Yolcu kızlara numara veren halk otobüsü muavinine ne yapardınız?

Otobüsteyim, biner binmez şu ortada durup bilet kesen herifin kendisinden küçük kızlara ne niyetle baktığını anlar gibiydim. Sapığın uzun süre kestiği bir kız indi ve sapık epey baktı kafasını cama yapıştırıp. Ben iyice kıl oldum. Sonra otobüse bir engelli kardeşimiz bindi. Çığlık atıyordu. Sanırım zihinsel engelliydi. Bunu görünce bizim sapığın yüzü buruştu ''Bedava adam taşıyacağız.'' diye düşündü herhalde. Akabinde kafasında bir ampul çaktı sanıyorum. Tam bizim sapığın yanındaki kız engelli kardeşimizin çığlıklarına acıyarak bakıyordu. Sapık kişi bunu fırsata çevirdi ve kıza ''Biz olmasak yolda kalır bizim sayemizde mutlu oluyor ehe ehe.'' dedi. Kız da üzüldü falan. Böylece sapık ilk muhabbeti açmış oldu. Hemen ardından kıza nereli olduğunu sordu. Kız ''Mersin.'' cevabını verdi ve sırtını döndü. Muavinin mimiklerinden niyetini ve yeni bir girişimde bulunacağını anlıyordum. Kıza ''Öğrenci misin?'' dedi. Kız onaylayarak kafasını salladı. Üniversite okuyordu. Şimdi dikkat! Muavin ''Evde yalnız mısın?'' diye sırıtarak sordu ve kız kendisini baskı altında hissedip, sesi titreyerek, rahatsız olarak ''Evet.'' dedi. Ben kıza konuşma şununla diye işaret etmeye çalıştım ama görmedi. Neyse durağı geldi inecekti. Ben kıza yaklaştım çünkü muavinin yapacağı şeyi anladım. Eline bir kalem aldı ve şu tam veya öğrenci yazan bilet koçanına bir şeyler yazdı. Evet, bu telefon numarasıydı. Sonra kapılar açılınca kıza ''Biletinizi unuttunuz.'' deyip bileti uzattı. Ben de tuttum elini camla kapının arasına sokup başladım laf saydırmaya. Bileti de kafasına fırlattım. Kızla bu durakta indik, teşekkür etti. Ben plakadan araştırma yaptım ve Facebook profiline kadar buldum. Şikayetçi de oldum gerekli işletmeye. Bu tür olaylar sürekli oluyor. Bunu paylaşma sebebim kız arkadaşlara biraz daha dikkatli olun çağrısı yapmaktır. Hep iyi niyetli olmayın. Her soruya cevap vermeyin. Tedirgin olunca sadece bağırın ve yardım isteyin, elbet biri sizi canı pahasına koruyacaktır.

Güncellemeler:
Bunu özellikle buraya yazdım zira ülkemizde her yerde bol oldukları gibi sitemizde de böyle insanlar var. Ben gözlerine bakınca direkt anlarım genelde ama yine de buradan mesajla kız düşürmeyi amaçlayanlar var ve yüz yüze olmadığı için niyetleri bilinemiyor. Lütfen ne olursa olsun mesafeli olun.
Kız arkadaşla fazla konuşmadan ayrıldım beni de yanlış anlamasın diye. Bir daha da Ankara'da denk gelemedik. Bu nedenle kendisi polise şikayetçi olmadı sanırım. O olmadığı için benim savcılığa ya da polise şikayetim de bir işlev sahibi olamaz. Ancak 153'e bildirdim. İnanmayan ve primci diyen olursa ilgili şikayet numarasını veririm. :)

3|4
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Helal sana adamsin. Allah seni korusun ve iyililer versin. Keşke herkes senin gibi olabilse. Valla buraya yazamayacagim cok dua ettim sana. Kız polise gidip şikayetçi olsa ama nerdee..

1|0
    0|0
    • İnince baştan sona durumu kısaca özetletim. Şikayetçi olun dedim ama sanırım çekindi, üşendi. Yok yazık falan dedi. Yazık deme sebebi kızın niyetli veya kaba tabirle yollu olmasından ziyade korkmasıydı bence. Ceza falan almaz başıma bela olur sanmış olabilir. Ama teşekkürü bana yetti. Size de teşekkürler dualarınız için. Allah sizi de korusun. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Al işte sonra diyolar sen niye uyanıyosun erkek olduğun için gelde utanma arkadaş bu gibi itler le aynı cins olduğun için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Sağolun. Sizin gibilere çok ihtiyacı var bu ülkenin.

1|1
    0|1
  • Alkışlanacak adamsın helal olsun.

1|1
    0|0
  • Adam bana "evde yanliz misin" dicek, ben de otobüsü basina yikmicam?

