olman lazım

Erkekler Ne Diyor 2

• Bence yakın arkadaşın değil senin olsa böyle düşünmezsin. Bence zaten yakın arkadaşın olmadığına göre hastayım de gitme. Nasılsa bir önemi yok.

0|0
    0|0
    • Ya üniversitede ilk yıldan sonra araya bir küslük girdi onun yanlış anlamasıyla çok yargısız infaz yaptı konuşma benle diye kestirip attı. Sonra mesaj çekip küslüğü unutalım dedi haftalar sonra. Ama ben bir daha eskisi gibi olamadım. Zaten genelde yalnız takılan bir insandım. İşte son sınıfta okulla ilgili işlerde beraber takıldık. Hayır benden başka da giden olmadı etkinliklerine okuldan bır kişi hariç.

• Yani tabi gördü şimdi o gezdiklerinin vefasızlığını belki değerimi anladı ya da okuldan da birileri gelmiş olsun istiyor sadece bilemiyorum. Zaten sanki kendi işim için gitmiştim gibi diğer törenlerde hiç bir özellik göremedim yol parası dışında sabah ezanıyla yola çıkmam da cabası

• Sen bilirsin gene de ama dediğin gibi ise sen bilirsin :)

• Bahane yok gideceksin.

0|0
    0|0
    • Şunu anlamıyorum bir insanın bir günü önemli diye başka insanlar için de aynı önemde olamaz. Tamamen herkezde sahte gülüşlerin olduğu şıklık yarışına girdiği bir ortam üstelik. Benim kimseden beklentim de yok ayrıca. . zaten nikah şahidi de ben değildim.

• Bak şimdi hani bizde bir söz vardır " iyi dost kötü günde belli olur "

İşte o yanlış iyi dost " iyi gününde en az senin kadar mutlu olandır "

• Ya bir de şöyle bir şey var örneğin ben onun başında hastanede saatlerce bekledim zamanında. Ama o sayemde bir kaç insanla samimi olduktan sonra benim çok insani bir sıkıntımda gereksiz alınganlık yapıp bir anda suçlayarak gözden çıkardı. Benim yerimde bir başkası olsa ona bir şey demezdi ama. Zaten ben alınganlık yapsam kin tutmuş olurum başkası yapsa kırılmış olur her ne hikmetse. Şimdi gerçekten bir sağlık sorunum olsa ve gidemezsem ve o zaman da trip atarsa aynı durumu bir kez daha yaşayacağım.

Kızlar Ne Diyor 3

• Annem rahatsız de

0|0
    0|0
    • Ya öyle deyince de anneme bişey olur diye korkuyorum

• Imm gerci dogru ya ben de cok korkarım öyle seylerden.. Calısıyor musun isle ilgili bir bahane uydursan?

• Yok malesef hala işsizim. Yani bazı arkadaşları uzakta ve hafta içi çalışıyorlar. Kendilerini zorlasalar gelirler uçakla. sonuçta akşam ve hafta sonu yapılan bir etkinlik. Benim yol 2 buçuk saatlik zaten gecenin bir yarısı otobüsle tekrar döncem. Gündüz karşılayan olmadığı gibi bir de gece terminale bırakacak birini arıycam. bana bu fazla geliyor. Benim özel günümde uzaktan biri gelse el üstünde tutarım. bir de işte insan işsiz olunca her adımının hesabını yapmak zorunda kalıyor.

• Hastayim de

0|0
    0|0
    • Ya benim bünyem zayıf olunca sürekli hasta oluyordum zaten hastalığı saymıyorlar ne hikmetse.

• Gitme boşver bahane de bulma

0|0
    0|0
    • Ya zaman yaklaştıkça çok ısrarcı oluyor ben bilmem geleceksin falan diyor.

Yükleniyor...