Yolcu kızlara numara veren halk otobüsü muavinine ne yapardınız?

Otobüsteyim, biner binmez şu ortada durup bilet kesen herifin kendisinden küçük kızlara ne niyetle baktığını anlar gibiydim. Sapığın uzun süre kestiği bir kız indi ve sapık epey baktı kafasını cama yapıştırıp. Ben iyice kıl oldum. Sonra otobüse bir engelli kardeşimiz bindi. Çığlık atıyordu. Sanırım zihinsel engelliydi. Bunu görünce bizim sapığın yüzü buruştu ''Bedava adam taşıyacağız.'' diye düşündü herhalde. Akabinde kafasında bir ampul çaktı sanıyorum. Tam bizim sapığın yanındaki kız engelli kardeşimizin çığlıklarına acıyarak bakıyordu. Sapık kişi bunu fırsata çevirdi ve kıza ''Biz olmasak yolda kalır bizim sayemizde mutlu oluyor ehe ehe.'' dedi. Kız da üzüldü falan. Böylece sapık ilk muhabbeti açmış oldu. Hemen ardından kıza nereli olduğunu sordu. Kız ''Mersin.'' cevabını verdi ve sırtını döndü. Muavinin mimiklerinden niyetini ve yeni bir girişimde bulunacağını anlıyordum. Kıza ''Öğrenci misin?'' dedi. Kız onaylayarak kafasını salladı. Üniversite okuyordu. Şimdi dikkat! Muavin ''Evde yalnız mısın?'' diye sırıtarak sordu ve kız kendisini baskı altında hissedip, sesi titreyerek, rahatsız olarak ''Evet.'' dedi. Ben kıza konuşma şununla diye işaret etmeye çalıştım ama görmedi. Neyse durağı geldi inecekti. Ben kıza yaklaştım çünkü muavinin yapacağı şeyi anladım. Eline bir kalem aldı ve şu tam veya öğrenci yazan bilet koçanına bir şeyler yazdı. Evet, bu telefon numarasıydı. Sonra kapılar açılınca kıza ''Biletinizi unuttunuz.'' deyip bileti uzattı. Ben de tuttum elini camla kapının arasına sokup başladım laf saydırmaya. Bileti de kafasına fırlattım. Kızla bu durakta indik, teşekkür etti. Ben plakadan araştırma yaptım ve Facebook profiline kadar buldum. Şikayetçi de oldum gerekli işletmeye. Bu tür olaylar sürekli oluyor. Bunu paylaşma sebebim kız arkadaşlara biraz daha dikkatli olun çağrısı yapmaktır. Hep iyi niyetli olmayın. Her soruya cevap vermeyin. Tedirgin olunca sadece bağırın ve yardım isteyin, elbet biri sizi canı pahasına koruyacaktır.

Güncellemeler:
Bunu özellikle buraya yazdım zira ülkemizde her yerde bol oldukları gibi sitemizde de böyle insanlar var. Ben gözlerine bakınca direkt anlarım genelde ama yine de buradan mesajla kız düşürmeyi amaçlayanlar var ve yüz yüze olmadığı için niyetleri bilinemiyor. Lütfen ne olursa olsun mesafeli olun.
Kız arkadaşla fazla konuşmadan ayrıldım beni de yanlış anlamasın diye. Bir daha da Ankara'da denk gelemedik. Bu nedenle kendisi polise şikayetçi olmadı sanırım. O olmadığı için benim savcılığa ya da polise şikayetim de bir işlev sahibi olamaz. Ancak 153'e bildirdim. İnanmayan ve primci diyen olursa ilgili şikayet numarasını veririm. :)

3|4

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...