Türkiyede neden yalnız yaşamak garipseniyor?

Bekarım 25 yaşındayım ve ailemden ayrı yaşıyorum. Çevrem, iş arkadaşlarım herkes garipsiyor. Ailenle küs müsün yoksa öldüler mi vs.

Ailemi seviyorum ama kendi ayaklarımın üstünde durmak için ayrı eve çıktım. Neden garipseniyorum?

1|1
9|44

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede bekar olmak garipseniyor. Evlilik kısmet işidir niye evlenmiyorsun..
    Evlenirsin niye çocuk yapmıyorsun (sorun mu var)
    Sonra bekar yaşarsın senin yaşadığın sorun olur.
    Başın açık olur adın çıkar yaftalarlar, başın kapalı olur öcü gibi bakarlar.. Bu ülkede yaşamak gerçekten çook zor...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben çok yaşadım onu be güzelim. Türkiye öyle. Hepsi bel altı düşünüyor kotu duşunuyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• bu ülkede garipsenmeyen ne var ki?
    kendi görüşünde değilsin
    sana düşman oluyor
    herkes önce saygıyı kendi bekliyor nedense!

1|0
    0|0
  • Profil yaşın 18-24 olarak gösteriliyor. Soruda 25 yaşındayım diyorsun.

Ortada bir yalan var. Ya profilinde ki yalan ya da soruda ki. Fark eder mi? Benim için etmez. Bu elde kalsın. Gelelim soruya.

Şimdi senin yalnız yaşaman garipsenir. Neden cepte duran yalanların yüzünden. Çok sorgulama...

0|0
    2|1
    • 24 ağustosta doğdum. Daha ay ı doldurmadım o yüzden.

• 12 senedir aynı sorularla muhatabım..
    insanların ön yargıları bitmiyor..

1|0
    0|0
  • Sadece sen değil Türkiye genelinde böyle algı var.

1|0
    0|0
  • çünkü bu ülkede kadının bunları yapması alışılmış bir şey değil. aynısını erkek yapsaydı garipsenmezdi bence.

1|0
    0|0
  • 12 yıldır ayrıyım, aileme canım feda küste değilim dargın da değilim. kendi ayaklarım üzerine durmak için ayrıldım ve başardım...

1|0
    0|0
  • Iste sacma sapan dusunceler.

1|0
    0|0
  • Yıllardır tek yalnız ve istediğim gibi yaşıyorum.
    Bunu sana söyleyen halt etmiş.

1|0
    0|0
  • Bence gayet iyi bir fikir tek basina yasaman ayaklarinin uzerinde durman insan asil biraz tek basinda iken bazi seylerin farkina variyor ogreniyor

1|0
    0|0
  • Ayakların ağrıyır mu kanka işin şakası bir yana seni tebrik ederim

1|0
    0|0
  • Yalnız yaşamak daha iyi aslında.

0|0
    0|0
  • millete bakma sen. kendi bildiğin gibi yaşa.

1|0
    0|0
  • Çünkü gelişmemiş bir ulkedeyiz insanlar kendi yapamadıklarını başkaları yapınca kıskançlıktan ne yapacaklarını bilemiyor

1|0
    0|0
  • Al benden de o kadar

1|0
    0|0
  • bizim millet böyle. ben de yalnızım genel söylenen bunlar bir de eve sürekli kız mı atıyon gibi şeyler

1|0
    0|0
  • Zihniyet
    Düşünceleri kötü insanlar topluluğu ne olacak

1|0
    0|0
  • Kafa yapısıyla alakalı. Takılmamak gerek

1|0
    0|0
  • Neden takiyosunki size ne de gec be kardesim

1|0
    0|0
  • gayet normal bişey.

1|0
    0|0
  • Türk toplumu evlenirken yuvadan ayrılmayı benimsemiştir. Ecnebilerde 18 yaştan sonra normal karşılanıyor.

0|0
    0|0
    • İyide o eskilerde kaldı. Eskiden kadınların mesleği var mıydı? Ama benim mesleğim var. Yani aynı standartlarda değiliz...

• çok saçma. İlla evlenmek mi zorundayım kendime ait evimin olması için

• Hayır değilsin. Bence bu kadar takma kafana. Kimseye bir açıklama yapmana da gerek yok.
      Türkiye'de bir çok insan yalnız yaşamayı ister, ancak bunu dışarı vuramaz çünkü ya imkanı yoktur ya da cesareti..

• Bence garipsenecek bir durum yok.

1|0
    0|0
  • Bende seninle yasayabilirim

0|0
    1|0
  • misafir filan gelip gitmiyosa çaya dawet et bizide canın sıkılmasın boşver sen milleti.

0|0
    1|0
  • Bilmem ama boşver gitsin abla kafan rahat işte

0|0
    0|0
  • neden garipsensin

0|0
    0|0
  • Daha Amerika Avrupa standartlarına gelmedi

0|0
    0|0
  • İnsanlar, herkesi standart formata sokmaya çalışır

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Türkiye'de yanliz yaşamak pek akil kârı değil.

0|0
    1|0
    • Allah allah niyeymiş. Paran varsa gayet akıl karı

• 3ay

İlla tek yaşayacaksanız sizi tutan yok özgürsünüz. bizim burada söylemek istediğimiz toplumun geleneklerine aykırı davranırsanız olabilecekleri göze almışınız demektir. Türkiye de durum böyle.

• 3ay

tabiki yalnız yaşıyorum ve sana soracak değilim. senden izin falan almıyorum param var evim var kimene. banane türkiyenin örfünden adetinden. özgür bir bireyim. başıma hiçbişey gelmedi. tecavüzede uğramadım gasp ada

• beyin belden aşağı çalıştığı için

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 8

• Geleneklerimizden ve tek yasayan kadinlarin basina gelen seylerin tek yasamasina baglanmasindan garipseniyor malesef 😕😕

0|0
    1|0
  • Ya canım sen neden söylüyorsun yanlız yaşadığını ortam pis valla evini falan basarlar gece

0|0
    1|0
    • Bende malım ya millete ev adresimi vericem zorla girip direkt tecavüz edecekler. Abartma kadınım. Çocuk değil

• Bende aynisini yapacagim

1|0
    0|0
  • boşver insnalaarı onlar hep söylenirler

1|0
    0|0
  • Çünkü kızlar bir enayi bulup kapak atayım derdinde. Senin gibi kendi ayakları üzerinde duran az

1|0
    0|0
  • Salla

0|0
    0|0
  • Burası Türkiye gardaş :D

0|0
    0|0
  • Toplum algısı işte boşver

0|0
    0|0
Yükleniyor...