1|1
    0|0
  • Helal olsun sana be

1|1
    0|0
  • Çok haklısın aynısını neredeyse bana kaç şoför yaptı konuşmamak gerek

0|1
    0|0
  • Çok iyi yapmışsın tebrik ediyorum. Pislkler ya hepsi mi aynı olur bunların anlayamadım.

1|1
    0|0
  • e kız niye evde yalnız kalıyorum diyor kusura bakma da yani biraz da o kaşınmış

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekse helal olsun sizin gibi insanlar kaldı mı ki

0|0
    0|0
  • İyi etmissin
    Da seye takıldım ben
    Size bir plakayı versem kime ait olduğunu bulabilirmisiniz?

0|0
    0|0
    • Otobüs plakası olduğu için internetten araştırıp stalklayarak bulmuştum. Normalde bulamam ne yazık ki. :D

• Peki teşekkürler

• destan yazdın be okuyamam bunu

0|0
    0|0
  • Cidden sapık dolu etraf bir de böylelerinde cevao vermeyince ergen kezban oluyoruz ya ona sinir oluyorum

3|0
    0|0
  • kızda pek safmış..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Helal olsun kardeşim

1|1
    0|0
  • Adamsın. Senin gibi insanlar nadirdir. Herzaman bu olayları gören birileri olmayabiliyor o yüzden biraz gözlerinizi açın bayanlar.

0|0
    0|0
  • Açıkçası ben kadın olsam benim için tehdit değilse karşımdaki kişi kimsenin karışmasını istemem. Eğer istemiyorsam bana asılan kişiyi kendim halletmek isterdim. He ama şöyle bir şey var: Baktın kız açık bir şekilde rahatsızlığını ifade ediyor ama buna rağmen rahatsız etmeye devam ediyorsa, kıza bir şey yapmaya çalışıyorsa kas gücü yüksek olan erkek yardım etmeli bence.

0|0
    0|0
    • Belki de bu yüzden kadın değilsinizdir. :) Benim karışma sebebim, Özgecan Aslan'ın da Mersinli oluşuydu. Özellikle o şehir bana ağır bir çağrışım yaptı ve müdahil olma gereği hissettim. Aslına bakarsak belki kız numarayı arardı sevgili olurlardı falan. Ama ya olamazlar da kıza bir şey yaparsa? Bundan ziyade, meslek etiğini ihlal etmiş oluyordu o adam. O nedenle karıştım.

• İşte sinir olduğum noktalardan biri şu, düzgünce söylese numaramı vermemde sakınca var mı diye neyse. Ama kendisi de biliyor yaptığı şey taciz resmen. Evde tek olup olmadığını sorup inerken de bilet veriyormuş imajıyla aslında niyeti bilet vermek olmadan biletin üzerine yazdığı telefon numarasını takdim etmesi beni benden aldı. :D Madem yaptığı şey iyi, düzgünce verir numarasını. Bilet veriyor ayağına numara vermek terbiyesizlik. :D

• Var öyle tipler yav. Bizim işyerinde de vardı böyle garip bir tip. :D

• Gerçekse eğer helal olsun ne diyelim. Dikkatli olmak gerekiyor. Böyle şerefsizler çok, hakettiği şey belli ama yine cezası sana geleceği için güzelce dövün bunları..

0|0
    0|0
    • Cezası sana gelecek derken? :D

• Ha tamam anladım. Siz o skeçteki şey yapılmalı ama yaparsak da ceza alırız o yüzden en iyisi düzgünce ders vermek demek istediniz. Tamam çözdüm. :D

• Çözmene sevindim 😂 Düzgünce olması gerekmiyor , dağınık karışık tarzda bir dayakta olabilir orası çokta sorun değil..

• bu olay bir sarkıntılık mı yoksa medeni bir tanışma çabası mı?

0|0
    0|0
    • Medenice tanışma çabası olsa sanırım numarayı gizli gizli yazıp vermez, yalnız mı kalıyorsun demezdi.

• Tamam haydi yalandan milleti sapıklardan kurtarmaya devam et bebe

• Tamam çocuğunuz yaşında değil her kıza cinsel yorum yapın haklısınız bu tacizleriniz medeniyet sizin gözünüzde zaten. Hatta o kadar medeni ki yorum yaptığınız kızlar bile bu medeniyete yabancı ve rahatsız oluyorlar. ;)

• Helal olsun, ben bununla asla doymazdım. Gideceği yere kadar takip edip iyisinden bir gömerdim.

0|0
    0|0
  • Eyvallah

0|0
    0|0
  • Nereden çaldın bu yazıyı

0|0
    0|1
    • Çaldığımı kanıtlarsan sevinirim. Kanıtlayamazsan da lütfen gölge etme. Konu prim yapılacak konu değil. Rica ediyorum.

• Yemin et kendin yazdığına

• Benim üslubum bu. Olay uzun olduğu için akıcı olsun diye hikayeselleştirdim. Olay gerçek. Ben yazdım.

Yükleniyor...